۴ نمونه دکوراسیون کافی شاپ کوچک و کاربردی

این باغ و ویلا با متراژ زمین 2000 متر مربع و ساختمان حدود 450 متر مربع زیربنا بصورت سبک مدرن متعالی طراحی گردیده است.ساختمان آن از دسته ساختمان های مدرن است که در آن ایده اصلی سبکی حجم و اصل کمتر بیشتر است به نحو چشمگیری رعایت گردیده است. طرح معماری ویلا بر اساس سبک نئو کلاسیک و زیبایی حجمی صورت پذیرفت(بنا بر سلایق کارفرما) که در متراژ حدود ۱۲۰متر مربع و در انتهای باغ قرار گرفت.پلان ویلا یک مستطیل کامل در نظر گرفته شده که برای جلوگیری از یکنواختی حجمی و سادگی بیش از حد بر روی نمای آن پوسته سازی صورت گرفت. استفاده کنید. طرح کفپوش نیز در زیبایی و جذابیت طراحی رستوران بسیار مؤثر است.

همواره دقت داشته باشید که اینجا یک رستوران سنتی است و قرار نیست در آن غذاهای ایتالیایی و انواع فست فود سرو شود. به طور مثال رستوران های فست فود معمولا دکوراسیون مدرن دارند. در طراحی داخلی فست فود از رنگهای گرم استفاده کرده و با ترکیب نورپردازی طبیعی و مصنوعی فضایی کاملاً روشن ایجاد کنید. حتماً برای شما نیز پیش آمده است که وارد رستورانی شده و به محض ورود بدلیل طراحی داخلی محیط، نورپردازی صحیح و دیگر عوامل مجذوب آنجا شدهاید.گاهی تاثیر نگاه اول حتی بر داوری شما نسبت به کیفیت غذا نیز تاثیرگذار است. این ها کارهای خلاقانه ای است که در جذب مشتری بسیار تاثیرگذار است.

عالی قاپو در نزدیکی میدان ونک قرار دارد و غذاهای فوقالعاده باکیفیت و خوشمزهای را سر میز مشتری دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی میبرد. در عصر جدید که رستوران های مدرن پا به میدان گذاشته اند رقابت با آن ها دشوار به نظر میرسد. ناگفته نماند که در رستوران سنتی عمارت هم می توانید بر روی میزهای غذاخوری بنشینید و هم از تخت هایی که در داخل آب قرار گرفته اند و آب از زیر آن ها جاری می شود جهت نشستن و میل یک وعده غذای خوشمزه و دوست داشتنی استفاده نمایید. بنای اصلی رستوران به دلیل قدمت بالای خود از سوی سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده و به دلیل نام آن در مقاصد گردشگری تورهای مختلف مسافرتی در کلانشهر تهران، معمولاً می توان در بین مشتریان رستوران خیام با توریست های خارجی فراوانی نیز مواجه شد که در اصل با یک تیر دو نشان را زدند، هم از یک جاذبه تاریخی در شهر تهران بازدید به عمل آوردند و هم خود را مهمان یکی از بهترین رستوران های سنتی تهران کردهاند ناگفته نماند که رستوران خیام را بایستی با توجه به قدمتی بنایی که در آن دایر شده قدیمی ترین رستوران فعال در شهر تهران تلقی نماییم. شهر تهران پایتخت و همچنین پرجمعیت ترین شهرهای نه تنها ایران بلکه کل آسیا به حساب می آید که می توان در وجب به وجب آن رستورانها و همچنین فست فودهای کوچک و بزرگ بسیاری مواجه شد و در هر کدام از این اماکن نیز با غذا های مختلف از خود پذیرایی کرد.

پیدا میشود.اگر این رستوران سنتی را انتخاب کردید، حتماً غذاهای خاص آن مثل جوجه چینی مخصوص، استیک با سس مخصوص، دیزی و کشک بادمجون را امتحان کنید. در این رستوران میتوانید خوشمزهترین غذاهای سنتی ایرانی را امتحان کنید. محل قرارگیری رستوران تاثیر مستقیمی در این موضوع دارد. تخصیص فضای انباری متناسب با متراژ مفید باغ رستوران برای نگهداری مواد اولیه از دیگر اصول مهم در طراحی باغ رستوران است که تاثیر مستقیمیدر کیفیت محصولا و بهره وری کارکنان دارد.در طراحی فضای سبز محوطه، استفاده از گیاهانی که با اقلیم آن منطقه هماهنگی داشته باشند، خیلی اهمیت دارد. بنابراین طراحی و دکوراسیون رستوران ها برای ایجاد فضایی دنج برای مشتریان اهمیت می یابد. تا زمانی که تجربه شکست در یک آشپزخانه صنعتی با طراحی غلط را تجربه نکنید اهمیت طراحی آشپزخانه صنعتی ، برای شما نمایان نمی گردد. بنابراین اگر تصمیم به راه اندازی یک رستوران و یا تغییر دکوراسیون رستوران خود را داشتید، مشاوران ما در دفتر استودیو قاف، با تجربه خود در زمینه طراحی و تجهیز رستوران و کافی شاپ آماده ارائه خدمات به شما کارفرمایان محترم هستند.

رستوران باربد در دو طبقه با غذاهای اصیل و دکوراسیون سنتی یادآور ریشه های ایرانی است. غذاهای این رستوران کیفیت بسیار خوبی دارند و در دستور پخت آن از بهترین مواد اولیه، مخصوصاً زعفران استفاده می شود. به هر حال خواه شما این کار را خودتان انجام دهید، خواه قصد دارید این روند را به طراحان و متخصصان واگذار کنید، نکاتی وجود دارد که دانستن آن ها در تصمیم گیری صحیح شما کمک می کند. از آنجایی که کافه ها نمایشی موضوعی از قهوه خانه ها هستند، رنگ بندی اصلی بر اساس رنگ های تیره و خاکی است. در کنار غذا و فضا، نام غذاهای موجود در منو نیز بسیار جالب است، مثلاً میتوانید محبوبترین غذای این رستوران یعنی کباب شاهنامه را سفارش دهید تا آن را بر روی سیخ برای شما بیاورند. موسیقی وحشتناک است و نور بالای میز شما دلیل این است که اکنون همه سردرد می گیرند. اما سنت با نظم در ارتباط مستقیم قرار دارد و شما ملزم هستید که برای چیدمان همه وسایل این قاعده را به کار گیرید. معماری خشتی این شهر، برگی از تاریخ است و حس و حال عجیبی به انسان منتقل میکند. با این حال غذاهای متنوع با ذائقه ملل مختلف نیز در منوی آن موجود است.

بر این اساس رعایت ضوابت و استاندارد های طراحی این فضا ها الزامیست. در طراحی این باغ و ویلا وجود آب نماها و حرکت آب در محوطه سازی مورد توجه بوده و تر کیب آن با گیاهان زینتی حالتی خاص را به وجود آورده است. مورد بعدی در خصوص مدل پنجره ها و همچنین شیشه هایی است که در این پنجره ها استفاده می شود. طراحی این رستوران به نوعی است که از همه سالن به راحتی می توان جایگاه هنرمندان را در زمان اجرای موسیقی زنده دید. در این مجموعه که یکی از بهترین سفره خانه های تهران هست، شما می توانید صبح خود را با خوردن یک املت ربی بسیار دبش شروع کنید و برای ناهارتان نیز از بین کشک بادمجان، جوجه و از همه مهمتر دیزی یکی را انتخاب کنید.

این فهرست را با رستوران سنتی عالی قاپو آغاز میکنیم چون واقعاً بهترین نمونه در زمینه دیزاین سنتی در کل ایران است. عالی قاپو از آن دست رستورانهایی است که مشتریان ثابت خود را دارد و مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. جالب است بدانید که افراد زیادی در تهران، عالی قاپو را برای پذیرایی از مهمانان خارجی خود انتخاب میکنند. رستورانهای سنتی این شهر که امروز قرار است آنها را بشناسید، انواع سالاد، سوپ، غذاهای محلی ایرانی، شیرینیهای سنتی، دسر و نوشیدنیها سرو میکنند. رستورانهایی که فضایی برای سرو طولانیمدت غذا در نظر میگیرند، برای افزایش صمیمیت فضا، از نور کمتری استفاده میکنند. نوشتن یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی طراحی یک رستوران کار غیر ممکنی است ولی هر رستوران برای خودش مفهوم و طراحی منحصر به فردی دارد و هزاران نکته دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که نیازی نیست تا حتما تابلوهای شما نیز قهوه ای یا کرم رنگ باشند، بلکه حتی بهتر است در این مورد کمی تضاد رنگی نیز ایجاد کنید. این باغ رستوران زیبا غذاهایی برای شما سرو میکند که عطر بینظیرشان، اشتهایتان را به شدت تحریک میکند. اگر طالب خوردن کبابهای ایرانی هستید در رستوران اس پی یو کباب برگ، کباب لقمه و شیشلیک را امتحان کنید و از تماشای چشمانداز کوهستانی درکه در حین سرو غذا لذت ببرید.

دکوراسیون مدرن نیز این روزها تقریباً رایج شده، زیرا نیاز به تزئینات اضافی ندارد. یکی از رستورانهای سنتی پایتخت به نام رستوران رزفر از این سبک برای چیدمان دکوراسیون داخلی خود الهام گرفته است و از المانهای معروف یزد مثل بادگیر، دوچرخه قدیمی، چرخ دستی، لانه کبوتر، کوچه قهر و آشتی و… در خصوص کیفیت غذا و همچنین نوع خدمت رسانی به شما مشتریان مراجعه کرده به این رستوران سنتی نیز باید بگوییم با علم به این که وسعت این مجموعه غذاخوری نسبتاً بزرگ تلقی می شود اما سعی تمام پرسنل و خدمه رستوران بر این است که غذا و سایر انتظارات معقول شما را در کمترین بازه زمانی و با بهترین کیفیت ممکن برآورده کنند. استفاده از طرح های کاهگلی، ایجاد پنجره های قدیمی رنگی بزرگ، ایجاد ستون های مختلف، اتاقک هایی با ورودی های گنبدی شکل، همگی در ایجاد یک فضای گرم و صمیمی بسیار کمک می کنند. با توجه به اینکه تب کافهنشینی در سالهای اخیر، حسابی بالا گرفته است میتوانید با ارائه یک طرح خوب، خودی نشان بدهید. از اینکه ما را تا این بخش از مقاله بهترین رستوران های سنتی تهران همراهی کردید، سپاسگذاریم و امید است از خواندن آن لذت برده باشید. هنوز هم با آمدن طراحی متنوع مدرن دکوراسیون رستوران، طراحی رستوران به سبک کلاسیک طرفداران خاص خودش را دارد و بسیاری از افراد بیشتر از هر نوع سبکی علاقمندند به این نوع طراحی های خاطره انگیز و باشکوه می باشند و مجذوب عظمت زیبایی این سبک از طراحی رستوران می باشند.

در میان این ساختمان حوضی بزرگ و فضای بسیار زیبایی تعبیه شده است. قیمت غذاهای این رستوران از میان رستوران های سنتی تهران کمی پایینتر است. مدیریت فضا در تصمیمات خریداران برای خرج کردن پولشان یک نقش حیاتی و تاثیر گذار ایفا می کند چرا که می بایست یک رابطه فیزیکی و روانشناختی میان آنها و رستوران یا کافه شما ایجاد نماید. در طراحی کافی شاپ ها با توجه به سبک و تم مشخص شده و ابعاد فضا پس از جاگذاری انواع قسمت ها، برای نشیمن مبلمان خاصی در نظر گرفته می شود.این مبلمان می تواند متشکل از چندین سبک (انواع صندلی و میز و مبل ) بوده و یا همگی از یک نوع باشد. آن ها یک رستوران می خواستند که جای راحتی برای صرف غذا در کنار اعضای خانواده باشد به عبارت دیگر یک رستوران صاحب نام برای مشتریان خانوادگی! کافی شاپ هایی که اخیراً ساخته می شوند از دکوراسیون داخلی بی نظیر و متفاوت برخوردارند، زیرا هر طراح داخلی ایده های متفاوتی در ذهن دارد و طبق سلیقه و بودجه صاحب کافی شاپ عمل می نماید. از دیگر ویژگی هایی که یک رستوران سنتی در دکوراسیون و طراحی داخلی آن باید در نظر گرفت، استفاده از یک سری آبنما ها و یا به عبارتی فواره های آب در فضای داخلی آن می باشد.

طراحی دکوراسیون رستوران از کف تا سقف! شاید تصور کنید که موقعیت مکانی این رستوران باعث میشود تا قیمت غذاهای آن بسیار مقرون به صرفه باشد، اما جالب است بدانید که رستوران نون و نمک جزء رستوران های گران قیمت سنتی تهران محسوب می شود. این ایده با توجه به شرایط محیط رستوران قابل اجرا است. 12 سال سابقه در حوزه معماری، دکوراسیون و تبلیغات و همچنین صدها پروژه موفق در حوزه معماری زیگ دکور را تبدیل به یک انتخاب قابل اطمینان برای اجرای پروژه شما کرده است. نقش و نگارها در نقاط مختلف رستوران قابل مشاهده هستند. بعضی از رستوران های ایتالیایی در طراحی داخلی خود از آشپزخانه های دردسترس استفاده میکنند این بدان معناست که محیطی را به صورت باز برای آشپزخانه در نظر میگیرند که مشتریان راحت بتوانند داخل آشپزخانه و مراحل طبخ غذای که سفارش داده اند را مشاهده کنند. در ادامه مدل های دیگری از سقف رستوران کلاسیک و مدرن را مشاهده می کنید. موسیقی زنده در رستوران باربد، هر شب از ساعت ۸ آغاز می شود و تا حدود نیمه شب ادامه دارد و باید بگوییم که به عنوان یکی از بهترین رستوران های سنتی تهران، این بخش بر جذابیت های آن افزوده است.