روغن عامل اصلی حیات موتور است

در این خودروها مانیتورهای استفاده شده همانند دیگر لوازم الکترونیکی استهلاک و کیفیت قطعات تولیدی آن تاثیری چشمگیر در روند خرابی های زودرس دستگاه دارند در نمونه های قدیمی تر این مانیتورها از برند های چینی متفرقه استفاده شده بود که هنوز شاهد پیشرفت در طراحی های سخت افزاری و نرم افزاری نبودیم بر خلاف پرشیا پارس و 405 در برخی مدل ها خصوصا پژو 206 و 207 دستگاه ها بصورت دو تکه تولید شده و مانیتور بصورت مجزا توسط کابل رابط برروی داشبورد نصب میشود که این مسئله بدلیل گرمای کنسول و تکان های مداوم خودرو باعث قطعی و خرابی هایی سایت tamirgah-mojaz در مانیتور میشود. دلایل گوناگونی منجر به خرابی این بخش میشوند که از مهمترین آنها میتوانیم ضربه به ECU، آب خوردگی به ECU به خصوص در هنگام موتور شویی یا نفوذ باران، جابجا زدن سیم های باتری خودرو، باتری به باتری ناقص، افزایش ولتاژ در صورت خرابی در دینام و سیستم شارژ باتری، داغی بیش از حد ECU، جدا کردن باتری حین کارکرد خودرو و دستکاری ECU را عنوان کنیم.

تکنیک سرویس پارس خدمات تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی را برای برندهای مختلف از جمله تعمیر لباسشویی سامسونگ ، تعمیر لباسشویی آبسال و تعمیر لباسشویی ال جی با مجوز رسمی و امتیاز نمایندگی این برندها ارائه می دهد. با توجه به بررسیهای انجام شده، پژو ۴۰۵ در بازه قیمتی خود انتخاب چندان مناسبی محسوب نمیشود و نمونههایی مانند پژو ۲۰۶ اسدی، دنا یا پژو پارس میتوانند انتخابهای بهتری باشند. بهعنوان بهترین خودروی سال اروپا انتخاب شد. هر شخصی که تعمیر خودرو انجام می دهد، مسلماً یک تعمیرکار وارد و حرفهای نیست، بلکه تعمیر کاری حرفه ای است و مهارت در کار خود دارد که دارای ویژگی های انحصاری باشد، در این صورت می تواند انتخاب خوبی برای برطرف کردن نواقص ماشین پژو 405 شما باشد. سر و صدای اگزوز بلندتر از حد معمول: این مشکل میتواند ناشی از یک سوراخ یا ترک در اگزوز خودرو باشد. معمولا نشتی گاز کولر به اواپراتور مربوط است، در صورتی که سوراخ یا ترک به وجود آمده خیلی بزرگ باشد، ممکن است تعویض اواپراتور تنها گزینه ممکن باشد. از آنجا که جعبه دنده فرسایش زیادی دارد، مایعات و قطعات آن اغلب نیاز به تعویض دارند. اگر مطمئن نیستید که باید از چه روغنی استفاده کنید یا هر چند وقت یکبار باید آن را تعویض کنید، به مشخصات فنی یا بخش خدمات دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید.

۳- خرابی کویل یا احتراق شمع: خرابی سیم پیچ یا شمع جرقه یکی از مشکلات مکانیکی رایج در خودروهای خارجی می باشد و این یکی از دلایل اصلی خرابی موتور خودرو خارجی میباشد. مرکز کارتل «Caartell» یکی از بهترین مراکز تعمیراتی موتور خودرو در سطح کشورمان است. در آغاز کار، بیشتر جنبه سرهم کردن و مونتاژ داشت، اما ایران خودرو سعی کرد تا با کمک مهندسان خود، قطعههای مورد نیاز این خودرو را تامین کند. اگر در رابطه با بهترین تعمیر کار پژو 405 در تهران سؤالی دارید، پس از مطالعه کردن این مقاله می توانید پاسخ خود را به دست آورید. در تصویر زیر میتوانید سه برند پیشنهادی روغن موتور برای این خودرو را مشاهده کنید. تقریبا تمام قطعات خودرو مصرف کننده هستند از جمله چراغها ، استارت ، فن بخاری و کولر ، چراغ های راهنما و … برای هر یک از ما ممکن است پیش آمده باشد که پس از مدتی که کولر کار میکند میزان سرمایی که میدهد کاهش میابد و یا کلا از کار میافتد. اگر راهنما یکطرف تندتر از طرف دیگر بزند، عیب از لامپهای ان میباشد که وات انها بیشتر از وات استاندارد برای یکطرف میباشد. اگر راهنمای یکطرف آهسته تر از طرف دیگر بزند ، عیب از لامپهای ان میباشد که وات لامپها کمتر از وات استاندارد میباشد.

اگر راهنما هردو طرف تند تند بزند عیب از فلاشر راهنما میباشد . که برای عیب یابی بایستی به تعمیرگاه برق خودرو ۲۰۶ مراجعه کنید. همانطور که میدانیم کوچکترین مشکلی در سیستم ترمز ۲۰۶ مستقیما با جان سرنشینان سر و کار دارد و بایستی به ترمزهای خودرو توجه ویژهای داشت و در صورت خطا در اسرع وقت به تعمیرگاه مراجعه کنیم. از مهمترین موارد خرابی فن خودرو رله فنها هستند، قطعه ای که وظیفه دارد با دستور ECU برق موتور فن را قطع و وصل کند. ترموستات در خودرو وظیفه دارد تا مایع خنک کننده را در موتور به جریان در بیاورد. وی ادامه داد: آرزوی من در آینده این است که کارگاهی بزرگتر از این داشته باشم و دستان زحمتکش به ویژه بانوان را در آغوش بگیرم چرا که ما زنانی داریم که قادر به تعمیر خودرو و به انجام خودرو با پولیش و نانو و این چیزها هستند. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که درپوش روغن موتورهای اصل طوری طراحی می شوند که بعد از باز شدن آسییب ببینند تا افراد سودجو نتوانند از آن دوباره استفاده کرده و روغن موتورهای تقلبی خود را با نام و برند آنها به فروش برسانند. در تمامی خودروها جهت رساندن برق به مصرف کنندهها و کلا توزیع برق در خودرو از سیم استفاده می کنند ، تمامی سیم ها دارای روکش می باشند و در نتیجه برق را فقط در انتهای سیم به مصرف کننده می دهند.

بنابراین ، مقدار کافی روغن یا کم شدن آن – هنگامی که مواد افزودنی حل می شوند ، لایه های طبیعی ایجاد شده بر روی قطعات موتور ، برخی از اجزای مایع روان کننده اکسید می شوند ، ویسکوزیته و pH آن (سطح اسیدیته) تغییر می کند – به موضوع تعویض روغن در طول تعمیر و نگهداری خودرو اولویت می دهد. تعویض فیلتر روغن بدون تعویض روغن کاری بیهوده است. ترکیب دو نوع متفاوت روغن موتور غیرهمنام یا با سطوح کیفیت متفاوت آثار نامشخصی دارند و توصیه می کنیم به هیچ وجه چنین کاری نکنید. هر چند این محصول از تمام مزایای روغن سنتتیک بهره نمیبرد اما کیفیت بالاتری نسبت به روغنهای معدنی داشته و در شرایط کاری سخت موتور، عملکرد مناسبی دارد.

یکی از شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو، کیفیت عملکرد اگزوزهاست. تیبا در دو مدل صندوقدار و هاچ بک (تیبا ۲) با موتوری یکسان توسط سایپا تولید و در بازار خودرو عرضه میشود، از این رو روغن موتور مناسب برای تمامی مدل های تیبا یکی بوده و تفاوتی از بُعد غلظت با یکدیگر ندارند، “بهترین روغن موتور برای تیبا” روغنی با غلظت ۱۰W40 و حجم ۳٫۴ لیتر معرفی شده که در عکس زیر برند های مختلفی از آن را به شما معرفی کرده ایم. “بهترین روغن موتور برای کمری” در مدل های بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ روغن موتوری با غلظت ۱۰W40 و حجم ۴٫۷ لیتری و در سال های بین ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ روغن موتوری با غلظت هوای سرد و گرم ۵W40 و حجم روغن ۴٫۳ لیتری می باشد، مدل های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ هم دارای غلظت های هوای سرد و گرم ۵W30 و همچنین حجم ۴٫۳ لیتر هستند، ولی توجه داشته باشید که تمام مدل ها از گرید SN و SM استفاده میکنند.

رانندگی با این روش ایمن نیست بنابراین هرچه سریعتر اتومبیل خود را سرویس کنید. پژو ۴۰۵ حداقل در ازای هر ۵۵۰۰ کیلومتر کارکرد نیاز به سرویس دورهای دارد. پژو ۴۰۵ اولین بار در سال ۱۹۸۴ توسط کمپانی پژو و در کشور فرانسه، تولید شد. پژو ۴۰۵ که در سالهای ابتدایی دهه ۸۰ میلادی در کمپانی مشهور پینین فارینا طراحی شد، تا سال ۸۸ بدون کوچکترین تغییری در چهره، با همان شکل و شمایل ۳۰ ساله در ایران تولید گشت. در مواقعی که میخواهید تغییر مسیر دهید با فشردن یا چرخاندن چراغ چشمک زن یا راهنما خودروهایی که در نقاط کورتان هستند و یا پشت سرتان با سرعت بالا در حال رانندگی هستند را مطلع میکنید که میخواهید تغییر مسیر دهید و در صورت استفاده نکردن از چراغ راهنما ۲۰۶ ممکن است تبعات بدی به همراه داشته باشد.

حال با آگاهی از این استانداردها میتوانیم دو شکل مختلف ویسکوزیته را که روی روغن موتور درج میشود توضیح دهیم. با دیاگ زدن خودرو ۲۰۶ شما به راحتی می توانید از نحوه صحیح کارکرد انژکتور خودرو خود اطمینان حاصل کرده و در صورت اشکال در آن، سیستم انژکتور را تعمیر نمایید. البته نکته مهم اینست که خواندن اطلاعات دیاگ و رفع خطاهای خودرو پژو کاملا بستگی به دانش و تجربه فرد مکانیک بستگی دارد و بهتر است خودروی خود را به جای مطمئنی ببرید و از دادن به دست افراد ناشناس و بی تجربه خودداری کنید. برای رفع مشکل روشن نشدن چراغهای ۲۰۶ ابتدا بایستی علت آن را پیدا کرد و سپس متناسب با آن به رفع مشکل پرداخت. یکی دیگر از مزایای تعمیرگاه های معتبر گارانتی و پشتیبانی خدمات میباشد و شما با اطمینان خاطر میتوانید جهت تعمیر موتور خودرو به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید. اگر متوجه شدید دود آبی از اتومبیل خارج میشود، در جایی که ایمن است متوقف شوید و خودرو را به تعمیرکار نشان دهید. هر کدام نیز مزایای خود را دارند. ۲. ایجاد صداهای عجیب و غریب: هر گونه صدای جدیدی که از ماشین میآید باید قبل از اینکه به مشکلات جدی تبدیل شود، بررسی شود.

هر صدای خراشیدهای که از ماشین بیرون میآید باید بررسی شود که میتواند نشان دهد یک قسمتی از قطعات خودرو شکسته است. پمپ شوینده شیشه خودرو پژو ۲۰۶ یک پمپ کوچک آب است. این مدار تقویت کننده ی جریان یا ولتاژ نیست اما کنتاکت های رله های داخلی آن یک مسیر کم مقاومت برای عبور جریان فراهم می کنند و از خرابی کلید و افت توان جلوگیری می کنند بنابراین مدار تقویت با برقراری ارتباط مستقیم بین قطب مثبت باتری خودرو و موتور شیشه بالابر موجب تقویت عملکرد مدار می شود. از یک دوست بخواهید تا دکمه شیشه بالابر را فشار داده و نگه دارد. حالا که دلایل ضرورت تعویض روغن موتور را بررسی کردیم، باید بدانیم که کی روغن موتور را تعویض کنیم؟ تعمیر کاران چگونه تسمه تایمینگ پژو ۴۰۵ را تعویض می کنند؟

اگر میخواهید از علائم هشدار دهنده مبنی بر نیاز خودرو به تعمیر مطلع شوید، این گزارش را از دست ندهید. زنونها یا هر وسیله الکتریکی دیگر در صورتی که به صورت اصولی در خودرو نصب نشود، باعث ایجاد خطا در ECU یا همان کامپیوتر خودرو میشود. با توجه به اینکه تخلیه روغن موتور طبق خواست مشتری از روی موتور یا از زیر پیچ کارتل صورت می گیرد ، در صورت تخلیه از روی موتور نیاز به دستگاه ساکشن روغن موتور از نوع ساکشن روغن بادی یا ساکشن روغن برقی می باشد. اما از جریان زیبایی شناسی در این بخش بگذریم باید به معضل فضای کم کابین با وجود ابعاد خوب بدنه اشاره کرد.

به این هزینهها باید معضل مصرف بالای سوخت را نیز اضافه کرد. اگر برفپاککن پژو ۲۰۶ کار نمیکند، ابتدا سلامت فیوز تغذیه دسته راهنما و برفپاککن و فیوز موتور برفپاککن را بررسی کنید. برفپاککن از یک موتور الکتریکی به کمک یک گیربکس کوچک و بازوی اصلی که به صورت رفت و برگشتی حرکت داده میشود و نیز تیغه ساخته شده است. برفپاککن در خودرو، وسیلهای است که برای پاککردن برف و باران و گاهی تمیزکردن شیشهٔ جلو و عقب خوردرو بهکار میرود. افرادی که قبلا نسبت به خرید این اتومبیل اقدام کردهاند سود بردهاند و به همین دلیل سعی میکنند با تعمیر قطعات و مراقبت از ماشین خود، آن را برای سالهای بیشتری سرپا نگه دارند. حال بهتر است بداینم تفاوت اساسی بین تعویض روغن با روش مکش و تعویض روغن سنتی در چیست؟ اگر در هر زمانی مشاهده کردید که رنگ روغن گیربکس شما از حالت طبیعی خارج شده است و رنگ غیر طبیعی به خود گرفته است، نشان دهنده این است که باید تعویض روغن گیربکس را انجام دهید. اگر روغنی که استفاده میکنید کیفیت بالایی داشته باشد و کارآیی موتور را بالاتر ببرد، میتوانید به جای ۴۰۰۰ کیلومتر، هر ۶۰۰۰ کیلومتر یکبار تعویض روغن را انجام دهید.

اگر همه چیز مناسب بود، کار شما تمام شده است و توانستهاید در منزل و بدون پرداختن پول به مراکز تعویض روغن، نسبت به تعویض روغن ماشین اقدام کنید. نویز ناهموار موتور: این حالت را معمولاً هنگام خاموشی ماشین خواهید شنید که میتواند بدین معنا باشد که موتور بد کار می کند و نیاز به تعمیر موتور دارد. این علائم همچنین میتواند نشانه ساییدگی لاستیک باشد، بنابراین بررسی کنید که لاستیک شما حداقل نیاز به آج را داشته باشد ( ۱.۶ میلی متر) و اینکه ناهموار ساییده نشده است. آج زدن شامل برداشتن مقداری از گوشت لاستیک موجود در زیر گل لاستیک می باشد. تعمیرات برقی شامل تعمیر سیم کشی دسته راهنما، تعمیر سیم کشی بوق، تعمیر سیم کشی کولر، تعمیر سیم کشی چراغها، تعمیر سیم کشی سانروف و تعمیر سیمکشی موتور میباشد. در روزهایی که سیستمهایی مانند کیلس استارت، تنظیم برقی صندلیها، اتولایت، تنظیم برقی آینهها، دوربین دید عقب و جلو و بسیاری موارد دیگر از امکانات پایه و ثابت تولیدات حتی اقتصادی در سطح جهانی هستند، پژو ۴۰۵ SLX به عنوان نسخه فول آپشن دارای مهشکنهای عقب و جلو، دو ایربگ، رادیو پخش با قابلیت پخش CD و USB و قابلیت تنظیم ارتفاع فرمان است. در صورتی که رادیات بخاری نشتی داشته باشد، عاقلانهترین کار تعویض این رادیاتور میباشد، چرا که اگر با خال جوش یا چیزهای دیگر تعمیر شود، بعد از چند ماه یا حتی چند هفته، دوباره نشتی خواهد داشت.