صفر تا صد تعویض روغن خودرو و زمان تعویض روغن

ورنا با غلظت هوای سرد و گرم ۱۰W40 و سه گرید SM و SN و SL سازگار است، “بهترین روغن موتور برای ورنا” هیوندایی میباشد که رتبه های بعد از آن هم به ترتیب فلومکس و بهران می باشند. بعد از تعویض قطعه کهنه اویل پمپ، اویل پمپ تازه را در جای اصلی خود که کارتر و پایین میللنگ میباشد قرار داده، سپس اویل پمپ نیروی اصلی خود را از گردش محور میللنگ گرفته و مایع مورد نظر را در کارتر به محلهای مورد نظر پمپاژ میکند اویل پمپ دارای صافی است که علاوه بر فیلتر روغن که روغن را تصفیه میکند خود نیز قبل پمپاژ روغن با استفاده از توری خود از ورود بعضی از ناخالصیها جلوگیری میکند. پژو ۲۰۷ و ۲۰۷ صندوقدار از همان موتور TU5 استفاده میکنند، لذا باید گفت “بهترین روغن موتور برای ۲۰۷ و ۲۰۷ صندوقدار” روغنی با غلظت ۱۰W40 و حجم ۳٫۷۵ لیتر میباشد. جک J5 با روغن موتور هایی با غلظت ۱۰W40، گرید SM و SN و حجم روغن موتور ۴ لیتری بیشترین سازگاری رو داشته، لذا کرمان موتور که عرضه کننده این خودرو در ایران است، “بهترین روغن موتور برای جک J5” را این دسته از روان کننده ها معرفی کرده است.

این کار باعث عمر مفید قطعات موجود در گیربکس میشود و باعث میشود که از صدمه دیدن به خود قطعات جلوگیری سایت tamirgah-mojaz شود. در این مرحله ابتدا تمام قطعات را در جای خود قرار دهید و پس از مطمئن شدن از درست بودن محل قرارگیری قطعات پیچها و خارها را ببندید. استعلام قیمت خدمات خودرو در محل در آچاره رایگان است و کافی است چند مرحله ساده برای ثبت سفارش را پشت سر بگذارید و درخواست خود را ثبت کنید تا تعمیرکاران هزینه انجام خدمات را به شما اعلام کنند. با چک کردن میله یا گیج روغن میتوانید میزان روغن را بررسی کنید و اگر از سطح مشخص شده بر روی میله کمتر باشد نشان دهنده سر رسیدن زمان تعویض آن است، همچنین تیرگی و چسبندگی بافت روغن موتور از دیگر علائمی است که نشان میدهد باید روغن موتور را تعویض کنید. از طرف دیگر زمانی که فرد خودش با نحوه تنظیم موتور و تعمیر آن آشنا باشد، در بسیاری از موارد کمتر با مشکلاتی این چنینی مواجه میشود و میتواند سریعتر بروز مشکلات جدی در ماشین را پیشبینی کند. همیشه به یاد داشته باشید، تعمیر و نگهداری خودرو ممکن است کمتر از یک میلیون برای شما هزینه داشته باشد در حالی که تعویض و تعمیرات اضطراری ممکن است میلیون ها تومان برای شما هزینه داشته باشد.

البته ماندن در ترافیک و درجا کارکردن موتور خودرو را روی کیلومترهای طی شده برای تعویض روغن موتور حساب کنید نه این که صرفا به شمارههای روی صفحه کیلومتر خودروی خودتان توجه کنید. روغن تازه و تمیز با روغن کاری قطعات و سالم ماندن موتور، عملکرد خودروی شما را بهینه میکند. طبق اعلام کمپانی هیوندای، “بهترین روغن موتور برای سانتافه” در فصول زمستانی و سرد ۵W30 و در فصول تابستانی و گرم ۵W40 با گرید کیفی SN یا SM است، نکته قابل توجه این است که گرانروی مناسب برای هر تمام موتورهای سانتافه یکسان بوده اما حجم روغنی که استفاده میشود متفاوت است، سانتافه با موتور ۲۴۰۰ و ۲۰۰۰ سی سی ۵ لیتر، با موتور ۲۷۰۰، ۴٫۸ و با موتور ۳۳۰۰ سی سی، ۵٫۵ لیتر روغن مصرف میکند. هیوندای توسان یا ix35 از سال ۲۰۰۷ به بازار ایران قدم گذاشت، در مدل های قدیمی این خودرو که با موتور ۲۷۰۰ سی سی عرضه میشد، “بهترین روغن موتور برای توسان” (۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰) از سوی ادینول روغن های ۱۰W40 با گرید SN یا SM معرفی شد، اما برای نسل های بعدی توسان، روغن ۵W30 با گرید SM و SN از سوی کمپانی سازنده پیشنهاد شده است، نکته بسیار مهم در این بین حجم روغن مصرفی در مدل های مختلف توسان است که توسان های با موتور ۶ سیلندر ۲۷۰۰ سی سی ۴٫۸ لیتر، ۴ سیلندر ۲۴۰۰ سی سی ۴٫۷ لیتر و ۴ سیلندر ۲۰۰۰ سی سی ۴٫۵ لیتر روغن موتور نیاز دارند.

در تمام مناطق ۲۲ گانه تهران، میتوانید از خدمات بی وقفه و با کیفیت پین ورک بهره ببرید. اگر محکم بستن درب ماشین یا فشار دادن دکمه بی تاثیر بود، سعی کنید با مشت یا یک شی به درب ضربه بزنید فقط مراقب باشید که به دست یا درب خودرو آسیب نرسانید. آنها را محکم کنید و ببینید آیا پنجرهها کار میکنند یا خیر. اگر در ماه گذشته کیلومترهای زیادی را طی کردهاید، بررسی کنید که آیا زودتر از برنامه معمول به تعویض روغن نیاز دارید یا خیر. چرا باید روغن موتور تعویض شود؟ زمانی که میل لنگ دچار تاب خوردگی شود و این تاب خوردگی بیشتر از ۴۰/۰ میلیمتر باشد، باید آن را تعویض نمایید.

با استفاده از خدمات جلوبندی سازی و تعمیر و تعویض قطعات آن در محل از مکانیک سیار آقای امداد، دیگر نگرانی از بابت خرابی یا به مشکل خوردن خودرو در محل کار یا مسافرت خود نداشته باشید. نیازی نیست نگرانی از بابت ورود شخص غریبه به محل کار یا منزل داشته باشید چون تمامی افراد در تیم تعمیرکاران آچاره دارای گواهی عدم سوء پیشینه هستند و حسن سوابقشان بررسی شده است. هنوز هم افراد فکر می­کنند که هر چقدر بوی روغن موتور بیشتر باشد، کیفیت بالاتری خواهد داشت و این باعث افزایش فروش روغن موتورهای تقلبی شده است. در صورتی که صاحب خودرویی هستید، دانستن دلایل کم شدن روغن از ماشین، ضرری برایتان نخواهد داشت. از بین قطعات بهترین گزینه را انتخاب نمایید و مستقیم با صاحب واقعی قطعه تماس بگیرید. اگر صاحب خودرو خارجی هستید، مهم است که از علائمی که نشان میدهد موتور خودروی شما نیاز به تعمیر دارد، آگاه باشید و با تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده و تعویض روغن به موقع از وسیله نقلیه خود مراقبت کنید. اگر بخواهیم از حداکثر کیفیت روغن موتور استفاده کنیم باید هر ۵۰۰۰ کیلونتر روغن خود را عوض کنیم.

ال نود، پارس تندر، ال نود پلاس و تندر وانت همگی از یک موتور استفاده میکنند لذا روغن موتوری که باید برای آنها استفاده نمود با یکدیگر تفاوتی نداشته و دارای یک غلظت هستند، ایساکو “بهترین روغن موتور برای ال نود” را روغنی با گرانروی ۱۰W40 با حجم ۴٫۸ لیتر و گرید SL و بالاتر آن معرفی کرده است. هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بستگی به نوع ایراد خودرو شما دارد، اما در مجموعه آنلاین گیربکس یکی مهمترین اصول ما اخلاق مداری و رعایت انصاف است لذا مدیریت مدام بررسی میکند که بهترین قیمت به مشتری ارائه شود. ما تعمیر دینام خودروهای داخلی و یا وارداتی شما را در سریعترین زمان ممکن با ارائه فاکتور معتبر با بهترین قیمت و گارانتی شرکتی انجام می دهیم. حال نوبت به تمیز کردن کارتر یا پوسته اصلی اویل پمپ است که محل قرارگیری روغن موتور نیز میباشد قبلاً از واشر سرسیلندر برای آببندی کارتر استفاده میشد اما الان از چسب برای آببندی استفاده میکنیم برای شستن محفظه کارتر از برس سیمی استفاده میکنیم چرا که لجن زیادی از روغن در کارتر است و برای قطعات تازه تعویض مضر است اما ما به این دلیل از چسب استفاده میکنیم که آببندی کاملی ایجاد میکند و دیر فرسوده میشود و نصب آن نیز آسانتر است.

غلظت هوای سرد و گرم ۵W40 با گرید SN و SM بهترین سازگاری را با این خودرو داشته و “بهترین روغن موتور برای هیوندای کوپه“نیز دیوینول است، نکته ای که باید دقت کنید این است که روغن موتور این خودرو با خودروی جنسیس کوپه متفاوت بوده و با یکدیگر اشتباه نگیرید. “بهترین روغن موتور برای هیوندای اکسنت” در هوای سرد و گرم غلظت ۵W40 با گرید SN و SM و البته حجم ۳٫۹ لیتری می باشد. “بهترین روغن موتور برای هیوندای i10” دارای غلظت ۵W40 و گرید SN و SM است، در غیر این صورت می تواند به موتور خودرو شما اسیب بزند، بهتر است بدانید ۳٫۶ لیتر روغن موتور نیاز است تا هیوندای i10 بهترین بازده را داشته باشد، گفتنی است کیفیت روغنی که برای این خودرو استفاده می شود بسیار مهم است. اگر می خواهید بدانید ” وسایل لازم برای راه اندازی تعویض روغنی و آپاراتی چیست؟

هایلوکس جزو قوی ترین و محبوب ترین پیکاپ های موجود در ایران است که در شرایط فعلی به عنوان پیکاپ لوکس حساب می شود، “بهترین روغن موتور برای هایلوکس” مدل ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ باید غلظت ۵W40 و گرید SN داشته باشد در صورتی که مدل های ۲۰۱۳ به بعد هایلوکس باید از روغنی با گرانروی ۵W30 و گرید کیفی SN استفاده کنند، توجه داشته باشید که در موتور این خودرو از تکنولوژی تویوتا استفاده شده لذا برای تعویض روغن آن باید دقت و حساسیت زیادی بخرج داد تا موتور آن عمر طولانی تری را داشته باشد، مورد بعدی که باید در زمان تعویض روغن موتور این ماشین به آن دقت کرد حجم روغن مورد نیاز آن است، مدل های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ هایلوکس به ۶٫۹ لیتر و مدل ۲۰۱۳ به بعد آن ۵٫۵ لیتر روغن موتور نیاز دارند. تویوتا کرولا خودرویی است که از گذشته در ایران موجود بوده و جزو سدان های بسیار با دوام به حساب می آید، “بهترین روغن موتور برای کرولا” با غلظت هوای سرد و گرم ۱۰W40، گرید SN با حجم های روغن موتور ۴٫۳ (۲۰۰۹-۲۰۱۲) و ۴٫۲ (۲۰۰۵-۲۰۰۸ و ۲۰۱۳-۲۰۱۵) می باشد، همچنین بهترین روغن موتور پیشنهادی برای این مدل تویوتا، آدینول است، در ادامه سه برند دیگر نیز در عکس پایین به شما معرفی شده است.

3. کم کردن اصطکاک بین “میل لنگ” و “شاطون” و جلوگیری از خوردگی آنها. تکنولوژی تولید لباسشویی در سال های اخیر تغییر کرده و این موضوع تعمیرات آنها را بسیار تخصصی تر کرده است. موتورهای ماشین لباسشویی در دو نوع تسمهای یا معمولی و دیجیتال طراحی و در ماشین لباسشویی تعبیه شده است. این موضوع باعث شده تا تعمیر لباسشویی تخصصی شود و تنها کسانی که آموزش کامل تعمیرات ماشین لباسشویی را دیده باشند بتوانند از پس تعمیر و عیب یابی آن برآیند. توجه داشته باشید که انتخاب روغن موتور مناسب برای اپتیما به دلیل حساسیت موتور این خودرو بسیار حائز اهمیت است، در تصویر زیر میتوانید برندهای روغن موتور پیشنهادی مناسب برای این خودرو را بسته به رنج قیمتی آن مشاهده کنید. پرطرفدارترین برندهای روغن موتور چه برندهایی است؟

تویوتا لندکروز در ایران یک خودرویی لوکس حساب می شود تا اینکه خودرویی با قابلیت افرود باشد، “بهترین روغن موتور برای لندکروز” درمدل های VXR (حجم ۷ لیتری) و GXR (حجم ۵٫۵ لیتری) و هر دو غلظت هوای سرد و گرم، ۵W40 با گرید SN و SM می باشد، همچنین بهترین روغن موتور برای لندکروز آدینول است ولی دو برند ایسین و لیکومولی نیز برای این خودرو هم مناسب است. بهترین روغن موتور برای سانتافه در فصول سرد ۵W30 و در فصول گرم ۵W40 است. بهترین مارک روغن موتور برای سمند ef7 چیست؟ بهترین برند برای سمند ef7 برند کاسترول است. بهترین روغن موتور برای سمند LX را روغنی با گرانروی ۲۰W50 و حجم روغن ۵ لیتر معرفی کرده است. بهترین روغن موتور برای لیفان ۵۲۰ با غلظت های متفاوتی برای فصول سرد و گرم از سوی کارخانه سازنده خودرو معرفی نشده، در نتیجه می توان روغن موتور پیشنهادی برای لیفان ۵۲۰ در آب و هوا زمستانی و تابستانی را غلظت ۲۰W50 معرفی کرد، نکته دیگر اینکه روغن موتور این ماشین باید گرید کیفی SL، SM و یا SN و حجم روغن موتور ۳٫۸ لیتر باشد تا شاهد بهترین راندمان باشیم.

تعویض به موقع روغن موتور مهمترین جزء عملکرد طولانی و بدون مشکل خودرو است. برخی از ماشین های لباسشویی وقتی موتورشان دچار مشکل می شود این امکان را به تعمیر کار نمی دهند که بتواند موتور را تعویض کند، پس تعمیر کار هم در این شرایط مجبور می شود که موتور را تعمیر کند. در ماشین های لباسشویی بدون تسمه نیز در ساختمان لباسشویی از هیچ تسمه ای استفاده نشده است. خرابی پمپ تخلیه آب، گرفتگی پمپ یا شلنگ، خراب شدن سیستم کلید درب دستگاه، خراب شدن موتور قفل در لباسشویی، پاره شدن یا خرابی تسمه پمپ آب لباسشویی، تاخوردگی یا خمیدگی شلنگ تخلیه آب، کثبف شدن کوین ترپ (تله شاری) همگی از علت های تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می باشند. چرا در دوره تعمیرات ماشین لباسشویی ثبت نام کنیم؟ چه زمانی واسکازین خودرو را تعویض کنیم؟ اگر این قطعه از خودروی شما دچار نقص شده باشد میتوانید بدون مراجعه به تعمیرگاه شمع و وایر خود را با باکیفیتترین قطعات یدکی تعویض کنید. با استفاده از اپلیکیشن تعمیر خودرو در محل شما مجبور نیستید که ماشین را تا تعمیرگاه برسانید و زمان زیادی را صبر کنید تا خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. پنچرگیری و تعویض لاستیک: در هرجایی که باشید و ماشین شما دچار چنین مشکلی شود، میتوانید از خدمات تعمیر خودو در محل آچاره بهره ببرید.

سوایچ را در حالت روشن یا On قرار دهید تا فن عمل کند (استارت نزنید و موتور را روشن نکنید). باید به زیر خودرو بروید، یک ظرف مناسب در زیر آن قرار دهید. “بهترین روغن موتور برای ریو مونتاژ” هم برند ایسین اما با غلظت ۱۰W40 می باشد که باقی مشخصات آن با روغن ریو ۵ یکی است. ریو نیز از سدان های خوب به حساب می آید و “بهترین روغن موتور برای ریو ۵” غلظت ۵W30 با برند ایسین است که گرید SM و SN نیاز دارد، همچنین حجم روغن موتور آن با فیلتر روغن ۳٫۳ لیتر می باشد. بهترین روغن موتور برای ریو چیست؟ در حالتی که از روغن موتور سنتتیک برای خودروی خود استفاده میکنید، میتوانید بین 8 تا 11 هزار کیلومتر آن را عوض کنید. اینها بهنوبه خود جریان روغن را با مسدود کردن فیلترها، صافیها و سوپاپها محدود میکنند. پژو ۲۰۶ در مدل های مختلف و با دو موتور اصلی ۱۴۰۰ تیپ ۲ و ۱۶۰۰ تیپ ۵ در بازار ایران عرضه میشود، “بهترین روغن موتور برای ۲۰۶ تیپ ۲” با موتور TU3 روغنی با غلظت ۱۰W40 است، از طرفی باید گفت “بهترین روغن موتور برای ۲۰۶ تیپ ۵” با موتور TU5 نیز روغنی با غلظت ۱۰W40 می باشد، توجه داشته باشید از آنجایی که در ۲۰۶ صندوقدار نیز از همین دو نوع موتور استفاده شده، میتوان گفت “بهترین روغن موتور برای ۲۰۶ صندوقدار” نیز همان ۱۰W40 است که همه آنها حجم ۳٫۷۵ لیتری را دارا هستند.