آموزش رایگان S7-1200 زیمنس با نرم افزار TIA Porta; پی ال سی وان تیا پرتال

آموزش رایگان S7-1200 زیمنس با نرم افزار TIA Porta; پی ال سی وان تیا پرتال

طراحی جمع و جور، پیکربندی انعطاف پذیر و مجموعه دستورالعمل‌های قدرتمند، S را به یک راه حل عالی برای کنترل طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها تبدیل کرده است. تا کنون و به غیر از فیلم آموزش plc s که در این قسمت مشاهده می فرمایید، 5 فیلم آموزشی دیگر از مهندس یار در زمینه آموزش اتوماسیون صنعتی منتشر شده است که مولف همه این آثار آقای مهندس فرشید همایون فرد می باشند. ایشان از سال 1375 فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت دستگاه های اتوماتیک صنعتی آغاز نموده اند (مانند دستگاه تولید و بازیافت کاغذ، دستگاه تست سیبک خودرو، دستگاه بسته بندی محصولات غذایی).

  • PLC زیمنس SIMATIC S یک کنترل کننده منطقی و قابل برنامه ریزی کمپانی معروف زیمنس و از خانواده سری پی ال سی های SIMATIC S7 می باشد.
  • کارت ورودی دیجیتال PLC زیمنس SM 1221 با کد 6ES7221-1BF32-0XB0 دارای 8 ورودی دیجیتال با مشخصات.
  • سی پی یو اس 7 مدل CPU 1214C , AC/DC/Relay سری پی ال سی S زیمنس دارای تغدیه AC با ولتاژ 85 الی 264 ولت، چهارده ورودی دیجیتال-شش ورودی (HSC (high speed counting با فرکانس 100KHZ، ده خروجی رله ای و دو ورودی آنالوگ با سطح ولتاژ 0 تا 10 ولت و یک پورت شبکه Profinet می باشد.
  • 0KHZ، شش خروجی رله ای و دو ورودی آنالوگ با سطح ولتاژ 0 تا 10 ولت و یک پورت شبکه PROFINET می باشد.
  • در این فصل شما با مقدمات اتوماسیون صنعتی انواع کنتاکت ها سنسورها و عملگرها آشنا می شوید تا بتوانید برنامه نویسی plc های s7 را شروع نمایید.

در این حالت می توانیم کارت های دیگر را بر روی ریل دیگری و در طبقه پایین تر تابلو نصب کنیم. همچنین منبع تغذیه های هانی ول هم از نظر کیفیت و قیمت مناسب می باشند. ولتاژ و جریان مورد نیاز plc 1200 زیمنس معمولا 24 ولت 2.5 آمپر است. کلید هوایی اتوماتیک زیمنس یا به صورت کامل کلیدهای مدارشکن قدرت هوایی نوعی از کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف هستند که در آمپراژ بالا مورد استفاده قرارمی گیرند.

CPU های PLC S7-1500 زیمنس :

Logo (مینی پی ال سی) یک ماژول همه منظوره دیجیتال از تولیدات شرکت زیمنس آلمان می باشد که در سال 1996 به بازار جهانی عرضه شد. کنترلر ماژولار SIMATIC S در هسته پیشنهادی ما برای وظایف اتوماسیون ساده اما بسیار دقیق طراحی شده است.سیماتیک S ماژولار و جمع و جور،همه کاره،یک سرمایه گذاری امن و کاملا برای رنج وسیعی از برنامه ها مناسب است. سی پی یو S CPU با قابلیت ایمنی یکپارچه می تواند وظایف مرتبط با ایمنی و استاندارد را مدیریت کند. پی ال سی S7-1200زیمنس در مدل های ۱۲۱۵ و ۱۲۱۷ دو خروجی آنالوگ وجود دارد.

مزایا و نقاط قوت پی ال سی S7 1200 زیمنس

ابزار مهندسی ایمنی STEP 7 دستورات، عملیت ها و بلاک هایی را برای برنامه های ایمنی محور در LAD و زبان FBD فراهم می کند.برای این منظور یک کتابخانه با بلاک های تایید شده TUV برای عملکرد های ایمنی محور و از پیش پیکربندی شده تعبیه شده است. در ویدیوی زیر به صورت کامل این پروژه را با نرم افزار تیاپورتال پیش می بریم. این دوره آموزشی که در 27 قسمت آماده شده و در تهیه آن کارشناسان مجرب نمایندگی زیمنس با دقت کامل نقش داشته اند تا هم مطالب ارائه شده به روز، مفید و جدید باشد و هم بسیار ساده و روان و قابل فهم ارائه شده باشد.

CPU مدل CPU 1215FC , قیمت plc DC/DC/RLY سری پی ال سی PLC S زیمنس جزء کنترلرهای Fail safe زیمنس بوده و در فرآیندهایی که ضریب اطمینان بالا مورد نیاز یا به اصطلاح Fail safe باشد مورد استفاده قرار می گیرد. له ای و دو ورودی آنالوگ با سطح ولتاژ 0 تا 10 ولت و یک پورت شبکه Profinet می باشد. در این مدل از CPU زیمنس ظرفیت Work memory مقدار 100kbyte و طرفیت Load memory مقدار 4Mbyte می باشد.