0

راهنمای فارسی لوازم خانگی

شماره تلفن های تعمیرگاه (دفتر مرکزی) :

 09191494523        ****        02188420162      ****       09122850445

02186028316

کلیه خدمات ارائه شده با ضمانت کتبی و قطعات اورجینال و تضمین برگشت وجه می باشد (مراجعه تکنسین در کمتر از یک ساعت برای تهران )

درباره لوازم خانگی برودتی مبتنی بر گاز R600a

گاز R600a ایزوایزوبوتان با فرمول شیمیایی

(CH3)3CH

گاز R-600A ، جزو گازهای طبیعی است که به دلیل ظرفیت

سرمادهی بالای این گاز و همچنین صرفه اقتصادی آن ( قیمت مناسب ومقدار مصرف کمتر آن نسبت به سایر گازها در محصولات برودتی مشابه) مورد توجه صنایع برودتی جهان قرار گرفته است و یکی از امتیازات مهم این مبرد سازگاری آن با لایه ازن می باشد.

 

اکنون اکثر کارخانجات تولیدکننده کمپرسور از قبیل، دانفوس، امبرکو ، تکامسه و... کمپرسورهای مخصوص گاز R-600Aرا تولید می کنند، لازم به ذکر است که این کمپرسورها بخاطر عملکرد مناسب و راندمان بسیار بالای خود نفش مهمی در صرفه جویی مصرف برق ایفاء می کنند.

در حال حاضر دراغلب کشورهای اروپایی این گاز(R-600A) در لوازم برودتی مخصوصاً در یخچال و فریزرهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. بویژه در کشور آلمان، هم اکنون در90٪ از یخچال فریزرهای خانگی از این نوع گاز استفاده می شود.

 بر اساس قانون تصویب شده در اروپا و امریکا برای حمایت از محیط زیست کلیه تولید کنندگان ملزم به استفاده از R600a بوده و در طی بازه زمانی در نظر گرفته شده این گاز جایگزین خواهد شد .

یکی از مشکلات این گاز، قابلیت اشتعال بالای آن است که این مشکل نیز با استفاده از تجهیزات مدرن در خط تولید و همچنین روش ها و تجهیزات مورد نیاز در نگهداری و استفاده از مخزن گاز در کارخانجات قابل حل می باشد و هیچ گونه جای نگرانی در مصرف آن وجود ندارد.

در حال حاضر تمامی برندهای اتحادیه اروپا که محصولاتشان در اروپا تولید می شود از گاز R600a  استفاده می کنند . مانند شرکتهای : آاگ - الکترولوکس - بوش - زیمنس - آریستون - بلومبرگ - میله - زانوسی و غیره

مزایا و معایب گاز R600a :

  1. در مقایسه با گاز R134a تقریبا یک سوم از این گاز همان برودت را ایجاد می کند .
  2. تولید حرارت پایین در کندانسورو که در بیشتر سیستم ها حجم کندانسور به یک سوم کاهش می یابد
  3. عدم آسیب رساندن به لایه ازون
  4. قیمت پایین (در اروپا)
  5. چون از خانواده بوتان می باشد به شدت اشتعال زا و خطر ناک می باشد