طراحی داخلی و دکوراسیون تالار – شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی |مهران طاهری

در این جا قصد داریم که با سبک های مختلف دکوراسیون داخلی آشنا شویم، زمانی که شما تصمیم میگیرید برای فضای منزل یا محل کار خود تکنیک های دکوراسیون و طراحی داخلی را پیاده سازی نمایید در ابتدا باید با سبک های مختلف آن آشنا باشید. آشنایی و داشتن اطلاعاتی پایه درباره سبک های دکوراسیون داخلی ،اولین قدم برای استارت زدن طراحی داخلی است.هرشخصی میتواند با توجه به سلیقه و روحیات خود سبک مدنظر خود را برای دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار انتخاب نماید چرا که سبک های متفاوتی مانند مینیمالیسم،مدرن،اسکاندیناوی و … ما در این مقاله در کنار شما هستیم تا قدم به قدم طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان را اصولی تغییر دهید. برای مثال برای ایجاد یک ظاهر متقارن شما میتوانید از صندلیها، لاوستها، مبلها، میزهای کنار مبلی و آباژورهای یکسان در دو طرف شومینه استفاده کنید و به راحتی چیدمان متقارن خود را داشته باشید. در روزهای اخیر بسیاری از مدیران به دنبال بهره مندی از بهترین و باشکوه ترین دکوراسیون اداری و دفتر کار هستند تا از این طریق بتوانند یک محیط شیک را برای کارکنان و مشتریان خود به وجود آورند. چرا که رعایت این اصول و توجه به ویژگی ها و جزییات آن قباعث می شود که ظرافت کار ما بالاتر برود و زیبایی کار ما دو چندان شود.

بکارگیری از تضاد رنگ ها،یکی دیگر از ویژگیهای دکوراسیون مینیمال میباشد.سیاه در کنار سفید میآید. سایههایی کمرنگ از رنگ آبی، کرمیها و عاجی (سفید مایل به زرد) بهترین پالت همپتونز را درست میکنند. درنتیجه کلمه مدرن بسیار گسترده بوده و در دکوراسیوان داخلی به مکانی با خطوط تمیز و صاف،یک پالت رنگ ساده همراه با وسایلی که با استفاده از موادی همچون فولاد، شیشه و فلز است،گفته میشود. در واقع طراحی داخلی به فعالیت انسان ها بسیار وابسته است و میتوانیم آن را به صورت هنر و دانش درک رفتار انسان ها تعریف کنیم. آن میتواند از لحاظ بصری فضای شما را کوچک و بزرگ نشان داده، ارتفاع سقف را کوتاه و بلند کرده و حتی روی روحیه افراد تاثیر بگذارد. از این نوع سبک دکوراسیون داخلی اغلب برای دیزاین خانه های مدرن،خانه ها و واحدهای آپارتمانی با سقف بلند و فضاهای اداری و تجاری استفاده میشود. از دغدغه های صاحبان منازل مسکونی می توان به زیباسازی محیط منزل به منظور استفاده بهینه از فضا و ایجاد آرامش روحی برای ساکنان آن اشاره کرد. طراحی داخلی طبعاً مرتبط با توسعه وضعیت ظاهری یا بصری یک فضای داخلی نیست چرا که هدف نهایی بهینه سازی استفاده های مورد نظر برای یک محیط ساخته شده میباشد.

شما باید تعادل را در این مورد نیز رعایت کنید. دقیقا به همین شکل، اگر شما نیز مبلمان زیادی را در یک طرف یا گوشهی اتاق قرار دهید، دکوراسیون منزل تان از لحاظ بصری نامتعادل بنظر خواهد رسید. همینطور شما باید این تعادل را به صورت عمودی(کوتاهی و بلندی مبلمان) نیز در اتاقتان رعایت کنید. اصل زیر را به ذهنتان بسپارید و در طراحی داخلی خانهتان آن را رعایت کنید. اگر از آنها با رعایت تناسب استفاده شود، ارمغان آن به روح و سبک کلی خانه، صمیمیتی چند برابر خواهد بود. طراحی داخلی اگر که به صورت پیشرفته صورت گیرد دارای چند وجه است که شامل : بسط و وسعت ذهنی، طرح ریزی، ابداع و پیدایش، بررسی و رسیدگی، نگرش عمومی و ارتباط با دارنده و مالک پروژه است. پس از آن شما باید هزینه تعیین نام را بپردازید و چند نام مناسب را انتخاب نمایید. اطلاع از اصول رنگها در دکوراسیون منزل میتواند به شما در انتخاب طرح رنگیتان کمک کند. انتخاب نوع الگو و طرح آن کاملا به اندازهی اتاق و نوع کاربرد آن بستگی دارد. با استفاده از بالشت های کمری با الگو های راه راه کم رنگ به طراحی خود توازن ببخشید.

انتخاب رنگ نقش مهمی بازی میکند و شما قطعاً باید از رنگ طلایی در تمام نقاط برجسته استفاده کنید. به هنگام دکوراسیون و چیدمان خانه، شما باید از مبلمانهای مشابه هم، از لحاظ اندازه و مقیاس استفاده کنید. علاوه بر این، دکوراسیون داخلی دفتر کار باید به گونه ای طراحی شود که توجه مشتری و همچنین کارمندان در محل کار را به خود جلب کند. طراحی داخلی در محیط های اداری نیز کیفیت کار را بالا می برد و کارکنان کارایی بهتری از خود نشان می دهند. همچنین گچ بری های سنگین و مخصوصی در این سبک برای سقف انجام می شود. گاها یک اشتباه کوچک در طراحی منزل میتواند فضای ناهماهنگی را برای شما رقم زده و شما را از فضای اصولی و زیبا دور کند. تونالیته رنگهای خنثی بهترین و سادهترین روش برای دکوراسیون خانه هستند زیرا که به خوبی با هر محیطی ترکیب شده و فضای هماهنگی را میسازند و مطمئنا شما به کمک آنها میتوانید طراحی موفقیتآمیزی داشته باشید.

در زمینه طراحی داخلی اداری، شناخت کامل موضوع طراحی فضای اداری بسیار حائز اهمیت است و در این راستا باید از نیازهای کارکنان و مدیران و همچنین نوع مشتریان آگاهی داشت. در همین مطلب در مورد سبک معماری صنعتی هم سخن خواهیم کرد چرا که اشخاص بسیار متعددی همین سبک را کلیدی سبک مینیمالیسم غلط میگیرند و به خاطر شباهت های دوچندان زیادی که داراهستند ممکن است به جهت اشخاصی که به طور تام شناخت اهمیت سبک های معماری ندارند یه خرده گیج کننده باشد. در هنگام انتخاب مبلمان اداری اهمیت ترین مواقعی که بایستی رعایت شود راحتی مبلمان، رنگ و طرح متناسب مهم بقیه اجزای دکوراسیون اداری و دفتر عمل می باشد. پروژه دکوراسیون داخلی منزل نیازمند تصمیمات مهمی است که باید تمامی آنها را رعایت کنید تا بهترین تغییر را در فضای خود ایجاد کنید. در گذشته بنا به سلیقه و نظر افراد شروع به چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون داخلی منزل میکردند، اما با تغییر جوامع و پیشرفتهایی که در ابعاد مختلف شاهد آن هستیم، دکوراسیون داخلی منزل نیز از اصئل و استانداردهای مختلفی پیروی میکند. یکی از عارضه ها اثر گذاری گذار در طراحی داخلی اداری رنگ گوشه و کنار می باشد و دست اندرکاران دیگری هم مثل روش چینش وسایل و لامپ ها و نور های پنهان و حتی طرح سرامیک و سایر مورد ها در طراحی فضای اداری مضاعف حائز حساس است.

رنگهای روشن مبلمان و دیوارها معمولا فضای زندگی شما را بزرگتر و جادارتر نشان میدهند و بهترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی منازل کوچک هستند. در یک اتاق نامتقارن احتمالا شومینه، پنجره یا هر جزئیات معماری دیگر در مرکز اتاق قرار ندارد و همین چالشهایی را برای چیدمان مبلمان در پیش روی شما قرار میدهد. برای مثال جهت نورپردازی آشپزخانه می توان از رنگ های روشن و موضعی بهره گرفت. با انقلاب صنعتی طراحی داخلی نیز رشد بسیاری کرد زیرا در آن زمان مبلمان و سایر عناصر ساختمانی به طور انبوه تولید می شد و با قیمت مناسبی در اختیار عموم قرار می گرفت. علاوه بر ویژگیهای ذکر شده، مبلمان اداری باید ارگونومی و طراحی قابل قبولی هم داشته باشد. در اینجا اکثر به تحلیل وب وبسایت دکوراسیون داخلی سالن اداری. شما می توانید حتی بسته به نوع معماری هر منطقه در طراحی داخلی و یا طراحی محوطه منزل مسکونیی خود از این معماری استفاده نمایید. طراحی و دکوراسیون یک مغازه یا باغ مغازه در یک دسته بندی کلی شامل طراحی داخل مغازه و طراحی نما و محوطه مغازه می شود. محیط اداری به دلیل تردد بالایی که در آن صورت می گیرد ممکن است در ساعات زیادی از شبانه روز منجر به اضافه بار مشتریان شود و با وجود تعداد پرسنل اداری، فضای کافی برای همه وجود نداشته باشد.

در این مقاله میکوشیم تا ساده ترین روشهای دکور چینی را که میتواند در زیبایی منزل شما موثر باشد. در مورد اتاق ناهارخوری و آشپزخانه شما راحتتر میتوانید الگوهای خود را انتخاب کنید زیرا شما محدودیت خاصی ندارید. انتخاب طرحی برای پنجره و درب ورودی، خانه را از نمای بیرون قشنگ تر جلوه می دهد. برای پیاده سازی سبک کلاسیک در قسمت اتاق خواب می توانید از سرویس خواب کلاسیک استفاده کنید و همچنین آباژور های سرامیکی و غیره می توانند این سبک دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک را تکمیل تر کنند. • طراح داخلی اصولا رابط بین مشتری ها و منبع تامین کننده مصالح کاری و اثاثیه لازم برای کار می باشد. در¬ابتدا باید در فرم اشکال به ترتیب اولویت و کاربرد به هماهنگی رسید و در راستای سبک مشخص شده کار را پیش برد و بعد اجناس هم جنس را باهم ست کرده و رنگ و بافت آنها را انتخاب خواهیدکرد. نکته اصلی اینجاست که شما باید فضای زندگی را طوری سازماندهی کنید که به مفهوم ذن دست پیدا کنید. چیدمان متقارن آسان است و شما فقط باید هر چیزی را در دو طرف اتاق مطابقت دهید.

برای اینکه ژاپن را واقعاً در فضا احساس کنید فضایی را در ورودی اتاق نشیمنتان درست کنید تا مهمانها کفشهایشان را در آنجا بگذارند. در اینجا می توانید اسباب جانبی رنگارنگ میز را به جای لوازم پلاستیکی بی آلایش دیرین داشته باشید. این روزها بسیاری از طراحان داخلی از روشنایی تاکید استفاده میکنند تا توجهات را به سوی لوازم تزئینی خاص مثل آثار هنری یا یک عکس جلب کنند. با اینکه ایجاد تعادل با مبلمان و لوازم جانبی غیرمشابه کمی سخت و دشوار است اما میتواند سرگرمکننده باشد. معمولا در فضاهای نامتقارن مبلمان و وسایل دکوری اتاق در شکل، اندازه و رنگهای متنوعی قرار دارند. کاغذ دیواری خانه خود را متناسب با سلیقه شخصی و صد البته هارمونی داشتن با المان های دیگر مثل مبلمان انتخاب کنید.

محفظه اهمیت ایده های کاربردی و کارآمد، مقدمات مهم در ساخت یک کسب و فعالیت های طراحی داخلی مهران طاهری برنده می باشد. نورگیر بودن و ساخت روزنههای نور طبیعی از محیط خارج هم به نوبه ی خویش اثر گذاری فراوانی بر بر روی خستگی چشمها و توان کاری افراد دارد. در همین زمینه حتمی است که این وسایل اساسی نیاز، فیزیک، گوشه و کنار کاری و همین طور اهمیت هدف سالم کارکنان به جهت کیفیت فعالیت موءثر باشند و از همین روش راندمان فضای اداری بیشتر می شود و کارفرما می تواند به هدف ها مختلف خود در شرکت و محل محیط اداری خویش دست بیابد. شما میتوانید طرحهای مدنظر خود را برای ایده پردازی ویترین مغازه خویش را اساسی ما به اشتراک بگذارید یا از تمام تصاویر ارائهشده به جهت زیباتر جلوه دادن فضای کار خود بهره بگیرید. در ادامه مرحله به مرحله کار را پیش میبریم. به همین علت، طراحان داخلی موفق زمان بسیاری را صرف شناخت از این رشته ها میکنند تا بدانند هرکدام از آنها چه کاری را و چگونه انجام میدهند.

بسیار از طراحان داخلی توصیه میکنند که حداکثر از سه الگو برای طراحی داخلی خود استفاده کنید. اما اگر دوست دارید که با کمک الگوهای جسورانه رنگ و روح تازهای به اتاق خوابتان دهید، پیشنهاد میکنیم آن را برای دیوار پشتی تختتان بکار ببرید تا به هنگام استراحت و خواب آرامش شما را بر هم نزند. مثلا شما میتوانید قسمتی از اتاق نشیمن خود را با آباژور به فضای مطالعه تبدیل نمایید. یا مثلا دوست دارید منزلتان بزرگتر به چشم بیاید یا با قیمتی اقتصادی بیشترین تغییر را داشته باشد؟ طراح داخلی میتواند نقشه یک فضا را رسم کند اما اجازه ندارد موقعیت ها را جابجا کند، مگر اینکه مهندس ساختمان اجازه دهد و تایید کند که این تغییر موقعیت، منجر به بهبود ساختار میشود.