پیام مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران به مناسبت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار وکارگر روزنامه جهان اقتصاد | brassonline

ایالات متحده آمریکا چهارمین کشور در این لیست و اولین کشور غیر آسیایی است که در سال ۲۰۱۸ با ۸۶/۷ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد نام گرفت. آمریکا یکی از معتبر ترین استاندارد های فولاد را در اختیار دارد که AISI نام دارد. ایالات متحده آمریکا علاوه بر اینکه یکی از بزرگترین تولید کنندگان فولاد است یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین فولاد ها را در سطح جهان عرضه می کند. همان طور که ذکر شد هدف اصلی کارخانه فولاد آلیاژی تولید پروسه های تکمیلی زیر می باشد. برای بهبود خواص مکانیکی فولاد در صنعت این محصول را با عناصری همچون نیکل، کروم و مولیبدن ترکیب کرده و به صورت آلیاژ در می آورند. خود فولاد در واقع نوعی آلیاژ آهن با عنصر کربن می باشد ولی منظور از فولاد آلیاژی ترکیب فولاد با دیگر عناصر می باشد.

تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا ۱۴۰۴ را فراموش کنید!

این کارخانه اکنون نه تنها عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فولاد آلیاژی در ایران را کسب نموده بلکه به یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین کارخانجات در خاورمیانه تبدیل شده است. در واقع این شرکت به عنوان واسطه ای میان شرکت های تولید فولاد و صنایع بزرگ همچون خودروسازی شناخته می شود و در نهایت محصولات تولیدی شرکت فولاد آلیاژی در صنایعی همچون نفت و گاز، پتروشیمی، خودروسازی و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. من آماری را به شما در این زمینه می‌ دهم که جهت آینده ما را می‌تواند در مسیر توسعه تولید فولادهای برتر و فولادهای مهندسی و فولادهای آلیاژی مشخص کند. در حوزه آمریکای شمالی و کشورهای آمریکا و کانادا حدود 12 درصد از کل تولید سالانه فولاد مربوط به فولادهای آلیاژی و مهندسی است. در اروپا این سهم بیش از 16 درصد به طور متوسط است و در کشوری مانند سوئد این رقم بالای 70 درصد است. تازه آن میزان تولید فولادهای آلیاژی در ایران نیز مربوط به فولادهای Low alloy و فولادهای مهندسی می‌شوند نه فولادهای High alloy.

صنایع ماشین سازی

پیام مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران به مناسبت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار وکارگر روزنامه جهان اقتصاد | brassonline

به همت و تلاش همکاران نورد سنگین بار دیگر محصولی جدید به گستره محصولات شرکت فولاد آلیاژی آزمایش لیزر آلیاژ ایران افزوده شد. با برگزاری اولین نشست فنی مشترک با حضور مدیران و کارشناسان طرح و توسعه شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت توسعه فولاد آلیاژی ایرانیان و شرکت‌های سازنده خارجی، پروژه خط تولید وایر کلید خورد. متخصصان تعمیرات در واحد عملیات حرارتی و تکمیل کاری شرکت فولاد آلیاژی ایران، دستگاه تست سختی واحد را راه اندازی کردند. مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران در دیدار با رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد خواستار همکاری بیشتر بین سازمان صنعت و معدن و شرکت فولادآلیاژی شد و اظهار امیدواری کرد که با همکاری و همراهی این سازمان شاهد اتفاقات خوبی در صنعت استان باشیم.

  • درآمد فروش شهریور ماه فولاد آلیاژی ایران، بالاترین فروش تاریخ این شرکت بوده است.
  • به تعبیری باید صنایع هایتک در کشور توسعه یابند تا کشش و تقاضا برای فولادهای آلیاژی به درصد قابل قبولی برسد.
  • معمولا شرکت‌های با عمده فروش صادراتی به سرعت نسبت به نوسانات نرخ ارز واکنش نشان داده و قیمت سهام آن‌ها نیز تغییر می‌کند.
این نوسانات معمولا به دنبال افزایش ریسک‌های سیاسی و بین‌المللی ایجاد شده و به صورت مقطعی باعث جهش نرخ‌های فروش سهام گروه‌های مختلف بازار سرمایه و علی‌الخصوص گروه فلزات اساسی می‌شود. شمش‌ها محصولات ریختگری بزرگی هستند که سطح مقطع آن‌ها مربعی، مستطیلی یا ذوزنقه‌ای شکل است. وزن و ابعاد شمش‌ها معمولا بزرگتر از سایر محصولات فولادی مثل بیلت و بلوم می‌باشد. کشورهای ASEAN مانندمالزی، سنگاپور، میانمار، تایوان، تایلند، فیلیپین، اندونزی به‌طور کلی کشورهای خاور دور آسیا وارد‌کننده اصلی فولاد ایران هستند. پیش از سال ۲۰۱۷، مقداری از صادرات به بازار اروپا تعلق داشت اما به دلایلی بعد از آن ایران بازار اروپا را از دست داد. و به شما اطمینان می‌دهیم که خرید انواع مقاطع فولادی از ما برای شما انتخابی مقرون به صرفه و بی دردسر خواهد بود.

دویست و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات‌آنلاین منتشر شد

لازم به ذکراست این مجموعه آمادگی تولید انواع قطعات فولادی و چدنی مطابق با سفارش مشتریان را دارا میباشد. کره جنوبی ششمین کشور در این لیست و چهارمین کشور در بین کشور های آسیایی است که موفق به تولید ۷۲٫۵ میلیون تن فولاد در سال ۲۰۱۸ شده است. این میزان در سال ۲۰۱۹ معادل ۷۱٫۴ میلیون تن فولاد است که در مقایسه با سال قبل ۱٫۴ درصد کاهش رو به رو است. صنعت فولاد در کنار خودروسازی، مخابرات و الکترونیک از بزرگترین صنایع در کره جنوبی است. این کارخانه با به روز رسانی تجهیزات، ورق های آلیاژی بسیار با کیفیتی را به بازار عرضه نموده است.