آشنایی با انواع تبلیغات اینترنتی

با در اختیار داشتن آدرس ایمیل مشتریانی که قبلاً از خدمات یا محصولات شما استفاده کرده اند و یا در وبسایت شما عضو هستند قادر خواهید بود با ارسال ایمیل های برنامه ریزی شده، اخبار محصولات یا خدمات جدید خود را به اطلاعشان برسانید. نوع برنامه ریزی شما باید برنامه ریزی تبلیغاتی باشد. تبلیغات اپلیکیشن: در این روش، گروه مارکتینگ کسبوکار مورد نظر از یک اپلیکیشن خاص میخواهند تا در برنامه خود پیام تبلیغاتی آنها را نمایش دهد. همچنین این روش به خوبی میتواند گروه مخاطبین هدف را جذب کرده و به روش کارآمدی، پیام مارکتینگ مورد نظر را به آنان منتقل کند. تبلیغات در سایت های پربازدید یکی دیگر از استراتژی های تبلیغات در فضای مجازی محسوب میشود که در آن با یاری گرفتن از وبسایت هایی که به طور روزانه توسط مخاطبان هدف کسب و کار شما دیده میشوند میتوانید برند خود را معرفی نموده و پیام مورد نظر خود را در معرض نمایش مخاطبان بگذارید. علم حضور در فضای آنلاین و بازاریابی دائماً در حال تحول و به روز رسانی هستند و همین امر سبب میشود تا استراتژی های متعددی برای تبلیغات در این فضا وجود داشته باشد.

برای مثال، اگر شما به صورت آنلاین کفش می­فروشید، ممکن است کلمات کلیدی مانند کفش کتانی، کفش اسپرت مردانه و … در آخرین مصوبه اداره امور مترجمان رسمی نام دارالترجمه از واژگان رسمی کشور حذف شد و به جای آن «دفتر ترجمه رسمی» وارد شد؛ و دارالترجمه ها را بر اساس شماره می شناسند. کلماتی همچون: پنل اس ام اس، پیامک تبلیغاتی، سامانه پیام کوتاه، متن پیامک تبلیغاتی تأثیرگذار و غیره میتواند بیشترین جستجو در زمینهی پیامک را داشته باشند. در بازاریابی به این مجموعه فعالیت ها کمپین تبلیغاتی یا به فارسی کارزار تبلیغاتی گفته می شود. البته باید بگوییم که این سرویس به علت پشتیبانی نکردن از زبان فارسی بازدهی تبلیغات فارسی زبان را تحت الشعاع قرارداده است.

دارد. هر کدام از این موضوعات کمپین های مخصوص به خود هستند که می توان برای آن ها تبلیغات متفاوتی قرار داد و حتی استراتژی پرداختی آن ها را مشخص کرد. به عنوان مثال میتوانید مشخص کنید که بیش از ۲۵ درهم در روز صرف نشود. همانطور که مشخص است، امروزه در عصر دیجیتال روش تبلیغات اینترنتی مانند تبلیغات بنری یا تبلیغ در شبکههای اجتماعی کاربردهای بسیاری داشته و از بازدهی بالایی برخوردار است؛ چرا که این روش تبلیغات، محدودیتهای زمانی، مکانی و … اگر گوگل تعیین کند که آن بیشتر از 4 دلار است، آن جایگاه را به دست نخواهید آورد. شاید شما در این زمینه اطلاعات زیادی داشته باشید، اما مشاوره با یک فرد متخصص میتواند به هدایت بهتر هزینهها و بازدهی بیشتر کمپین شما کمک زیادی کند.

تعدادی از شرکتهای ایرانی در حوزهی آی.تی در سالهای اخیر تبلیغات اینچنینی را به گوگل سفارش دادهاند. Broad Match: این نوع کلمات کلیدی دامنه گستردهای از کلمات را در برمیگیرند. نکته مهم: در صورتی که خودتان میتوانید تمامی تنظیمات را انجام دهید و به گزینههای پیش فرض نیازی ندارید، در زمان شروع تبلیغ در گوگل به جای انتخاب Website Traffic روی گزینه Create a Campaign without a goal’s guidance کلیک کرده و باقی مراحل را انجام دهید. CPC: نوعی از ادوردز گوگل است که به ازای هر کلیکی که روی تبلیغ شما انجام می گیرد باید هزینه را به گوگل بپردازید (cost per click).

اما چند مورد دیگر هم وجود دارد که شما میتوانید آنها را به شیوه های مختلف امتحان کنید و با بررسی نحوه تأثیر آنها بر روی سایت خود، به بهترین شکل تبلیغات را در سایت خود ارائه نمایید. سعی می کنیم در آینده ای نه چندان دور، در خصوص اینکه مشتریان شما چه کلماتی را در گوگل جستجو می کنند هم مقاله و تحقیقی ارائه دهیم. هدف این کمپین هدایت بازدیدکنندگان و مشتریان جدید به سمت سایت شما است. در حال حاضر با پیشرفت هایی که صورت گرفته، گوگل و برخی از پلتفرم های معروف به سمت استفاده از هوش مصنوعی رفته اند. همچنین آن در صفحه Google Shopping ظاهر می شوند ، برخی موارد ممکن است ، تبلیغات ممکن است به شکل زیر نمایش داده شود. برخی مرورگرهای اینترنتی این امکان را فراهم میکنند که در هنگام مرور اینترنت جلوی نمایش همهی صفحات پاپ آپ گرفته شود. تبلیغ کنندگان لیستی از کلمات کلیدی را برای هدف­گذاری انتخاب می­کنند که مربوط به پیشنهادات تجاری آن­ها باشد، کلماتی که مردم به احتمال زیاد هنگام جستجوی محصول خود استفاده می­کنند. Extensions: در هنگام راهاندازی کمپینها اگر به خاطر داشته باشید، اکستنشنهای مختلفی وجود داشت که میتوانستید انتخاب کنید. هرکدام از این نتایج به انتخاب استراتژی متناسب با کسب و کار و همینطور میزان رقابت بستگی دارد.

پادکست: در این روش محتوای تبلیغاتی در قالب صدایی به صورت پادکست در پلتفرم مورد نظر منتشر شده و به ازای هر مورد تبلیغاتی یا هدایت کاربر به سایت مورد نظر نیز مبلغی به مسئولین و صاحبان پلتفرم مبدأ پرداخت میشود. نه تنها گستره وسیعی از ابزارهای تبلیغاتی را در دسترس شما قرار می دهد، بلکه به کاربران دو موتور جستجوی بزرگ جهان، به ترتیب گوگل و یوتیوب، و همچنین شبکه ای متشکل از میلیون ها وب سایت برای تبلیغات دسترسی پیدا می کند. با این تفاوت که تبلیغ کنندگان می توانند با استفاده از وب سایت های دیگر، تبلیغ خود را به مخاطب بزرگتری نمایش دهند.

کدام روش تبلیغات در اینترنت مناسب تر است؟ به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، تبلیغات در گوگل یکی از اقداماتی است که برای صاحبان کسب و کار ضرورت بسیار زیادی دارد. یکی دیگر از این نمونه خدمات، بررسی و مدیریت کامل و صفر تا صد پیج های کاری گوناگون در تلگرام و به خصوص در اینستاگرام می شود. بدین منظور شما برا گسترش حرفه خود و جذب مخاطب از پیج های پربازدید و اینفلوئنسر ها در خواست گذاشتن تبلیغ می کنید. در این روش با لحنی بیطرفانه درباره مزایای محصول یا سرویس کسبوکار مورد نظر صحبت شده، مخاطب متوجه تبلیغاتی بودن آن نمیشود و از این طریق اعتماد او نیز جلب میگردد. در پایان این نکته باید بگوییم که گوگل سرویس تبلیغاتی خود را در ایران تحریم کرده است. Google Display Network یا GDN یه شبکه خیلی بزرگ از سایت هایی است که اجازه میدن گوگل تبلیغات نمایشی رو در اونها پیاده کنه.

طرز کار GDN تقریباً مشابه شبکه جستوجوی گوگل است. یا پست های اینستاگرامی تبلیغی کاملا مشابه هم بارگذاری می شوند. هنگامی که بر روی محصول خود تبلیغ فروشگاهی می گذارید اگر یک تگ تخفیف هم بگذارید عالی می شود زیرا این تگ در تبلیغات شما نمایش داده می شود و باعث جلب توجه کاربر خواهد بود. چرا که گوگل شما را در صفحه اول قرار میدهد؛ اما به ازای هر کلیک کاربر و انجام عملیاتی مانند خرید، مقدار هزینه مشخصی میپردازید. اما آیا این موضوع برای شما خطرناک است و ممکن است پول شما بلوکه شود؟ همچنین شما می توانید تبلیغات جستجویی را اجرا نمایید که محصولات و خدمات شما را مستقیماً در نتایج جستجوی خاص تبلیغ می کند و حتی هدف خود را به کاربرانی در یک منطقه جغرافیایی خاص محدود می نماید. نمایش تبلیغ (impression) به تعداد دفعات نمایش تبلیغ (چه در صفحه نتایج و چه بهصورت بنر در سایتهای دیگر) گفته میشود.

اینترنتی: تبلیغات اینترنتی روشهای مختلفی داشته و با انتقال پیام مارکتینگ کسبوکار مورد نظر از طریق اینترنت منجر به جذب مخاطب میشوند. بنری: بنرهای تبلیغاتی معمولاً برای انتقال پیام مارکتینگ کسبوکار در سایتهای پُربازدید و در حاشیههای اطراف آن مورد استفاده قرار میگیرند که با طراحیهای جذاب توجه کاربر را به خود جلب میکنند. به علاوه، ویژگی تبلیغ ضمنی این است که لزوماً از اشکال و قانونمندیهای مشخص تبلیغ در آن استفاده نمیشود؛ بلکه از فرصتهای پیش آمده بهصورت زیرکانه و در جهت هدف تبلیغاتی مورد نظر استفاده میشود. به علاوه، درآمد فرد مشارکتکننده نیز معمولاً بر مبنای انجام یک عمل مشخص و سودآور مانند خرید یا پُر کردن فرمی از سوی کاربر محاسبه میشود. به علاوه، فناوریهای جدید مانند تبلیغات موقعیت محور نیز امکان ارسال پیامهایی متناسب با مکان حضور مخاطبین را فراهم میآورند. با ارسال فید کلیه محصولاتتان به Google Merchant Center و تعیین بودجه روزانه و پیشنهاد CPC ، محصولات شما در بستر خرید Google ظاهر می شوند. در این سرویس شما با سفارش تبلیغ به گوگل، تبلیغات متنی، بنری و یا ویدیویی خود را در سایت های پربازدید خارجی قرار میدهید تا با دریافت بازخورد، کسب و کار خود را به موقعیت های مکانی خارج از ایران گسترش دهید.

همکاری مشارکتی: Affiliate Marketing یا بازاریابی به روش همکاری مشارکتی نوع دیگری از تبلیغات اینترنتی است که در آن برای انتقال پیام تبلیغاتی از مشارکت دیگران کمک گرفته میشود. نیروهای متخصص می توانند در زمان های مورد نیاز کمپین های تبلیغاتی را در زمان مناسب شروع یا متوقف نمایند. هدف گوگل ایجاد یک وب سایت بسیار جذاب و مناسب برای تبلیغات بود. از این رو انتخاب بهترین استراتژی و مناسب ترین پلتفرم برای پیاده سازی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. 5. حساب کاربری مورد نظر خود را از دو گزینه Google Ads Account و Smart Campaign account انتخاب بهترین تبلیغ در گوگل کنید. دومین نوع نیز تبلیغات نمایشی (Display Ads) میباشد که در وبسایتهای مختلف طرف قرارداد با گوگل نمایش داده میشود و میتواند حاوی محتوای چند رسانهای هم باشد. هم اکنون تنها کسب و کارهایی که کالا یا خدماتی دارند که مشتریان آنها از طریق جستجو در اینترنت به آنها دست مییابند میتوانند از گوگل ادز استفاده کنند. خزندههای گوگل سایت شما را زیرورو میکنند تا محتوای آن را به دست آورند.

منظور کسب و کار های اینترنتی و البته فیزیکی است تا بتوانند با تبلیغ محصولات و خدماتشان در گوگل، شانس فروش و افزایش مشتریانشان را بیشتر کنند. البته تبلیغات جست و جو نیز برای محصولات و خدمات و پیشنهاد های ویژه ی که آن ها پیشنهاد می دهند، استفاده می شود. فرقی ندارد که شما می خواهید محصولات خود را بفروشید و دوست دارید در نتایج جست و جو اول باشید، انواع تبلیغ در گوگل برای اهداف متفاوتی ایجاد شده اند. میتوانید آگهی های متنی ایجاد کنید که در نتایج جستجو با کلمه «تبلیغ» در یک جعبه کوچک نشان داده می شوند، یا تبلیغات Google Shopping که اطلاعات کلیدی خرید، مانند عکس های محصول، قیمت ها و رتبه بندی ها را نشان می دهد. تبلیغات بنری به عکس های ثابت یا متحرکی گفته می شود که در گوشه و کنار صفحات سایت مشاهده می شوند و عموما برای بیان یک خبر ویژه مانند تخفیف، مشاوره رایگان و معرفی برند و… به دلیل تنوع و گستردگی انواع دیجیتال مارکتینگ و بازاریاب های اینترنتی، برای تبلیغ و معرفی محصولات راه و روش های فراوان و متعددی وجود دارد. از همین روی، یک کمپین مناسب دیجیتال مارکتینگ برای کسبوکار مورد نظر میتواند از جانب تعداد نامحدودی از کاربران مورد توجه قرار گرفته و از سوی دیگر محدودیتهای فیزیکی، مکانی و زمانی ندارد.

Google AdWords سرویس آنلاین تبلیغاتی است که به بازاریابان اجازه می دهد تا برای رقابت تجاری، تبلیغات خود را در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهند. همچنین برای کاربران امکان فیلتر کردن نتایج بر اساس قیمت و دیگر فیلترها را فراهم کرده است. اینکه چقدر میخواهید برای تبلیغ در گوگل هزینه کنید بستگی به خودتان دارد، میتوانید از پلنهای ادوردز با قیمت پایین شروع کنید و پس از مشاهده موفقیت، بودجه تبلیغات خود را افزایش دهید. نگاه آگاهانه به تبلیغ در گوگل با رعایت اصول تبلیغات موبایلی نمودار رشد ورودی را با حفظ هزینه ثابت به شکل چشم گیری افزایش می دهد. مزیت تبلیغ در گوگل نسبت به تبلیغات وب مختلف این است که بینندگانی که از طریق آن وب سایت شما را می شناسند کاملاً واقعی هستند و قصد خرید تلفن همراه را دارند. ردیابی تبدیل ادورز، با فعالیتهای کاربران اینترنت پس از ورود به وب سایت آنان ارتباط دارد. نرخ تبدیل CVR – Conversion Rate نسبت انجام اقدام مورد نظر (مثل ثبت نام در یک فرم) بر تعداد کل بازدیدها از صفحه است. بنابراین تبلیغات موبایلی را میتوان به عنوان یک روش مقرون به صرفه برای ارسال تبلیغات فوری و هدفمندی در نظر گرفت که در اسرع وقت به دست مخاطبین هدف میرسند.