‎دوره انتقادی تاریخ فلسفه غرب on Apple Podcasts | mey

‎دوره انتقادی تاریخ فلسفه غرب on Apple Podcasts | mey

اگر در یک سوال گیر کردید، احتمالا یکی دو سوال بعدی را از دست خواهید داد. یکی از اولین پادکست هایی که در سراسر جهان مشهور شد، This American Life داستان های مختلفی در مورد فرهنگ آمریکا و جهان اطراف آن بیان می کند. یکی از راه‌های توسعه این گوش دادن عمومی به دور از تمرکز شدید امتحان، گوش دادن برای لذت است. سعی کنید چیزهایی را که دوست دارید گوش کنید پیدا کنید، چه فیلم، مسابقات فوتبال، رادیو یا حتی پادکست. مهمترین چیز این است که شما به چیزی گوش دهید که از آن لذت می برید و نه چیزی که برای شما جالب نیست. امتحان لیسنینگ آیلتس می تواند بسیار دشوار باشد.

این شماره فلسفه علم مثل باقی شماره ها موید این نکته ی مهم است. همانطور که پیش از این هم گفتم، این‌ها را می‌شود آزمود! آزمون‌هایی برای تعیین سطح خلاقیت افراد یا میزان دگم بودنشان داریم. دانشجویان فلسفه را در انتها، روز بعد از فارغ‌التحصیلی بیازمایید.

پادکست طرحواره ها-طرحواره خویشتن تحول نیافته خودگرفتار

قبل از آن هم دیگر از اکتشافات روان‌شناختی خسته شده بود. اما هنوز به من حسابی خوش می‌گذرد و در ۷۲ سالگی با همین خرت و پرت‌ها می‌پلکم؛ و انتظار دارم تا ۸۰ سالگی همینطور باشد. تا آن موقع هم احتمالاً دیگر قادر به شنیدن، دیدن، تایپ‌کردن، یا کار دیگری نیستم. البته اگر تا آن موقع هنوز زیر خاک نرفته باشم که امیدوارم نرفته باشم. حدس من این است که حدود یک دهم آن را می‌شود با اثر درمان توضیح داد و نُه دهم صرفاً اثر گزینش است.

پنجاپیزود بعدی این لیست مخصوص افرادی است که از سطح دانش مناسبی در زبان انگلیسی برخوردار است و قصد دارند با گوش دادن به پادکست‌های دارای گفت‌و‌گوهای طبیعی، دایره لغات انگلیسی خودشان را افزایش دهند. آرشیو پرگار به شکل موضوعی دسته‌بندی شده است. بعضی از برنامه‌ها در بیش از یک حوزه فکری قرارمی‌گیرند. مثلا برنامه‌هایی که در بخش فلسفه می‌بینید ممکن است به سیاست هم مربوط باشند. با این حال دسته‌بندی موضوعی را بهتر از دسته‌بندی بر اساس زمان پخش برنامه‌ها تشخیص دادیم. در فصل اول مجموعه برنامه ماه و ماهی در فضایی دوستانه توسط دو گوینده برنامه ، مفاهیمی عمیق به زبانی نسبتا ساده منتقل می‌گردد.

گوش نیوش : لایو اینستاگرامی اهمال کاری و کمال طلبی

٭ «فرای قصه‌ ها» پادکستی بین‌رشته‌ای در ادبیات، فلسفه، و روان‌شناسی است. پادکست «فرای‌ قصه‌ها» برای کسانی است که داستان‌ها را دوست دارند و می‌خواهند درباره‌‌ی مفاهیم طرح‌شده در داستان‌ها بیشتر فکر کنند. در «فرای قصه‌ ها»، به سراغ ادبیات داستانی معاصر ایران می‌رویم. در هر اپیزود، مضمون مهمی از یک رمان معاصر را انتخاب می‌کنیم و از منظری فلسفی، اجتماعی، و روان‌شناسانه درباره‌ی آن مجموعه اپیزودهای پادکست های فلسفی می بر روی اسپاتیفای مضمون گفتگو می‌کنیم. در هر اپیزود همچنین به سراغ فیلسوفان و روان‌شناسان برجسته جهانی می‌رویم و نظر آنها را درباره‌ی … پادکست روانشناسی قورباغه را قورت نده (سوخت جت)در پادکست امروز سوخت جت به شما می‌گوییم چرا قورت دادن قورباغه کار اشتباهی است و بهترین روش شروع و استفاده‌ از روزتان برای بالاترین میزان بهره‌وری م و کمترین میزان خستگی کدام است.

  • واقعیت این است که بسیاری از دانشهای انسانی و علوم اجتماعی در قرن اخیر تحت تاثیر نظریه های تطور فرهنگی بوده اند.
  • لازم به ذکر است که، سادگی مطالب و مثال‌های متعدد برای فهم بهتر، از ویژگی‌های مثبت این کتاب می‌باشند.
  • برای روشن شدن هرچه بهتر ارتباط میان منطق و فلسفه، بهتر است کتاب منطق باب فلسفه، نوشتۀ دکتر «حسن سلیمانی آملی» خوانده شود.
  • این‌ها باعث می‌شود برای من کمتر لذت‌بخش باشد.