تعمیر اساسی موتور پژو 206

البته تهویه کارتر به وسیله این سوپاپها علاوه بر دفع این ضربات، باعث خنک شدن موتور ماشین، خروج گازهای نشتی از رینگهای پیستون به پایین آن و همچنین خروج بخارات روغن میشود. این نیرو توسط تسمهتایم یا زنجیر تایم به آن منتقل میشود. حتما تا به حال شنیدهاید که واشر سرسیلندر یک اتومبیل سوخته است. شمعها از عایقی از جنس چینی، الکترود و واشر تشکیل میشوند. البته که با وجود کیفیت ساخت و متریال، به دلیل جلوگیری از آسیبهای احتمالی به بلوک سیلندر و قطعات دیگر موتور ماشین، لازم است واشر سرسیلندر در دورههای زمانی مشخص تعویض شود. درصورت کار کردن موتور با دمای پایین، اصطکاک قطعات بیشتر شده و دچار فرسودگی زود هنگام میشوند. در واقع اینکه ما با انتخاب بهترین روغن موتور و نیز تعویض روغن در زمان مناسب خیالمان راحت باشد کافی نیست و باید به کارکرد صحیح خودرو قطعات آن نیز توجه داشته باشیم تا دچار روغن سوزی نشود.چرا که بهترین روغن موتور نیز نمی تواند با قطعاتی خراب و دارای مشکل به خوبی کار کند. در تعمیرگاه خودرو کاراک ابتدا کولر خودرو بررسی میشود، سپس بهترین روش برای نشتیابی گاز کولر ۴۰۵انتخاب و انجام میگیرد. عمل جرقهزنی برای ایجاد احتراق درون سیلندرها توسط شمع صورت میگیرد.

پمپ روغن نیز درون این محفظه قرار دارد که روغن موتور را به سمت میللنگ و دیگر قسمتهای موتور پمپ میکند. پیستونهای متحرک همانطور که در بالای خود باعث تغییر حجم میشود، در پایین خود که کارتر وجود دارد نیز باعث تغییر حجم هوا میشوند. همانطور که از نامش مشخص است دقیقا در بالای سیلندرها قرار دارد. همانطور که قبلا ذکر کردیم، عمل فیلتراسیون برای تصفیه و زدودن جریانهای عبوری از قسمتی به قسمت دیگر است. مدت زمانی که لازم است برای یادگیری مکانیک خودرو صرف کنید. فلایویل این کار را به وسیله دیسک و صفحه که روی آن نصب است انجام میدهد.

انعطاف زمانی کلاس های آموزش مکانیک خودرو دارالفنون، یکی دیگر از ویژگی های بسیار مثبت دوره های آموزشگاه ما است. از مواردی که در تست دیاگ بررسی شده و به اطلاع شما می رسند، می توان به چک کردن اولیه ارورهای خودرو، برطرف کردن ارورهای خطرناک در محل، تشخیص مشکلات برقی خودرو، سلامت سنسور های حیاتی خودرو چون سنسور اکسیژن، سنسور کاتالیزور و سنسور ABS، بررسی سیستم کنترلر، تشخیص سلامت گیربکس با خواندن فشار روغن گیرباکس و… 4. چگونه در زمان تعویض روغن موتور خودرو، روغن موتور را عوض کنیم؟ درواقع تعویض فیلتر خودرو یکی از مهمترین قسمتهای نگهداری از خودرو است و تعویض مرتب هر سه فیلتر خودرو، تأثیر مهمی در عملکرد موتور ماشین دارد. البته استفاده از این وسیله در صورت بروز مشکلات فنی خودرو ایمن نیست و برای مشکلات غیرفنی کاربرد دارد. مکانیک پژو ۴۰۵ کسی است که توانایی تعمیر خودرو را در صورت بروز مشکل دارد، مکانیک باید در این رابطه علم و تخصص زیادی داشته باشد، همچنین تمامی تجهیزات خودرو را بشناسد تا در صورت نقصی در یکی از اجزای آن به را حتی بتواند آن را تعمیر کند، وظیفه مکانیک بررسی، تشخیص عیب و برطرف کردن مشکلات ماشین پژو 405 از کنترل در و قفل گرفته تا کنترل و تعویض قطعات مهم داخلی خودرو باید تخصص داشته باشد.

عوض کردن روغن، تعویضتسمه، دیسک و صفحه، تنظیم موتور، دیاگ خودرو و همه بخش های مکانیکی ماشین در حیطهکاری تعمیرکار پراید سیار قرار دارد. موفقیت به عنوان یک تعمیرکار خودرو معمولاً نیازمند مهارت های ارتباطی خوب و توانایی تحلیلی خوب است. صدای زوزه از زیر کاپوت: این صدا معمولاً در اثر شل شدن تسمه تایم ایجاد میشود که به نوبه خود میتواند مشکلاتی در باتری ایجاد کند. پس از پیدا کردن کارتر مراحل زیر را دنبال کنید. حالا تصور کنید شما بدون صرف هزینهی اضافی در منزل و محل کار، با خیال راحت نشسته باشید و تمام مراحل تعمیر خودرو شما در حال انجام باشد!

توربوشارژ خود توسط گازهای خروجی از موتور که از اگزوز موتور خارج میشوند به حرکت در میآید. این قطعه به دو دسته سوپاپهای ورودی (هوا) و سوپاپهای خروجی (دود) تقسیم میشود که کانالهای هوا و دود را از محفظه احتراق جدا میکنند. پیمایش خودرو : هر ۴۸۰۰ کیلومتر که با خودرو طی می­کنیم، عددی است که برای تعویض روغن مطرح میشود اما این عدد حداقل را نشان میدهد یعنی قبل از پیمایش این مقدار، شما قطعا نیاز به تعویض و خرید روغن موتور ندارید. درحالی که سیاه شدن روغن علامتی بر بیکیفیت بودن آن نیست، بلکه به معنای عملکرد دقیق و بینقص آن در شستشوی هر باره موتور از آلودگیهای ذکر شده است. نام این موتور مخفف عبارت «Opposed Piston Opposed Cylinder» به معنای «مخالف پیستون، مخالف سیلندر» است. این قطعه که در میان تعمیرکاران به کارتل هم معروف است بزرگترین محفظه درون موتور را تشکیل میدهد و از میللنگ و شاتون محافظت میکند. از تولید قطعات تا ساخت موتور و بدنه خودرو گرفته که توسط مهندسین حرفه ای مکانیک جهان انجام می شود تا تعمیرکاران قسمت های مختلف خودرو که به بررسی، سرویس و تعمیر انواع خودروها می پردازند. از راندن نوسانی بین خودروها و کوبیدن روی ترمز پیش از کنار زدن خودرو خودداری کنید.

خب حالا که روغن موتور جدید را ریختیم و در مراحل آخر تعویض روغن موتور ماشین هستیم، باید درب روغن موتور را ببندید و بروید سراغ چک کردن و ایمنی. برای تعمیر موتور پراید باید از مقدار روغن مناسب در کارتر ماشین مطمئن شوید. چه افرادی مناسب ترین گزینه های آموزشگاه برای شرکت داده شدن در این دوره هستند ؟ باغ فیض یکی از مناطق و محله های واقع در شمال غرب تهران است! صدای کوبشی از موتور ایجاد می شود. یاتاقان میللنگ بین این دو قرار دارد و مانع ایجاد اصطکاک بین آنها میشود. حال برای استفادهی بهتر و آسانتر از این دستگاه بهتر است حداقل قطعات مهم آن را شناخته و تا در صورت بروز مشکل برای آنها اقدامهای لازم را انجام دهید. اصلی ترین مرحله آموزش تعویض روغن ماشین اضافه کردن روغن جدید است؛ برای اینکار ابتدا در پوش روغن موتور را باز کنید و با استفاده از یک قیف مقداری روغن اضافه کنید؛ دقت کنید نباید هیچ گونه ریزشی از پیچ تخلیه و فیلتر روغن داشته باشید در این صورت حتما باید این مشکل اصلاح شود. دمای بالای هوای خروجی، میتواند موجب گرم شدن توربو و در نتیجه بالا رفتن حرارت موتور و احتراق زود هنگام درون سیلندرها شود.

برای جلوگیری از نفوذ آب به درون سیلندر و محفظه احتراق از رینگهای درزگیر برای عایقبندی کامل بوشهای مرطوب استفاده میشود. وظیفه آن عایقبندی سرسیلندر و بلوک سیلندر و اتصالات این دو است تا مانع از ورود و نشت مایعات از بدنه موتور شود. گاهی روی واشر سر سیلندر و گاهی روی بلوک سیلندر قرار میگیرد و وظیفه کنترل ورود سوخت و هوا به داخل سیلندر و همچنین خروج گازهای ناشی از احتراق را از درون آنها به عهده دارد. روغن سوخته، روغن ترمز، ضد یخ و باتری خراب، برای محیط زیست زیان آور است؛ بنابراین از دور ریختن آنها در محیط زیست خودداری کنید و یا آنها را به عنوان زبالههای زیانآور تحویل مامورین بازیافت دهید. راه اندازی یک ایستگاه بازی برای مشتریان هم میتواند ایده جالبی باشد. روغن هایی که با فرمولاسیون جدید تولید می شوند به راه اندازی آسان موتور کمک نموده و مصرف بنزین را به حداقل می رساند. امیدواریم که این مطلب نیاز شما کار آموزان عزیز را در زمینه اطلاعات مرتبط با تجهیزات تعویض روغنی و وسایل لازم برای راه اندازی آپاراتی برآورده ساخته باشد. سوراخهای سیلندر در بلوک سیلندر برای جای دادن این نوع بوش، کمی بزرگتر طراحی میشوند.

کمپرسور سوپرشارژ در مقابل سوپاپ هوا قرار میگرفت و چگالی هوای ورودی به درون محفظه احتراق را افزایش میداد و به این ترتیب احتراق را بهتر و توان خروجی را افزایش میداد. تفاوت سوپرشارژ و توربوشارژ استفاده سوپرشارژ از نیروی موتور برای انجام وظیفه خود بود. همچنین از کار افتادن یک شمع موجب بد کار کردن موتور میشود هرچند موتور روشن شود. توثیه میشود بعد از طی کردن هر ۸۰ هزار کیلومترمربع تسمه تایم باید تعویض شود. واتر پمپ نیروی کار خود را از طریق میللنگ و با واسطه تسمه تایم دریافت میکند. گاهی مواقع ممکن است موتور پمپ تخلیه دچار مشکل شدهباشد. روغن موتور کثیف میتواند خطرناک باشد، زیرا عملکرد مناسبی ندارد و ممکن است خطر خسارتهای پرهزینه را افزایش دهد. این موتور، مقدار هوای ورودی به داخل موتور اصلی را از طریق تزریق این هوا به درون محفظه احتراق افزایش داده و در نتیجه توان خروجی موتور را بالاتر میبرد. گردش کمپرسور میزان هوای وارد شده به سوپاپ ورودی را افزایش میدهد. رینگ پیستون روی پیستون قرار گرفته و اتصال آنها به وسیله بستهایی حلقهای صورت میگیرد. بوش سیلندر آبگرد یا مرطوب: این نوع بوش، به طور مستقیم با آب خنک کننده در تماس است و آب به دیواره آنها که قطری حدود ۷ تا ۱۵ میل دارند پاشیده میشود.

در نتیجه نیاز است که از متریالی با کیفیت مناسب برای وظیفهای که بر عهده دارد ساخته شود. برای آرایش سیلندرها مدلهای دیگری مانند خطی جناغی، جناغی دو ردیفه، آرایش تخت، آرایش رادیکال و آرایش دوار نیز وجود دارد اما این موارد کمتر مورد استفاده قرار میگیرند. موتورهای با این آرایش عموما ۱۲ سیلندر دارند. مثلا آرایش دوار معمولا در موتورهای هواپیماهای سمپاش استفاده میشود. این قطعه که پولی پمپ آب نیز نامیده میشود جزوی از سیستم خنککننده اتومبیل بوده و وظیفه تنظیم دمای موتور به وسیله جریان مداوم آب و ضد یخ یا ضد جوش را بر عهده دارد. پمپ روغن درون کارتر قرار دارد.

این قطعه استوانهای فولادی یا چدنی، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای حرکت پیستون درون سیلندر قرار میگیرد. مکانیک باید برای مشتری مدت زمان تعمیر و میانگین هزینه ها را حساب کند. هنگام باز کردن سیم ها از مهره ها و بست ها باید توجه داشته باشید که هر کدام به چه چیزی وصل شده اند. فلایویل یا چرخ طیار قطعهای بشقابی شکل و سنگین است که وظیفه انتقال نیرو به گیربکس را بر عهده دارد. کف کارتر مخزنی قرار دارد که روغن داغ خارج شده از موتور درون آن جمع شده و برای بازگشت به موتور خنک میشود. فلایویل در دو نوع تک جرمی و دو جرمی تولید میشود. بنابراین سرسیلندر از اهمیت بسیاری در موتور برخوردار است. این قطعه نیز اهمیت ویژهی خود را دارد. کارتر به محفظهای گفته میشود که میللنگ در آن قرار دارد. عموما خودروسازان برای هر سیلندر یک شمع به کار میبرند اما گاهی در برخی اتومبیلها برای هر سیلندر دو شمع استفاده میشود. سیاه شدن روغن نشان دهنده زمان مناسب برای تعویض روغن است؟ همچنین از مخلوط شدن آب و روغن درون اتاقک احتراق نیز جلوگیری میکند. برای جلوگیری از وقوع خرابی های حل نشده آسانسور یا بزرگنمایی مشکل واقعی. تکنسین های ما در زمینه تعمیرات ایسیو در محل دوره های پیشرفته ای را گذارنده اند و ۲۴ ساعته در تمام نقاط تهران آماده ارائه خدماتند.

متریال به کار رفته برای ساخت این قطعه معمولا چدن یا فولاد ریختهگری یا آلومینیوم است که نمونه آلومینیومی، بازده موتور را به دلیل وزن کم و پایین آوردن توازن وزنی آن بالاتر برده و شتاب موتور را نیز سایت tamirgah-mojaz افزایش میدهد. بنابراین آن را از ریختهگری آلیاژی مانند آلومینیوم یا چدن میسازند. لازم است در ساخت و ریختهگری بلوک موتور به دلیل اهمیت بالای آن دقت فراوانی صورت گیرد. تا اینجا متوجه اهمیت رسیدن روغن به قسمتهای مختلف موتور ماشین برای جلوگیری از سایش و اصطکاک قطعات آن شدهایم. اما اگر به موقع متوجه ایراد سیستم نشوید و برای تعمیر گیربکس صنعتی یا تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرکار مراجعه نکنید، ممکن است گیربکس خودرو با مشکلات بزرگتری روبه­رو شده و هزینه تعمیر آن به چند میلیون تومان نیز برسد.

نیاز است تا حداقل ماهی یک مرتبه روغن موتور خود را از لحاظ رنگ و میزان شفافیت بررسی نموده تا متوجه زمان تعویض روغن موتور اتومبیل خود گردید. در خودروهای انژکتوری، سنسور دور موتور نیز روی این قطعه نصب است و اطلاعات مربوط به این بخش توسط آن به ECU یا همان کامپیوتر میرسد. این قطعه به ثبات سوپاپ در جای خود کمک میکند. میسون از نوجوانی با کمک پدرش وارد این کار شده است. از دلایل مهم استفاده از ذغال به جای سیم در موتورهای برق می توان به چرخش هسته مرکزی دانست که سیم نمی توان استفاده کرد. استارت خود موتوری الکتریکی است که موتور خودرو به وسیله آن شروع به کار میکند. استارت که در بخش انتهایی موتور خودرو سوار میشود، شروع به کار موتور را با درگیر کردن چرخدنده خود و چرخدندههای روی فلایویل فعال میکند. به طور کلی موتور بسیاری از اتومبیلهای امروزی همین آرایش خطی دارند. ♦ آرایش خورجینی: در این چینش که آرایش V شکل نیز نامیده میشود سیلندرها در دو ردیف خطی به شکل عدد ۷ (هفت) در مقابل هم قرار میگیرند. سوپاپ نیز از آلیاژهای مقاوم به گرما ساخته میشود. روغن خوب و تمیز عملکرد ماشین شما را بهبود می بخشد و عمر موتور را افزایش میدهد و بلکه بسیاری از افراد تعویض روغن خود را تا زمان بروز مشکل به تأخیر می اندازند.