تعمیرگاه هیوندای و تعمیر موتور هیوندای آزرا در کارفیکسر

برای جلوگیری از خرابی رینگ پیستون، استفاده از روغن مناسب و تعویض روغن در زمان های مقرر یکی از نکاتی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا شما را با علائم خرابی موتور ماشین لباسشویی و تمامی جنبه های تعمیرات آن آشنا سازیم. دو تا کلید وجود دارد که باعث می شود بین حالت های کنترلی و دستی ماشین تغییر وضعیت بدهد. “بهترین روغن موتور برای ولستر” در آب هوای ایران روغنی با گرانروی ۵W30 و گرید SN یا SM از سوی هیوندای معرفی شده است، چنانچه شهر شما گرمای شدیدی در تابستان دارد باید دقت داشته باشید که از روغنی با غلظت ۵W40 و همان گرید کیفی استفاده نمایید، همچنین ولستر در هر بار تعویض روغن به ۳٫۶ لیتر روغن موتور نیاز دارد.

رانندگی در شهر (برای مسافتهای کوتاه) به چه چیزی منجر می شود؟ اگر در مسیرهای پر رفت و آمد و پرترافیک رانندگی میکنید و بیشتر دنده عوض می کنید عمر مفید روغن موتور کمتر است. دینام وظیفه پر نگه داشتن باتری را برعهده دارد و کار آن مثل شناورها در کولرهای آبی است. موتور پر از قسمتهایی است که به طور مداوم در حال حرکت و در حال ساییدن شدن میباشد. شمع ها به دلیل قرار گرفتن در معرض ترکیبات وارد شده به داخل سیلندر و همچنین کار در حرارت بالا، نیازمند مراقبت و بازبینی مداوم هستند. این امر زمانی رخ می دهد که دمای پیستون یا دیواره سیلندر بیش از حد بالا رفته و حرارت ناشی از آن مخلوط سوخت و هوا را منفجر می کند.

از دیگر مشکلات مربوط به دستگاه می توان به خرابی چرخ دنده های گیربکس ماشین اشاره کرد. یکی از بزرگترین مزیت های دوره آموزشی مکانیک خودرو در دارالفنون وجود فضای تعمیرگاهی اختصاصی است. چنانچه در این دوره ثبت نام کرده باشید پس از سپری کردن مرحله اول یعنی کلاسهای آموزش تئوری مکانیکی وارد کارگاه عملی میشوید و میبایست آن چه در دوره مقدماتی آموختهاید را ، به طور عملی روی موتورهای آموزشی و سایر اجزای خودرو اجرا نمائید. به درخواست شما عزیزان، گارانتی به عنوان بزرگترین واحد نمایندگی تعمیرات ماشین شارژی کودکان،بخش تعمیرات ماشین شارژی را راه اندازی کرده است. این موضوع بخصوص در دورهای بالاتر بیشتر نمود پیدا کرده و زمانی که موتور مثلا در مسیرهای سربالا تحت فشار قرار می گیرد، افت توان محسوس تر می شود. همانطور که گفته شد سنسورها وظیفه دارند که شرايط كاركرد موتور رابه ECU ارسال ميكنند اطلاعاتی نظیر دما، فشار و … همانطور که در شکل بالا مشخص است، دارای یک برد اصلی می باشد. دهانه این قطعه به مرور زمان دچار کثیفی یا گرفتگی می شود، این مساله ممکن است باعث تزریق سوخت کم و در نتیجه شکل گیری مخلوطی نامتوازن از سوخت و هوا در درون سیلندر گردد. موتورهای V شکل که به موتور خورجینی مشهور هستند، در بین خودروسازان محبوبیت بیشتری دارند.

این مدار تقویت کننده ی جریان یا ولتاژ نیست اما کنتاکت های رله های داخلی آن یک مسیر کم مقاومت برای عبور جریان فراهم می کنند و از خرابی کلید و افت توان جلوگیری می کنند بنابراین مدار تقویت با برقراری ارتباط مستقیم بین قطب مثبت باتری خودرو و موتور شیشه بالابر موجب تقویت عملکرد مدار می شود. یا اینکه کودک ماشین را به جایی کوبیده است باعث خرابی یا شکستگی قطعات داخلی شده است. بخش دیگر توربوشارژ یک سیستم خنک کننده داخلی به نام اینتر کولر است. سنسورهای ABS پژو 206: سنسورهای موجود در ترمز ABS، سنسورهایی هستند که در حرکت چرخ کاربرد دارند و در دو نوع فعال و غیرفعال هستند، سنسور های فعال از زمانی که سرعت ما از یک کیلومتر بیشتر میشود، فعال هستند و تفاوتی که با سنسورهای غیر فعال دارند این است که سنسورهای غیر فعال زمانی که سرعت از هفت کیلومتر به بالا است فعال میشود.

تعویض و تعمیرات کمک فنر پژو 206 توسط تعمیرگاه تخصصی : کمک فنرهای پژو 206 قسمت مهمی از جلوبندی پژو 206 هستند که دو کار انجام می دهند: اول کنترل حرکت فنرها و سیستم تعلیق دوم کمک فنرها تایرهای خودرو پژو 206 را همیشه در تماس با زمین نگه سایت tamirgah-mojaz می دارد. 3. در حالت عادی و سالم عملکرد موتور ماشین صدای نرم و خاص خود را دارد. اگر شما با استفاده از خودرو خود کار های سنگینی مثل بکسل، رانندگی در مناطق گلی و سخت و … در عکس زیر میتوانید برندهای پیشنهادی روغن موتور در غلظت های مناسب مدل سمند خود را مشاهده کنید. شمع معیوب بخاطر جرقه زنی ضعیف، انفجارهای خفیف تری تولید می کند که این امر هم به نوبه خود کاهش قدرت موتور را به دنبال دارد. برای تست سلامت رله میتوان کلید قفلکن را خارج کرده و پایههای ورودی و خروجی سوکت آن را با یک تکه سیم به هم متصل کرد، در این حالت صدای تیکتیک رله باید شنیده شود و چراغ کلیدهای ردیف عقب روشن شود در غیر این صورت رله معیوب است. اگر در یک منطقه سردسیر زندگی میکنید، باید از روغن موتوری استفاده کنید که در دمای پایین نیز عملکرد خوبی داشته باشد.

لوازم یدکی کیا شامل لوازم یدکی جانبی، موتوری و بدنه میشود. بنابراین در انتخاب روغن موتوری که ضریب اصطکاک پایینی دارد دقت کنید. آشنایی با قطعات کیا و شناخت قطعات اصلی از تقلبی و اینکه لوازم یدکی کیا را از کدام فروشگاه تهیه کنید؛ تاثیر زیادی در افزایش طول عمر خودرو شما دارد. همچنین یکی از شرایطی که منجر به افزایش ایمنی خودروی شما میشود؛ استفاده از لوازم یدکی اصل و مرغوب برای آن است. افزایش بیش از حد دمای موتور میتواند خطرات مثل آتش گرفتن ماشین ایجاد کند. حین انتظارتان برای خنک شدن ماشین(وقتی چشمتان به آمپر آب نیز هست)، فکرتان را جمع کنید و از کسی کمک بخواهید. بنابراین هر کسی توقع دارد به نسبت هزینهای که میکند قطعات اصلی و با کیفیت تهیه کند؛ چرا که استفاده از لوازم یدکی اصل و اورجینال تاثیر مستقیم در طول عمر و ماندگاری خودرو دارد. سیم دیگری که روی برد وجود دارد سیم های موتور می باشد.

در صورتی که رینگ های مذکور دچار خوردگی یا فرسایش شوند، مخلوط سوخت و هوا در مرحله تراکم از طریق منافذ موجود به پایین سیلندر راه یافته و از میزان آن کاسته خواهد شد. در صورتی که شناختی درباره لوازم یدکی کیا و هیوندا نداشته باشید؛ امکان دارد قطعات اشتباهی و حتی تقلبی برای ماشین خود خریداری کنید. روغن تازه معمولاً رنگی کهربایی دارد و برخی افراد گمان میکنند زمانی که رنگ روغن ماشین تیره شد، باید آن را تعویض کنید. خرابی در باطری های ماشین شارژی باعث می شود که به مرور شارژ کمتری بگیرند و ولتاژ مناسب نداشته باشند و به مرور قدرت ماشین کم بشود. مورد بعدی که می تواند باعث کم شدن قدرت ماشین شارژی شده باشد، خرابی در باطری های ماشین شارژی می باشد.

اما شما باید به دنبال فروشگاهی باشید که به صورت تخصصی در زمینه واردات و فروش قطعات خودروهای خارجی مانند کیا و هیوندای فعالیت دارد. متاسفانه برخی از فروشگاهها و افراد سود جو، لوازم یدکی خودروهای خارجی اعم از هیوندا و کیا را به صورت قاچاقی وارد کشور میکنند و یا قطعات تعمیر شده و دست دوم را با تعمیر کردن و تمیز کردن آنها، در دسته بندیهای مشابه اجناس اصل قرار میدهند و به فروش میرسانند. بسیاری از هنرجویانی که دوره آموزش مکانیک خودرو این آموزشگاه را سپری کردن بعد از دوره مغازه های مکانیکی خود را راه اندازی کرده و به درآمد بسیار خوبی نیز رسیده اند.

در شرایط این چنینی، بالا آمدن پیستون بخشی از مخلوط سوخت و هوا را به مجاری مکش یا تخلیه رانده و جرقه شمع انفجار ضعیف تری را ایجاد می کند که افت توان موتور یکی از مهم ترین نتایج آن است. سر و صدا داشتن لباسشویی، نشتی آب، تخلیه نشدن آب، انتشار بوی سوختگی، روشن نشدن لباسشویی، تمیز نشدن لباسشویی برخی از رایج ترین این مشکلات هستند. برخی از این نشانهها عبارتند از: پمپ نشدن آب و نچرخیدن ماشین، پمپ شدن آب و نچرخیدن ماشین، عدم چرخاندن لباسها توسط ماشین لباسشویی، خشک نشدن لباسها، بروز مشکل در هر چرخه. با قرار دادن روغن مناسب در موتور ماشین، می توانید با اطمینان تا چند هزار کیلومتر با روغن موتور ادامه داده و این احساس را داشته باشید که اتومبیل شما تازه سرویس شده است – همه اینها با هزینه مناسب برای ماشین شما توسط کارشناسان ما انجام می شود. باید در نظر داشته باشید روغن موتور گیربکس ایرانول معمولا از 50 هزار تا نهایت 100 هزار کارکرد دارند که آن هم به کیفیت این روغن ها بستگی دارد در صورتی که خودرو در وضعیت بدی قرار بگیرد ممکن است میزان دوام روغن گیربکس به زیر 50 هزار کیلومتر افت کند و مجبور شوید زودتر آن را تعویض کنید.

در صورتی که مشکل از نور پس زمینه ساعت باشد، می بایست از سلامت لامپ های ساعت که وظیفه تامین نور lcd کاراکتری ساعت را بر عهده دارند مطمئن شویم. در صورتی که تمامی موارد بررسی شد و مشکل ریموت حل نشد می توان مشکل را به سیم کشی ارتباط داد و خودرو را به تعمیرگاهی حرفه ای نشان داد. در صورتی که فوری برای رفع ایراد آن اقدام نشود میتواند باعث بروز خسارات زیادی از جمله سوختن واشر سرسیلندر و قاطی کردن آب و روغن شود. 1. از جمله مواردی که همواره تحت نظر باشد سطح روغن موتور میباشد. از دیگر مواردی که در نمونه چک لیست تحویل خودرو مورد توجه قرار می گیرد، کنترل فیلترهای هوا است. 4. ناگفته نماند که مشکلات موتور ماشین در مواردی که مربوط به احتراق ناقص و بد کار کردن موتور خودرو باشد. از مشکلات دیگری که در تعمیر ماشین شارژی با آن مواجه هستیم مربوط به موتور ماشین است.

وجود خوردگی و ذرات اضافی بر روی سوپاپ ها – مخصوصا سوپاپ ورودی – عامل دیگری است که در مرحله تراکم مشکل ساز می شود. یکی از مشکلات مرحله تراکم می تواند به فرسودگی رینگ های پیستون و عملکرد نامناسب آنها مربوط باشد. گارانتی علاوه بر تعمیر بخشهای مختلف ماشین شارژی، تامین قطعات ماشین های شارژی را نیز انجام می دهد. از متداول ترین ایرادات ماشین شارژی می توان به کم شدن قدرت موتور هنگام بازی نام برد. در صورتیکه ایراد مربوط به موتور باشد، بایستی موتور ها(یا همان گیربکس) را تعویض کرد چراکه به مرور زمان سیم پیچ مربوط به موتور ها ضعیف شده و دیگر توان خروجی لازم را ندارند. میتواند مربوط به برق خودرو باشد که با شستشوی انژکتورها و بررسی شمع و وایر، کویل و سنسورها میتوان برای تعمیر موتور خودرو اقدام کرد. توصیه: اتصالات شل یا سیمهای اطراف جعبه فیوز را بررسی کنید. قبول داریم قیمت قطعات اصل و اورجینال کمی گران است؛ اما واقعاً ارزشش را دارد.

قطعات هیوندای به قسمتهای مختلفی دسته بندی میشوند و هر قسمت قطعات مختص خود را دارد. با توجه به درخواست شما عزیزان فروش قطعات ماشین شارژی بصورت آنلاین فعال شده است که در ذیل می توانید خرید قطعات مورد نیاز خود را انجام دهید. گام دوم: پس از باز کردن پیچ کارتل، اجازه دهید تا تمامی روغن درون موتور تخلیه شود، این کار ممکن است کمی بیشتر از بیست دقیقه طول بکشد. بعضی توصیه میکنند که بعد از تخلیه روغن موتور، پیچ تخلیه را ببندید سپس سراغ فیلتر روغن بروید. مقدار روغن کارتر پراید حدود ۴/۳ تا ۵/۳ لیتر است و شما باید بعد از استارت زدن میزان روغن را اندازه بگیرید و بررسی کنید که روغن از واشر پیچ تخلیه دچار نشتی نشده باشد. گفتنی است گاه ذرات ته نشین شده بر روی پیستون یا دیواره سیلندر عامل اصلی ناک زدن موتور هستند. ناک زدن موتور دیگر عامل خرابی موتور خودرو است که تا حدودی با نقص در جرقه زنی ارتباط دارد. برای خرید لوازم یدکی با کیفیت کیا، ابتدا باید با ویژگیهای خودرو خود آشنا باشید و بدانید چه نوعی لوازمی نیاز دارد.