دیزل ژنراتور گازوئیلی

در این گونه پیشرانهها به جای عمل انفجار مخلوط سوخت و هوا در اثر تراکم بسیار بالا بدون جرقه زدن متراکم میشوند و دور اصلی این پیشرانهها بر خلاف موتورهای بنزین سوز ۱۰۰ دور/دقیقه محسوب میگردند. این موتور های دیزل عظیم با خروجی قدرت 90000 کیلو وات، به نوبه خود در حدود 60 تا 100 دور در دقیقه، و 15 متر ارتفاع را دارا می باشند. قدرت یا توان خروجی موتور ZS1110 از 13 کیلووات با سرعت 2000 دور در دقیقه تا 15 کیلووات با سرعت 2200 دور در دقیقه از طرف خود کمپانی چانگچای برای آن در نظر گرفته شده است. این موتور راهانداز الکتریکی، انرژی خود را از یک باتری میگیرد که با یک شارژر جدا یا خروجی خود ژنراتور شارژ میشود. موتور ژنراتور توسط روغن ذخیره شده در پمپ کار میکند. انواع دیزل ژنراتور به صورت گازوئیل ، گازسوز و بنزینی قابل عرضه می باشد لذا به صورت استفاده های گوناگون می توان آنها را مونتاژ کرد بصورت قابل حمل بصورت سایلنت ، بصورت ثابت و میتوان آنها را با باک ذخیره و بدون باک ذخیره نیز مونتاژ نمود.

ژنراتور برق دستگاهی بسیار مفید هستند که نیروی مکانیکی بدست آمده از مصرف گاز، سوخت و یا … 6. راهنمای کار با دستگاه را به دقت مطالعه کنید و اگر بار اول است که از ژنراتور دیزلی استفاده میکنید از افرادی که سابقه کار با آن را دارند کمک بگیرید. موتور دیزل یک نوع موتور درون سوز است که در آن از چرخه دیزل برای ایجاد حرکت استفاده میشود. تکنسین های فنی ژنراتور در اسرع وقت پاسخگوی مشتریان عزیز هستند و این اطمینان را به مشتریان می دهند که خدمات پس از فروش ژنراتور گاز سوز در هر جا و هر زمان برای ایشان ممکن است.

پس از تعیین توان الکتریکی مورد نیاز وقت آن است که به کاتالوگ سازندگان دیزل ژنراتور مراجعه نموده و مدل مناسب را انتخاب نماییم. 2. ثانیاً ، راه اندازی موتور نیازمند توان است که به معنای واقعی یک نیروی فیزیکی به توربین ژنراتور وارد می کند که ژنراتور باید از پس آن بر آید. این سیستم دارای زمان پاسخ محدود است، اما بیشتر سیستم های راه اندازی موتور این سیستم را تحت تأثیر تغییرات فوری قرار می دهند. به همین ترتیب ، ماهیت “پله ای” در اکثر سیستم های شروع موتور می تواند منجر به تغییرات فرکانس شدید هنگام شروع موتور شود. را به نیروی الکتریسیته و برق تولید می کنند و از قطع برق در فعالیت های روزانه یا اختلال در دستگاه های کاری جلوگیری می کنند.

فرآیند عملکرد این دو در کنارهم، انرژی سوخت گازوئیل را به انرژی برق تبدیل میکند. لازم است که یک سیستم خنک کننده قوی باشد تا با گرمای تولید شده در این فرآیند کنار بیاید و موجب خنک شدن سیستم شود. به عنوان مثال، برای یک نیروگاه متمرکز بزرگ یا چیزی شبیه به آن، انرژی لازم برای راه اندازی هر موتور معین برای نیروگاه به اندازه یک بار ناچیز است. در نتیجه، استفاده از آن ها مناسب برای کاهش جریان راه اندازی می تواند به بهره بردار کمک کند تا یک دیزل ژنراتور کوچک تر خریداری کند و در نتیجه از لحاظ اقتصادی صرفه جویی قابل توجهی در پی داشته باشد. کانوپی (برای بیصدا کردن دستگاه و استفاده از تابلوکنترل اتوماتیک) و سنکرون از جمله سفارشیسازیهای ژنراتور برق دیزلی هستند. زمانی که تأمین برق اضطراری توسط دیزل ژنراتور انجام می شود، این دستگاه گرمای زیادی تولید می کند. موتور ژنراتور سنکرون همیشه با سرعت ثابت یا سرعت سنکرون کار می کند.

هدف از محاسبه بار الکتریکی مصرفی ، رسیدن به یک مقدار عددی حتی الامکان دقیق برای محاسبه توان الکتریکی ژنراتور است. پروپان از ماندگاری بیشتری نسبت به بنزین یا سوخت های دیزل برخوردار است و به مراتب تمیزتر می سوزد. این موتور های مولد برق از طول عمر بالایی برخوردار بوده و در استفاده های سنگین و سخت ماندگار تر هستند ، همچنین تا زمانی که به درستی نگهداری شوند ، کارایی بیشتری دارند. موتور برقهای دیزلی نسبت به موتور برق های بنزینی مزایایی دارند. ماندگاری آن دو سال یا کمتر است و حفظ نسبت مناسب آب به دیزل به ویژه در محیط های کاری پرحرارت چالش برانگیز است. دیزل ژنراتور موتورسازان: موتور سازان با پشتیبانی دانش فنی برند پرکینز، یکی از باکیفیتترین ژنراتورهای برق است که برای مصارف خانگی و صنعتی در داخل کشور تولید میشود. توان دیزل ژنراتور را بر حسب kva ( کیلو ولت آمپر) میشناسند و محاسبه میکنند.

القای الکترومغناطیسی بیان می کند که اگر در میدان مغناطیسی یکنواخت بچرخد ، نیروی الکتریکی ناشی از چرخش آرماتور القا می شود. موتورهای الکتریکی اغلب بخش قابل توجهی از بارگیری ژنراتور را تشکیل می دهند. همچنین در صورت موجود بودن یک دیزل ژنراتور، می توان موتورهای بزرگ تری را با استفاده از آن ها بدون افت ولتاژ و نوسانات فرکانسی راه اندازی کرد. با کاهش ولتاژ اعمالی به موتور در زمان راه اندازی توسط راه انداز نرم توان مورد نیاز موتور کاهش می یابد و در نتیجه فشار وارده بر موتور دیزل ژنراتور نیز کاهش می یابد. با دگرگونی تکنولوژی و مقررات آلایندگی و تغییر دادن دیزل ژنراتور خود به مدل جدیدتر و کارآمد می توانید سرمایه گذاری با ارزشی برای کسب و کارتان داشته باشد. ژنراتور بیو دیزل از منابع انرژی تجدید ناپذیر و سوخت های فسیلی استفاده می کند و ضایعات کمتری می سوزاند. برای فضاهایی مانند مکان های مسکونی از ژنراتور ها با بار کم و برای فضاهایی مانند کارخانه های تولیدی و صنعتی و یا بیمارستان های و برج های تجاری از مورتور هایی با تولید بار بیشتر استفاده کنید.

انواع دیزل ژنراتور

۸- کنترل پنل : این رابط کاربر با ژنراتور است و شامل خصوصیاتی برای پریز الکتریکی است. همین اتفاقات روی منبع تولید دیزل ژنراتور نیز رخ خواهد داد، اما پیامدهای آن بسیار بیشتر است. شرکت توسعه نیروگاه های دیزلی پارسیان با چهار دهه تجربه و با 5700 پروژه ملی و فراملی و با بهره گیری از دانش سازندگان برتر دیزل ژنراتور جهان ، توانسته است با ارتباطی سازنده ، نمایندگی انحصاری دیزل های دوسان کره و محصولات الیتک پاور انگلستان را کسب نموده و به عنوان بزرگترین عرضه کننده محصولات کامینز در ایران ، تمامی دستگاه های اورجینال را با 15 سال پشتیبانی قطعات و خدمات ارائه نماید. از دهه 1800 ، کمپانی ها بر روی تولید ژنراتورهایی کار می کنند که می تواند از هیدروژن نیرو تولید کند. دو نوع اصلی از ژنراتورهایی که با آنها روبرو خواهید شد، ژنراتورهای قابل حمل و آماده به کار هستند. دستگاههای قدیمی از سیستم جرقهزنی الکتریکی ، تزریق سوخت و سیستم پیچیدهی مدیریت موتور استفاده میکردند که به مراتب کار آنها را از هواپیماهای جرقهای آسانتر میکرد.

انواع ژنراتور برق بر اساس نوع سوخت آن ها تعریف می شود.

البته در این حالت باید در نظر داشت که اگر با روش هایی غیر از راه انداز نرم اقدام به کاهش ولتاژ کنیم، تلفات عموما بالا خواهد بود که خود مجددا بر فشار وارده به دیزل ژنراتور می افزاید. دیزل ژنراتورها برای مکان هایی که به شبکه برق متصل نیستند قابل استفاده است. این دو جزء شامل موتور و ژنراتور الکترومغناطیسی از طریق یک میللنگ بهم متصل هستند که تسهیل کننده انتقال آسان حرکت تولید شده توسط موتور دیزلی به مغناطیس ژنراتور میباشد. هر موتوری به روغنکاری نیاز دارد که با یک پمپ روغن و مخزن متصل به موتور انجام میشود. همچنین ایده خوبی است که هر زمان که یک رویداد آب و هوایی مهم وجود دارد، تعمیر و نگهداری انجام شود. را بر عهده میگیرد، این مولد برق مقیاس کوچک، شامل یک موتور دیزلی است که با سوخت گازوئیل کار میکند به همراه یک ژنراتور الکتریکی یا آلترناتور که وظیفه تبدیل انرژی مکانیکی حاصل از موتور را به برق بر عهده دارد.

موتور دیزل و آلترناتور چگونه یک سیستم مولد برق میشوند؟

از آنجا که مجموعه های دیزل ژنراتور را می توان در سه حالت معمول، آماده به کار و شرایط اضطراری استفاده کرد، نیازهای مجموعه دیزل ژنراتور برای اهداف مختلف متفاوت است. ژنراتور دیزل امولسیون شده مخلوطی از سوخت دیزل و آب است که با یک مخلوط کننده ترکیب می شود. ژنراتور سنکرون بر اساس قوانین فارادی القاء الکترومغناطیسی کار می کند. ژنراتور سنکرون یک دستگاه الکتریکی است که قدرت مکانیکی را از یک حرکت دهنده اصلی به ولتاژ و فرکانس خاص تبدیل می کند. • آلترناتور دستگاهی است که به خاطر چرخاننده شدن، برق تولید می کند. موتور دیزل و آلترناتور چگونه یک سیستم مولد برق میشوند؟ ۲- آلترناتور : آلترناتور که قسمتی از ژنراتور است، خروجی برقی از ورودی مکانیکی عرضه شده توسط موتور را تولید می کند. برای دستیابی به این هدف ، از یک سیستم کنترلی استفاده شده است تا ورودی سوخت مایع به موتور را تغییر دهد.

سیستم سوخت شامل همان قسمتی است که سوخت مورد نیاز موتور را ذخیره و در نهایت آن را پمپاژ می کند. در مکانهایی مانند بیمارستانها که قطع برق اهمیت دارد، استفاده از یک ژنراتور برق با یک منبع تغذیه ثابت بسیار مهم است و ژنراتور برق دیزلی تمامی این مزایا را دارد. رادیاتور دیزل ژنراتور چگونه کار می کند؟ مانند ژنراتور های بیو دیزل ، دیزل امولسیون شده نیز میزان تولید گازهای گلخانه ای کمتری از دیزل معمولی داشته و سوخت های فسیلی کمتری نیز مصرف می کند. جوانب مثبت و منفی بیو دیزل شبیه به سوخت های دیزل معمولی بوده و تنها فواید زیست محیطی آن بیشتر است.

کاربرد دیزل ژنراتور

خرید دیزل ژنراتور یا ژنراتور گازی؟ این سیستم دارای ایمنی کامل است به این معنی که هیچ صدمه ای به اپراتور یا خود دستگاه نمیرسد و در زمان لزوم ( داشتن ایراد در موتور یا ژنراتور یا قسمتهای دیگر ) تابلو دستور خاموش شدن را به دیزل ژنراتور میدهد تا صدمه ای به سیستم نرسد. تابلو دیزل ژنراتور، تابلویی است که کنترل بسیاری از فعالیت های ژنراتور از قبیل ، خاموش و روشن کردن ژنراتور، کنترل دمای آب و فشار روغن، کنترل میزان سوخت و ولتاژ، فرکانس و جریان خروجی ژنراتور را بر عهده دارد. پروپان همچنین به راحتی در دمای سرد شروع به کار کرده و عملکرد خوبی را ارائه می دهد.

موتور سنکرون نوعی موتور AC است که صرف نظر از تنغییرات بار مکانیکی روی روتور، همواره با سرعت ثابتی می چرخد. دیزل ژنراتور ها معمولا با توجه به میزان بار الکتریکی (Electrical Load) که قرار است تامین کنند انتخاب می شوند. مدیریت اضافه بارهای موقت اما در عین حال قابل توجه در مدت زمان استارت این موتورها یک نکته مهم است و انتخاب یک راه حل مناسب برای شروع یک پارامتر اصلی در انتخاب اندازه بهینه ژنراتور است. با این حال ، همه دیزل ژنراتور ها به طور برابر تولید نمی شوند.

غول صنعت آلمان در راستای این هدف، شرکت «زونا تکنولوژی» (ZONA Technology)، شرکت متخصص در حوزه ارائه نرمافزارهای شبیهسازی هواپیمای مسافربری و جنگی و نرمافزارهای طراحی این هواپیماها و فعالیتهای محاسباتی مرتبط با این حوزه را در سال ۲۰۲۲ خرید. با توجه به این که ژنراتور برق گازسوز در داخل کشور طراحی و تولید شده است، درصد بالایی از قطعات موتور و ژنراتور بومی هستند. صدای دیزل ژنراتور ۴۰۰ کاوا در حالت توازن ۹۰ دسیبل و در مواقع بی صدا ۷۵ دسیبل است. دارای یک موتور احتراقی برای تولید انرژی مکانیکی است که وظیفه اصلی در تولید انرژی یا توان مورد نیاز برای انجام کار مورد نظر را بعهده دارد. این جریان DC تغذیه روتور/ آرماتور را انجام می دهد که منجر به ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی دوار بر روتور / آرماتور می گردد. هنگامی که یک نیروی خارجی (مانند یک موتور دیزل) باعث چرخش شفت مرکزی میشود، روتور به شکل مداوم قطبهای شمال و جنوب میدان(های) مغناطیسی خود را در سراسر بستههای سیمی که آنها را احاطه کرده است، به حرکت درمیآورد.

چنین عملکردی باعث می گردد سیستم رگولاتور دیزل ژنراتور بتواند خود را با تغییرات بار وفق دهد و مانع از نوسانات ولتاژ و شرکت مهندسی کاراسهند فرکانس گردد. تغییرات ناگهانی بار ناشی از راه اندازی موتور افزایش قابل توجهی در توان مصرفی موتور و رگولاتور ایجاد می کند. لوازم جانبی: باطری ها، کابل باطری، اگزوز صدا خفه کن، لرزه گیر زیر شاسی و غیره از ملزومات مورد نیاز برای راه اندازی این دستگاه می باشد . کوپله دیزل ژنراتور یعنی اتصال موتور به ژنراتور جهت انتقال قدرت از موتور به ژنراتور به گونه ای که کاربر به سادگی بتواند از آن بهره برداری کند و شامل مواردی همچون شاسی و تانک سوخت، کانوپی سایلنت، تابلو کنترل و غیره می باشد که توسط شرکت کوپله کننده روی موتور نصب می شود. به راحتی در هر مقدار ذخیره می شود و حتی در حین قطع برق نیز به سادگی در دسترس است.

قیمت دیزل ژنراتور

این اجزا باهم کار می کنند و باعث حرکت نسبی بین میدان های مغناطیسی و الکتریکی می شوند که تا حدودی باعث ایجاد الکتریسیته هم می شوند. هنگامی که به توان های خیلی بالا نیاز باشد می توان چند دیزل ژنراتور را به وسیله تابلو های برق سنکرون به هم موازی کرد و از توان چندین دیزل ژنراتور به طور همزمان استفاده نمود. انواع ژنراتور برق بر اساس نوع سوخت آن ها تعریف می شود. مجموعه دیزل ژنراتور کاشانی انواع دیزل ژنراتورها و موتوربرقها را با خدمات پس از فروش، تست، راه اندازی و آموزش به مشتریان خود ارائه میدهد. در مقابل، برای یک دیزل ژنراتور، انرژی مورد نیاز برای راه اندازی موتور می تواند نسبت به ظرفیت کل آن قابل توجه باشد.

دیزل ژنراتور چیست