الکترود پایه مس چیست و چه کاربردی دارد؟ + قیمت فیدساکو | foulka

الکترود جوشکاری e7018 ﺑﺮاي ﺟﻮﺷﻜﺎري ﻓﻮﻻدﻫﺎي ﺑﺎ ﻛﺮﺑﻦ ﺑﺎﻻ (ﺗﺎ ﺣﺪود درﺻﺪ 0,4 ) ﻣﻨﺎﺳﺐ می ﺑﺎﺷﺪ. ﺟﻮش آن از ﻧﻈﺮ آزﻣﺎﻳﺶ رادﻳﻮﮔﺮاﻓﻲ از ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻣﻨﺎﺳﺒﻲ ﺑﺮﺧﻮردار است. انتخاب الکترودجوش مناسب، ضخامت مناسب، زاویه جوشکاری تنها برخی از عواملی هستند که یک جوش استیک خوب را تعیین می‌کنند.

علامت چهارم : در اینجا ۳

هر کدام از آنها بسته به موقعیت و شرایط کاربرد، ویژگی‌های خاص خود را دارند. این دست از سیم جوش ها (متداول ترین) در پوشش خود از سنگ آهک و فلوراید کلسیم استفاده می کنند. این الکترودها برای جوشکاری سازه های متوسط ​​و سنگین و در مواردی که به کیفیت جوش بالاتر، خواص مکانیکی خوب و مقاومت در برابر ترک خوردگی نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به جوشکاری حساس و دشوار چدن اولین مرحله در این فرایند پاکسازی سطحی می باشد چرا که زنگ زدگی، اکسید ها و ناخالصی های سطحی چدن با اعمال حرارت و طی ذوب شدن از صنایع مفتولی بین نمی روند. از طرفی پاکسازی سطحی به روش های مکانیکی سبب پخش شدن گرافیت بر روی سطح چدن می شود و روشی مناسب برای پاکسازی سطحی محسوب نمی شود.

  • کاراکتر پنجم نیز نشان‌دهنده نوع پوشش الکترود است  که بر اساس جدول زیر تعریف می‌شود.
  • به مرور زمان، الکترودهای بدون روکش جای خود را به الکترودهای روکش دار دادند.
  • یکی از ضروری ترین ابزار ها برای جوشکاری، الکترود یا سیم جوش است.
  • به همین ترتیب تاثیر گازهای خورنده محیطی نیز چه در انتخاب گرید استنلس استیل و چه در جوشکاری استیل با الکترود استیل اهمیت دارد.
  • انتخاب درست الکترود برای کار جوشکاری معمولی یکی از مهمترین تصمیماتی است که بایستی گرفته شود.
الکترود پایه مس چیست و چه کاربردی دارد؟ + قیمت فیدساکو | foulka

در زمان جوشکاری با الکترود اسیدی ظاهر جوش بسیار مناسب است و سرباره ای هم که در حین جوشکاری به وجود آمده به راحتی جدا می شود. الکترود جوشکاری رتیلی دارای برخی مزیت ها است که یکی از آنها این است که حساسیتی به رطوبت ندارد و مورد دیگر اینکه به راحتی می توان با این نوع الکترود جوشکاری کار کرد. از دیگر مزایا می توان به این اشاره کرد که سرباره یا گل جوش به راحتی جدا می شود و همچنین می توان از هر دو جریان برق ac و  dc استفاده کرد. از معروف ترین الکترود های رتیلی می توان به الکترود E6013 اشاره نمود. یکی دیگر از انواع الکترودهای جوشکاری پلی اتیلن جوش یا مفتول جوش پلی اتیلن است که از آن برای نصب و ایزولاسیون استفاده می شود. الکترود پلی لتیلن در ضخامت های ۱ الی ۵ میلی متر تولید می شود.

از انواع الکترود جوش است که کاربرد زیادی در جوشکاری قوس الکتریکی دارد و بر روی الکترود دستی انجام می گیرد. پوشش این الکتررود شامل موادی مانند فلورید کلسیم، کربنات منیزیم و کربنات کلسیم است. الکترود های قلیایی دارای مزیت هایی نسبت به انواع الکترود جوش هستند که از مهم ترین آنها می توان به پوشش مناسب، کیفیت مطلوب، رطوبت پایین، جوش با کیفیت و … اشاره کرد.

کلاس دوم و سوم: پوشش های رتیلی

هرچه قطر الکترود بزرگ تر باشد مقدار جوش رسوب داده شده در واحد زمان بزرگ تر است. هزینه مستقیم جوشکار نیز به دلیل توقف های کمتر لازم برای تعویض الکترود پیدا می کند. اگر قرار است جوشکاری در حالت های سقفی ، عمودی یا افقی انجام شود نمی توان از الکترودهای با طبقه بندی EXX20، EXX24، EXX28 استفاده نمود. اتصال لب به لب جناغی در حالت های عمودی و سقفی به منظور حصول نفوذ کامل در ریشه جوش با الکترود قطر کوچک تر جوش داده می شوند. در جوشکاری چند لایه ای، پاس های دیگر را می توان با الکترودهای بزرگ جوش داد.

الکترود استیل 61.81 ESAB