آنچه باید در مورد خانه دوبلکس بدانیم!

تصور کنید در اوقات فراغت خود در کنار خانواده و عزیزان می توانید در کنار باربیکیو نصب شده در فضای باز ویلای خود به تفریح بپردازید و نهایت لذت را ببرید . این پارچه ها اغلب از مواد و الیاف گران قیمت مانند ابریشم، مخمل و یا ترمه تشکیل می شوند. نمایشگاه: مانند موزهها و گالری ها. این سبک تمام ویژگی های اساسی سبک دکوراسیون کلاسیک را دارد و ترکیبی از آن است، ولی خیلی بهتر از سبک دکوراسیون کلاسیک با واقعیت خانه ها و آپارتمان های مدرن سازگار است. اغلب ویلاها در خارج از شهرهای بزرگ و یا در مناطق خوش آب و هوا ساخته می شوند و به همین خاطر یکی از پر اهمیت ترین بخش های طراحی انتخاب بهترین جهت برای ویلاست تا حداکثر استفاده از عوامل طبیعی مانند سمت ورزش باد یا تابش نور خورشید و همچنین منظره و دید بنا به سوی عوامل طبیعی مثل باغ ها یا کوه ها و تپه ها یا جنگل و دریا مشخص شود طراحی ویلا در داخل شهر به ندرت پیش می آید که متناسب با ضوابط شهری هر شهر متغیر می باشد و محدودیت های خاص خود را دارد و طراح به اندازه ای که در سایر بناهای خارج از شهر امکان مانور دارد را دارا نخواهد بود.

ویلا ساختمانی است که از اضلاع گوناگون قابل رویت بوده و دارای نماهای طراحی شده از سمت هر یک از اضلاع ساختمان می باشد. برای طراحی نمای ساختمان های مدرن امروزه از ترکیب دو یا چند مصالح استفاده می شود همچنین در اغلب دیزاین های نمای بیرونی ساختمان مدرن از طرح های افقی و یا عمودی که به صورت منظم و یا بی نظم هستند استفاده می شود که هر کدام از این نماهای خارجی زیبایی و جذابیت خاصی را به نمای خانه ویلایی و آپارتمانی می بخشند. یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین نماسازی ها که می تواند چهره فضای شهری را به خوبی تغییر دهد و ظاهری منحصر به فرد و خاص به فضای شهری ببخشد نمای ساختمان مدرن است و علاوه بر این نماهای مدرن می توانند باعث افزایش ارزش مادی ساختمان شوند. در دکوراسیون مدرن حس سادگی را می تواند از تمام فضای خانه خصوصا مبلمان دریافت کرد. با استفاده از سنگ نما میتوان یک سبک طراحی نوآورانه ایجاد کرد اما در اغلب موارد، نمای رومی و نمای کلاسیک به عنوان اصلیترین سبکهای طراحی در نظر گرفته میشوند. گاهی اوقات نیز در برخی سبکهای دکوراسیون داخلی به صورتی است که آشپزخانه و ناهارخوری در نیم طبقه در نظر گرفته میشوند.

نمای فلزی ظاهری مدرن و صنعتی به نمای نیم پیلوت میدهد. برای مثال زمانی که آینه و وسایل شیشه ای یا فلزی در منزل و مخصوصا جاهایی که نور کمتری وجود دارد،;استفاده شود،;سبب بازتاب نور و در نتیجه روشن تر شدن محیط می گردد. نما ساختمان می تواند اولین سرنخ در مورد نحوه طراحی داخلی ساختمان برای افراد باشد از این رو بهتر است شما در هنگام طراحی نما برای ساختمان توجه لازم را به خرج دهید. در طراحی معماری به عملکرد عناصر مختلف نما توجه میشود؛ زیرا هدف نهایی، ایجاد چشم اندازی زیبا و کاربرپسند است. به راحتی میتوان فضاهای مختلف ساختمان را برحسب عملکرد و نیاز در دو قسمت نیم طبقه یا همکف طراحی کرد. این نوع شیوه طراحی، اغلب در خانههای ویلایی دوبلکس رایج است، جایی که یک نیم طبقه باعث ایجاد فضاهای خاص و تغییر در دکوراسیون داخلی میشود. به این صورت، او این امکان را دارد تا فضاهای عمومی و خصوصی و فضاها با اولویت بالا و پایین را به دو بخش مختلف تقسیم کند.

نیم طبقه راهی برای ایجاد فضاهای عملکردی و استفاده بهینه از هر بخش از طراحی داخلی خانه قدیمی متراژ بنا است. امروزه نیز از این سبک طراحی در برخی از خانه ها با متراژ بالا استفاده می شود. تعریف ویلا در طول زندگی بشر متغیر بوده چرا که اساسا نام گذاری ساختمان ها به نام ویلا امری نو محسوب می شود در زمانهای گذشته خانه های اعیان و اشراف در شهرها شبیه به همین بناهایی بوده که ما انها را ویلا می نامیم از انجا که شهر های آن دوران با داشتن جوی های جاری و باغ و گلشن چیزی شبیه به مکان ها ییلاقی امروزی ما در مناطق خوش آب و هوا بوده است اما در تعریف عصر حاضر ویلا مکانی است برای استراحت و آرامش انسان امروزی به دور از مشکلات و گرفتاری های شهری و آلودگی های محیطی از اینرو طراحی ویلا تفاوت های ماهوی با المان هایی دارد که در طراحی ساختمان های مسکونی شهری در نظر گرفته می شود و محدودیت های زندگی شهری در طراحی ویلا را نداریم و دست معمار برای ایده های خلاقانه باز است از منظر کاربری نیز به همین منوال ابتدا باید بدانیم هدف از داشتن یک ویلا چیست!

ساختمان یا ویلای نیم پیلوت به بنایی اشاره دارد که قسمتی از سازه به اندازه نیم طبقه بالاتر از قسمت دیگر است. فضاهایی که به عنوان نیم طبقه در نظر گرفته میشوند، اغلب اتاقخوابها و حمام هستند. بدون اینکه با دیوار بین چندین فضا تمایز معنایی ایجاد کند، نیم طبقه کار را آسان کرده است. توجه داشته باشید که این میزان مساحت، بدون در نظر گرفتن فضای اشغالشده توسط کمدها است. بدون شک، ایجاد یک اختلاف سطح در طبقات میتواند معماری کل ساختمان را دستخوش تغییرات کند و نمای بیرونی و طراحی داخلی را از حالت یکنواخت بیرون آورد. در این حالت میتوان طبقه همکف را با ارتفاع بیشتری ساخت تا فضایی دلباز و باشکوه را تداعی کرد. دوبلکس را با ایجاد اختلاف سطح در حد سه یا چهار پله به یک خانه نیمه دوبلکس تبدیل کرد. در این حالت، طراح میتواند از یک راه پله دایرهای یا مارپیچ برای ایجاد یک طراحی زیبا بهره ببرد. سبک دکور روستیک یا همان روستایی معمولا با استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ، و ایجاد سبکی شبیه به سبک زندگی آرام روستایی، شناخته میشود.

چنانچه می خواهید دکور خانه خود را با چوب طراحی کنید از مجموعه ipg دکور کمک بگیرید . باید به تناسب رنگی بین دیوارها دقت کنید و یک رنگ مناسب برای دکوراسیون پذیرایی کوچک انتخاب کنید. قبل از هر چیز برای دیزاین داخلی خانه خود بهتر است رنگی مناسبی را انتخاب نمایید. عمق کمدهای دیواری ۶۰ سانتی متر در نظر گرفته شده که هم برای دیزاین آشپزخانه و هم جانمایی لوازم کاملا مناسب هستند و یک تلویزیون بزرگ که در پشت آن یک کابینت تاسیسات الکترونیکی و سینمای خانگی پنهان شده است. بیشتر قسمت های اتاق لوازم چوبی دیده می شود اما از آنجایی که رنگ چوب خنثی است، زمینه ای عالی برای رنگی جذاب مانند بنفش فراهم می کند که در این اتاق خواب هم به خوبی اجرا شده است. به همین منظور طراحان داخلی هستند که به ما کمک می کنند تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنیم.

اکثراً دلشان می خواهد برای وسایلی که در گوشه کنار اتاق خواب ، آشپزخانه یا تراس روی هم تلنبار شده اند فکری بشود. برای شروع ابتدا به نور طبیعی فکر کنید، به فاکتورهای نورپردازی که چشم را اذیت نمی کنند بلکه حالتی دراماتیک در فضا ایجاد می نمایند. ولی به لطف معماری و طراحی دکوراسیون شیک و مدرنی که در آن شکل گرفته است نه تنها یک اتاقک سرد و بی روح نیست بلکه یک منزل کوچک و دنج دوست داشتنی است. در هنگام انتخاب نما برای ساختمان های مسکونی و تجاری باید به این نکته توجه داشته باشید که نمای انتخابی شما باعث ایجاد ناهمگونی در سطح شهر نشود همچنین بهتر است در هنگام طراحی نما برای ساختمان به نمای ساختمان های مجاور و شرایط آب و هوایی و سبک طراحی داخلی منزل خود توجه داشته باشید سپس نمایی بی نظیر و متفاوت را برای ساختمان انتخاب کنید.

آجر برای ماندگاری طولانی نیاز به نگهداری کمی دارد و برای ساختمانیهایی که در اقلیم مرطوب و خشک قرار دارند، انتخابی مناسب خواهد بود. درون هر طبقه و زیر کابینتها نیز از نورپردازی LED مخفی نیز استفاده شده که قابلیت تغییر رنگ را نیز دارد. با داشتن یک تخت خواب که در فضای زیر آن کشو یا کمد مخفی وجود دارد، ممکن است دیگر نیازی به کمد دیواری نداشته باشید. جنس تخت ها را چوبی در نظر بگیرید. به همین دلیل روشویی ها روی یک صفحه چوبی و به شکل روکار و از جنس بتن دیده شده اند و دیوار پشت روشویی ها سنگ تیشه خورده به کار گرفته شد. اگر فضای مناسبی برای بالکن در طبقه بالا رو به روی اتاق ها دارید ، حتما بالکن طراحی کنید ، تا کسانی که زمان زیادی در طبقه بالا هستند هم فضایی اختصاصی برای تفریح و تنفس در هوای آزاد داشته باشند . جمعبندی: با طراحی نمای ساختمان نیم پیلوت، طراحی داخلی خود را نیز از یکنواختی خارج کنید! یکی دیگر از مهم ترین مزایای خرید ویلا نیم پیلوت در شمال که نمی توان از آن به سادگی چشم پوشی کرد، امکان طراحی و ساخت بالکن یا تراس برای ویلا است.

به شما پیشنهاد می کنیم در ابتدا برای داشتن یک چیدمان مدرن ایرانی وسایلی را آماده کنید. لوازم مربوط به هم را دستهبندی کنید و وقتی هر چیزی حتی لوازم ساده بر سر جای خودش باشد حس خلاقیت و کنجکاوی را هم تحریک میکنند. به مهمترین بخش از لوازم تزیینی در یک دکوراسیون سنتی ایرانی رسیدیم که هیچ بینندهای تاب چشم برداشتن از این همه ذوق و هنر را ندارد. افراد برای تزئیین سنتی منزل خودمی توانند از ادوات سازهای ایرانی به عنوان یک دکوراسیون منحصر به فرد، استفاده کنند. متأسفانه سال های زیادی است که دکوراسیون خانه های ایرانی به سمت منازل اروپایی گرایش داشته و صاحب خانه ها، زیبایی منزل خود را در نزدیکی طراحی آن به سبک معماری اروپایی میدانند.

در طراحی این آپارتمان در راه پل هایی که به سمت طبقه دوم می روند از دیواری سبز که با گیاهان پوشیده شده است استفاده شده که این طراحی خلاقانه باعث متفاوت به نظر رسیدن دکوراسیون این آپارتمان شیک شده است. برای پایین آوردن کنتراست نور می توانید از نورهای تو کار هم در قسمتهای مختلف مانند آشپزخانه استفاده کنید. برای طراحی نمای ساختمان های ویلایی بهتر است از یک متریال استفاده نمایید همچنین می توانید در صورت تمایل برای طراحی نمای این ساختمان ها از ترکیب دو متریال استفاده کنید. اولین چیزی که از هر ساختمانی جلب توجه می کند و برای همه افراد قابل مشاهده است نمای خارجی ساختمان می باشد از این رو معماران و طراحان ساختمان در انتخاب طرح و رنگ مصالح و نورپردازی نمای ساختمان توجه و وسواس زیادی را به خرج می دهند. در ادامه تصاویری از انواع مدل های نمای بیرونی ساختمان را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده آن ها نهایت لذت را ببرید. نمای مدرن ساختمان از انواع نماهای پرطرفدار محسوب می شود و اگر شما تمایل دارید ساختمانی امروزی و مدرن داشته باشید بهتر است از این نمای خارجی استفاده نمایید. اگر فکر می کنید فضای کافی برای نگهداری از گیاهان ندارید، می توانید از گلدان های تزئینی که به دیوار نصب می شوند برای نگهداری از آن ها استفاده نمایید.