بهترین شعر ها و کتاب های کودکان دختر و پسر بهترین کودک

بهترین شعر ها و کتاب های کودکان دختر و پسر بهترین کودک

به طور کلی در این سن، کودکان آماده غوطه‌ور شدن در داستان‌هایی هستند که بیشتر حالت تعاملی و لایه‌ای دارد. بنابراین پدر و مادرها می‌توانند به سراغ کتاب‌های داستانی مصور بروند، اگرچه بچه‌ها هنوز عاشق کتاب‌های ساده‌ای هستند که در مورد مفاهیمی چون رنگ‌ها، اعداد یا حیوانات است. مجموعه مثل آب نبات یکی از بهترین کتاب های شعر تصویری و آموزشی برای کودکان بیش از دبستان است. تصاویر مجموعه فوق به گونه ای طراحی شده که بچه ها با سن کمتر نیز می توانند با تماشای آن‌ها با برخی مفاهیم آشنا شوند.

این کتاب‌ها شامل قسمت‌های «مطالعه، تمرین و یادآوری» و «درس‌های داغ زبان» هستند که بافتی سرگرم‌کننده دارند و نقش‌های مختلف زبانی را به منظور تمرین بیشتر به زبان‌آموزان ارائه می‌دهند. متن‌های جالب توجه، ویدئوهای جدید و مجموعه الکترونیکی جامع، این سری کتاب‌ها را تأثیرگذارتر از گذشته کرده‌است. شروع هر درس با يک آهنگ است که لغات کليدي و مهم همان درس را در قالب شعر به زبان‌آموز آموزش می‌دهد. از ویژگی‌های مهم اين مجموعه می‌توان به استفاده از CLIL اشاره کرد که به تدريس مطالبي مانند جغرافيا، علوم، رياضيات، هنر و… فایل‌های صوتی شامل مباحث واژگان، گفت‌وگوها، روایت‌ها و آهنگ‌های زبان‌اصلی و آوازهایی برای لذت بردن هرچه بیشتر دانش‌آموزان در حین یادگیری زبان است.

این کتاب دارای مجموعه ای از داستان های تصویری و ماجراهای جالب و خنده دار یک پدر چاق و سیبیلو و پسر دوست داشتنی اوست که از شیوه های عیجب و غریب برای رفع مشکلات شان استفاده می کنند. قصه های من و بابام را اریش ازر، تصویرگر آلمانی پس از درگذشت همسرش برای سرگرم کردن پسر خردسالش خلق کرده است. در فاصله دسامبر 1934 و دسامبر 1937 نزدیک به 157 طرح از داستان‌های پدر و پسر هفتگی در مجله مصور برلین منتشر شدند و بسیار محبوب شده و مورد پسند همگان قرار گرفت.

  • اگر قصد دارید کودکی را به داستان علاقه‌مند کنید، کتاب صوتی کودکانه روش کارآمد و مفیدی به شمار می‌آید.
  • مجموعه 4 جلدی کارآگاه کنجوکو ضمن روایت داستان‌ها، کودکان را با فرهنگ، آداب و رسوم، بازی‌ها، غذاها و اماکن…
  • شخصیت فردیناند در کتاب «داستان فردیناند» با رد کردن خشونت مردانه تنها دوست دارد که زیر درخت بلوط بنشیند.
  • هنگام خرید بهتر است علاوه‌بر موضوع موردعلاقه فرزندتان، یک یا چند کتاب متفاوت نیز انتخاب کنید.
مراجعه کنید و رمان های مناسب خود را با قیمتی مناسب تر خریداری نمائید. صفحات رنگي و شاد کتاب‌ها به کودکان اين قابليت را می‌دهد تا محيط پيرامونشان را بهتر بشناسند. مهارت‌های خواندن و نوشتن، از جمله مهارت‌هایی است که کودکان می‌توانند در اين کتاب آن‌ها را بياموزند. هر یک از سطوح این مجموعه از 10 درس تشکیل می‌شود که هر درس در 12 صفحه با تصاویر رنگی و آیتم‌های جذاب سعی در آموزش دارد. قسمت‌های Phonics به کودکان در خواندن روان و مهارت‌های هجی کلمات کمک می‌کند. کاراکترهای دوست‌داشتنی که کودکان را با ارزش‌های اجتماعی آشنا می‌کنند، انجام می‌شود.

قیمت کتاب اطلس جغرافی جهان برای دانش آموز اثر بلیندا وبر

همچنین برچسب‌هایی از تصاوير حيوانات در خود کتاب وجود دارند که در برخی تمرین‌ها بايد با راهنمايي دبير در محل صحيح خود دانلود از منبع چسبانده شوند. اين تمرین‌ها شامل matching، رنگ‌آمیزی، برش تصاوير و چسباندن آن‌ها در محله مربوطه هستند. در اين دو کتاب براي آموزش هر حرف، دو کلمه که با حروف مربوطه شروع می‌شوند، ارائه شده که کلمه اول اسم خاص و کلمه دوم اسم حيوان است.

۵ رمانی که داستان‌شان در زندان می‌گذرد

برای آشنایی با رمان‌های جذاب کودکان، خواندن مقاله مناسب‌ترین و بهترین رمان‌های زبان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر دوست دارید کودکان از همان ابتدا با زبان انگلیسی آشنا شوند و از یادگیری این زبان لذت ببرند، می‌توانید در برنامه آموزشی آن‌ها علاوه‌بر مطالعه کتاب‌های آموزشی، خواندن رمان را نیز قرار دهید. قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، نام مجموعه داستان‌هایی است به قلم مهدی آذر یزدی که در آن، داستان‌های کهن ایرانی را برای کودکان، به زبان کودکانه بازنویسی کرده‌ است. جالب است بدانید که مهدی آذر یزدی اولین نویسنده ایرانی بود که به فکر نوشتن داستان برای کودک و نوجوان افتاد و همین امر باعث شده که لقب پدر ادبیات کودک و نوجوان را به او بدهند. در این مجموعه‌ی ۸ جلدی، داستان‌هایی از کلیله و دمنه، مثنوی مولانا، مرزبان‌نامه و داستان‌های قدیمی دیگر با زبانی ساده و همراه با نکات آموزنده وجود دارد که برای مخاطبانش بسیار مفید و البته لذت‌بخش است.

تصویرسازی‌های زیبا و خلاقانه و داستانی زیبا و هوشمندانه این کتاب که به کودکان دوستی، شجاعت و عشق ورزیدن را می‌آموزد، دلیل محبوبیت بسیار بالای این کتاب را به‌خوبی نمایان می‌کند. اگر بدنبال داستان کوتاه برای سنین ۱۰ سال یا سنین نوجوانی هستید، می‌توانید پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران را گوش دهید. همچنین برای شنیدن داستان کوتاه کتاب کودکان، شنیدن قصه های مهدا در سایت شنوتو را پیشنهاد می‌کنیم. داستانهای کودکانه راوی گنبد کبود در تهران پادکست هم شامل تعدادی داستان کوتاه برای کودک و نوجواناست که بسیار جالب و شنیدنی است و شنیدنشان خالی از لطف نیست.