.

شماره تلفن های تعمیرگاه (دفتر مرکزی) :

 09191494523        ****        02188420162      ****       09122850445

02186028316

کلیه خدمات ارائه شده با ضمانت کتبی و قطعات اورجینال و تضمین برگشت وجه می باشد (مراجعه تکنسین در کمتر از یک ساعت برای تهران )

راهنمای فارسی ERES35800

 

 

یخچال فریزر دوقلو الکترولوکس

مدل ERES35800

 مدل ERES 35800

در تولید این محصول ما به شما می اندیشیده ایم

به دنیای الکترولوکس خوش آمدید

 

از شما برای انتخاب این محصول درجه یک از الکترولوکس که با امید فراوان، در آینده موجبات رضایت شما را فراهم می کند تشکر می کنیم. آرزوی الکترولوکس این است که تنوع وسیعی از محصولات با کیفیت را ارائه کند که زندگی شما را راحت تر سازند. شما در پوشش این کتابچه راهنما نمونه هایی را مشاهده خواهید کرد. لطفا به منظور استفاده مطلوبتر از مزایای دستگاه جدید خود،

....

چند دقیقه را برای مطالعه این کتابچه راهنما اختصاص دهید. ما اطمینان می دهیم که این کتابچه یک تجربه کاربری ویژه را تامین خواهد کرد که منجر به سادگی در فهم و کار با دستگاه می گردد. موفق باشید!

 علائم زیر در این کتابچه استفاده می شود :

اطلاعات مهم در خصوص ایمنی شخصی شما و اطلاعاتی در مورد چگونگی اجتناب از آسیب رساندن به دستگاه

نکات و اطلاعات عمومی

اطلاعات محیطی

چگونگی اوراق دستگاه کهنه

این علامت بر روی محصول یا بسته بندی آن نشان دهنده این است که این محصول نباید به عنوان زباله خانگی تلقی گردد. در عوض باید به محل جمع آوری مناسبی برای بازیافت تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی انتقال داده شود. با حصول اطمینان از اینکه این محصول دیگر قابل استفاده نمیباشد، شما کمک خواهید کرد تا از نتایج بالقوه منفی برای محیط و سلامتی بشر اجتناب گردد، که می تواند در غیر این صورت با جابجایی نامناسب زباله از این محصول بوجود آید. برای کسب اطلاعات جزئی تر پیرامون نحوه بازیافت این محصول، لطفا با شهرداری محل خود، سرویس دفع زباله خانگی خودتان یا فروشگاهی که این محصول را خریداری کرده اید تماس بگیرید.

این دستگاه، برای استفاده توسط افراد (شامل کودکان) با توانایی های ضعیف فکری، حسی یا فیزیکی، یا فاقد تجربه و دانش ارائه نشده است، مگر اینکه به آنها نظارت یا راهنمایی پیرامون استفاده از دستگاه توسط یک شخص مسئول، به منظور ایمنی آنها ارائه گردد.


دستورالعمل های ایمنی

یخچال برقی جدید شما، احتمالا عملگر های دیگری به نسبت دستگاه قبلی شما دارا می باشد.

به منظور دانستن اینکه این دستگاه چگونه کار می کند و اینکه چگونه از آن نگهداری کنید این دستورالعمل ها را به دقت مطالعه کنید. کتابچه راهنما را نگه دارید. این کتابچه در صورتی که بخواهید یخچال را بفروشید یا آن را به کس دیگری بدهید مفید خواهد بود.

این هشدارها، به منظور ایمنی شما ارائه شده است. اطمینان حاصل کنید که شما همه آنها را قبل از نصب یا استفاده از دستگاه فهمیده اید. ایمنی شما، بیشترین اهمیت را دارا می باشد. اگر شما در مورد هر یک از معانی یا هشدارها آگاه نیستید با سازمان حمایت از مشتری تماس بگیرید.

******************************************************

سخنی با کاربر

 • این یخچال برقی به منظور ذخیره مواد غذایی و تولید آب خنک، حاوی دی اکسید کربن یا بدون آن، برای استفاده معمول خانگی مطابق با این دستورالعمل ها، ساخته شده است.
 • اگر سیلندر گاز جهت اهداف دیگری بجز آنهایی که ذکر شده استفاده گردد یا اگر آن توسط یک شخص غیرمجاز پر شود، تمام گارانتی ها به طور خودکار باطل و از درجه اعتبار ساقط می شود. تنها یک سیلندر الکترولوکس، به منظور حصول اطمینان از عملکرد قابل اعتماد، می بایست استفاده شود.
 • گاز ها یا سیالات انفجاری را در یخچال یا بخش منجمد کننده نگهداری نکنید، چرا که این امکان وجود دارد که منفجر شده و منجر به آسیب بدنی و خسارت مادی شوند.
 • مراقب باشید که اشیاء تیز با سیستم یخچال در عقب و درون یخچال تماس پیدا نکنند. اگر سیستم سرد کننده سوراخ شود، یخچال آسیب خواهد دید و این امکان وجود دارد که مواد غذایی در داخل فاسد شوند.
 • بطری ها یا نوشیدنی های کربونیزه را در بخش منجمد کننده نگهداری نکنید. این احتمال وجود دارد که بطری های شیشه ای شکسته شوند.
 • یخچال سنگین است. لبه ها و بخش های برآمده یخچال ممکن است تیز باشند. به همین دلیل، هنگامی که یخچال را جابجا می کنید مراقب باشید و همیشه از دستکش استفاده کنید.

******************************************************

ایمنی کودک

 • توجه کنید که کودکان به کنترل های عملکردی یا داخل یخچال دسترسی نداشته باشند.

هشدار

دریچه های تهویه، در محوطه دستگاه یا در ساختار توکار را همیشه عاری از هر مانعی نگهدارید.

هشدار

از دستگاه های مکانیکی یا اشیاء دیگر ، بجز آنهایی که توسط کارخانه سازنده توصیه شده است، برای شتاب دادن به فرآیند آب کردن یخ استفاده نکنید.

هشدار

به مدار خنک کننده آسیب نرسانید.

هشدار

از دستگاه های الکتریکی درون بخش های ذخیره غذای دستگاه، استفاده نکنید، مگر اینکه آنها از نوعی باشند که توسط کارخانه سازنده، توصیه شده اند.

هشدار

یخچال تنها باید به منبع آب آشامیدنی متصل گردد.

مندرجات

به دنياي الکترولوکس خوش آمديد

چگونگي اوراق دستگاه کهنه

دستورالعمل هاي ايمني

سخني با کاربر

ايمني کودک

مندرجات

USE

صفحه کنترل

نمايشگر

اولين راه اندازي

منوي عملگر ها

انتخاب کردن/ خاموش کردن/ روشن کردن

تنظيم دما

خاموش کردن

عملگر قفل کودک

عملگر خريد

عملگر حالت اکو

عملگر سردکردن نوشيدني ها

استفاده از محفظه يخچال

تنظيم دما

عملگر تعطيلات "H"

هشدار صوتي بازبودن درب

صفحه کنترل (آب سردکن)

عملگر هاي آب سرد کن

داخل يخچال

راهنمايي ها و نکات

صرفه جويي در انرژي

ذخيره غذا

محافظت از محيط

نگهداري و تميز کردن

برداشتن دريچه تهويه

تميزکردن

سرويس رساني و تميز کردن آب سردکن

سرويس در حين عمليات

فيلتر آب به صورت زير تعويض مي شود:

تعويض لامپ

تعويض فيلتر کربن

برفک زدايي از يخچال

هنگامي که از دستگاه استفاده نمي کنيد

دستگاه را از منبع الکتريکي جدا کنيد.

عيب يابي

مشخصات فني

فشار آب مجاز

نصب

بازکردن بسته بندي

برداشتن حائل هاي انتقال

تميز کردن

اتصال لوله آب

کابل الکتريکي

نصب فيلتر کربن

نصب يخچال

هنگامي که سيستم آب براي اولين بار راه اندازي مي شود.

تعويض محل لولاي درب

اتصال برقUSE

یخچال را به گونه ای که در بخش "نصب" توضیح داده شده، مستقر و تمیز کنید. بررسی کنید که لوله تخلیه در عقب یخچال داخل سینی متحرک، تخلیه گردد.

قبل از داخل کردن دو شاخه برق درون پریز ، و روشن کردن یخچال برای اولین بار، اجازه دهید در حدود 2 ساعت به صورت قائم، ایستاده باقی بماند. در غیر این صورت کمپرسور ممکن است آسیب ببیند. این زمان به روغن، زمان کافی می دهد تا به کمپرسور بازگردد.

*************************************************************

صفحه کنترل

A-دکمه روشن/ خاموش دستگاه

B-دکمه تنظیم دما

C-نشان دهنده عملکرد و دما

D-دکمه عملکرد

E-دکمه تایید

*************************************************************

نمایشگر

نشانگر هشدار دمای بیش از حد و هشدار صوتی باز بودن درب

نشانگر دمای مثبت

نشانگر دما

اگر روشن باشد عملگر قفل کودک، روشن است.

اگر روشن باشد عملگر خرید روشن است.

اگر روشن باشد عملگر حالت سردکردن نوشیدنی، روشن می باشد.

اگر روشن باشد عملگر حالت اکو (Eco) روشن می باشد.

*************************************************************

اولین راه اندازی

بعد از وارد کردن دوشاخه درون پریز برق، اگر نمایشگر روشن نشد، کلید A را فشار دهید، دستگاه روشن می شود.

برای ذخیره صحیح مواد غذایی، عملگر حالت اکو را انتخاب کنید که ضمانت می کند که دمای +5 درجه سانتی گراد در یخچال تنظیم می شود، به منظور انتخاب یک دمای دیگر، "تنظیم دما (Temperature regulation) " را ببینید.

*************************************************************

منوی عملگر ها

با فعال سازی کلید D، منوی عملگر ها اجرا می شود. هر عملگر می تواند با فشاردادن دکمه E تایید شود. اگر هیچ تاییدی بعد از چند ثانیه انجام نپذیرد نمایشگر از این منو خارج می شود و به حالت معمولی بر می گردد.

عملگر های زیر مشخص شده اند:

عملگر قفل کودک

عملگر خرید

عملگر حالت اکو

عملگر سردکردن نوشیدنی

*************************************************************

انتخاب کردن/ خاموش کردن/ روشن کردن

تنظیم دما

دما می تواند با فشار دادن کلید B به منظور تنظیم دمای مورد نظر، تنظیم گردد.

با فشار دادن کلید B، تنظیمات فعلی دما در نشانگر، مشخص می شود و با فشار مجدد کلید B، این امکان فراهم می شود که آن را تغییر داد.

شما انتخاب دما را با فشار دکمه E (صدای بیزر (Buzzer) را خواهید شنید)، یا با منتظر ماندن برای چند ثانیه (صدای بیزر را نخواهید شنید) تایید می کنید. سپس نشانگر دوباره دمای داخل بخش را نشان می دهد. دمای جدید انتخاب شده ، بعد از 24 ساعت حاصل می شود.

لازم نیست تا دمای را دوباره بعد از دوره های طولانی عدم استعمال، تنظیم کرد چرا که دما به صورت ذخیره شده باقی می ماند.

توجه!

در طی دوره رسیدن به حالت پایدار در اولین شروع، دمای نمایش داده شده نمی تواند با دمای تنظیم شده مطابقت داشته باشد. در طی این زمان، این امکان وجود دارد که دمای نمایش داده شده متفاوت از دمای تنظیم شده باشد.

*************************************************************

خاموش کردن

دستگاه با فشار دادن کلید A برای بیشتر از 1 ثانیه خاموش می شود. بعد از این، یک شمارش معکوس از دما از -3 -2 -1 نمایش داده خواهد شد.

*************************************************************

عملگر قفل کودک

عملگر قفل کودک با فشار دادن کلید D (چندین بار در صورت لزوم) تا زمانی که آیکون متناضر ظاهر شود فعال می شود.

شما باید این انتخاب را با فشار دادن کلید E در طی چند ثانیه تایید کنید. شما صدای بیزر را خواهید شنید و آیکون همچنان به صورت روشن باقی می ماند. در این شرایط هر عملیات ممکنی از طریق این کلیدها، مادامی که این عملگر فعال است موجب هیچ تغییری نمی گردد.

غیر فعال کردن این عملگر در هر زمانی با فشار دادن کلید D تا وقتی که آیکون متناظر روشن شود و سپس کلید E ممکن می باشد.

*************************************************************

عملگر خرید

اگر شما نیاز دارید تا مقدار زیادی از غذاهای گرم را در یخچال قرار دهید، برای مثال بعد از انجام خرید از خواربار فروشی، ما پیشنهاد می دهیم که شما عملگر خرید را برای سرد کردن سریعتر محصولات و اجتناب از گرم شدن غذاهای دیگر که هم اکنون در یخچال می باشند، فعال سازی کنید.

عملگر خرید با فشار دادن کلید D فعال سازی می شود (چندین بار در صورت لزوم) تا زمانی که آیکون متناظر ظاهر شود. شما باید این انتخاب را با فشار دادن کلید E در طی چند ثانیه تایید کنید. شما بیزر را خواهید شنید و آیکون به صورت روشن باقی می ماند. عملگر خرید به صورت خودکار بعد از تقریبا 6 ساعت خاموش می شود.

غیر فعال کردن این عملگر در هر زمانی با فشار دادن کلید D تا وقتی که آیکون متناظر روشن شود و سپس کلید E، ممکن می باشد.

عملگر حالت اکو

عملگر حالت خرید با فشار دادن کلید D فعال سازی می شود (چندین بار در صورت لزوم) تا زمانی که آیکون متناظر ظاهر شود. شما باید این انتخاب را با فشار دادن کلید E در طی چند ثانیه تایید کنید. شما صدای بیزر را خواهید شنید و آیکون همچنان به صورت روشن باقی می ماند.

در این شرایط دمای انتخاب شده به طور خودکار، در بهترین شرایط برای نگهداری غذا تنظیم می شود. غیر فعال کردن عملگر در هر زمانی با تغییر دادن دمای انتخابی در یکی از بخش ها، ممکن می گردد.

*************************************************************

عملگر سردکردن نوشیدنی ها

عملگر سرد کردن سریع، امکان سرد کردن سریع قوطی ها و بطری ها را با عبور هوای سرد فشرده بر روی آنها فراهم می کند.

عملگر سردکردن سریع، با فشار دادن کلید D فعال سازی می شود (چندین بار در صورت لزوم) تا زمانی که آیکون متناظر ظاهر شود.

هنگامی که سرد کردن پایان می یابد، با فشار دادن کلید D تا وقتی که آیکون متناظر روشن شود و سپس کلید E، این عملگر را غیر فعال کنید و اهرم هوا (Air Lever) را به مینیمم بازگردانید.

*************************************************************

استفاده از محفظه یخچال

تنظیم دما

دمای این محفظه می تواند بین +2 تا +8 درجه سانتی گراد تنظیم شود.

در طی عملکرد معمول، نشانگر، دمای داخل یخچال را نشان می دهد.

توجه!

اختلاف بین دمای نمایش داده شده و دمای تنظیم شده، عادی می باشد. خصوصا هنگامی که:

-        یک تنظیمات جدید، اخیرا انتخاب شده است.

-        درب برای مدت زمان طولانی باز نگه داشته شده است.

-        غذای گرم در محفظه قرار داده شده است.

*************************************************************

عملگر تعطیلات "H"

عملگر تعطیلات، دما را در +15 درجه سانتی گراد تنظیم می کند. این عملگر برای شما این امکان را فراهم میکند تا یخچال را خاموش و خالی در طی یک مدت طولانی تعطیلات (برای مثال تعطیلات تابستان) بدون بوجود آمدن بوی نامطلوب، قرار دهید.

عملگر تعطیلات H، را می تواند با فشار دادن کلید B تنظیم کرد. با فشار دادن کلید B، تنظیمات فعلی دما بر روی نشانگر روشن می شود. کلید B را دوباره فشار دهید. هنگامی که حرف H بر روی نمایشگر ظاهر شد، انتخاب دما را با فشار دکمه E (صدای بیزر را خواهید شنید)، یا با منتظر ماندن برای چند ثانیه (صدای بیزر را نخواهید شنید) تایید کنید.

حالا یخچال در عملگر تعطیلات، در حالت ذخیره انرژی می باشد و نشانگر، حرف H را نمایش می دهد. این امکان فراهم شده است که این عملگر را در هر زمانی با تغییر دادن دمای انتخابی در محفظه، غیرفعال کرد.

توجه!

محفظه یخچال باید در طی مدتی که عملگر تعطیلات روشن است خالی باشد.

*************************************************************

هشدار صوتی بازبودن درب

یک هشدار صوتی به صدا در خواهد آمد هنگامی که درب، برای حدود 5 دقیقه باز گذاشته می شود. شرایط هشدار بازبودن درب توسط موارد زیر مشخص می شود:

-        روشن و خاموش شدن آیکون

-        به صدا در آمدن بیزر

کلید E را به منظور متوقف کردن هشدار صوتی فشار دهید.

هنگامی که شرایط به حالت اول بازگردید (درب بسته شد):

-        هشدار صوتی متوقف خواهد شد.

*************************************************************

صفحه کنترل (آب سردکن)

H. لامپ نشانگر زرد

هنگامی که عملگر قفل فعال شده است روشن می شود.

I. دکمه برای آب کربونیزه

- برای انتخاب آب کربونیزه استفاده می شود.

- برای به کار گیری یا قطع فعالیت عملگر قفل کردن استفاده می شود.

J. دکمه جهت آب معمولی

- به منظور انتخاب آب معمولی استفاده می شود.

- نور زمینه را روشن یا خاموش می کند.

- لامپ نشانگر را برای تعویض فیلتر آب خاموش می کند.

K. لامپ نشانگر زرد

هنگامی روشن می شود که فیلتر آب باید تعویض شود.

L. تغدیه بیرونی آب

هنگامی فعال می شود که یک لیوان یا شیء مشابهی، رو به بالا در مقابل لبه آویزان (flap) فشار داده می شود.

M. لبه آویزان (Flap)

N. روشنایی

*************************************************************

عملگر های آب سرد کن

عملگر قفل کردن:

عملگر قفل کردن توسط کارخانه سازنده فعال سازی می شود.

برای قفل گشایی به طور موقت:

دکمه I را برای حدود 3 ثانیه فشار دهید تا زمانی که لامپ نشانگر زرد H، خاموش شود. عملگر قفل کردن به طور خودکار بعد از حدود 3 ثانیه، مجددا فعالسازی می گردد.

برای قفل گشایی به طور دائمی:

دکمه های I و J را به طور همزمان برای حدود 3 ثانیه فشار دهید. دکمه های I و J برای نشان دادن قفل گشایی روشن می شود.

به منظور فعال سازی عملگر قفل کردن:

دکمه های I و J را برای حدود 3 ثانیه به طور همزمان فشار دهید. فعال سازی با روشن شدن لامپ نشانگر زرد (H) مشخص می شود.

انتخاب و بدست آوردن آب:

قبل از بدست آوردن آب، انتخاب با فشار دادن دکمه برای آب کربونیزه (I) یا دکمه برای آب معمولی (J) انجام می گیرد. انتخاب اخیر با دکمه ای که روشن می شود مشخص می شود. انتخاب آب را می توان تغییر داد مادامی که آب در حال کارکردن است.

آب با فشار دادن یک لیوان یا ظرف دیگری در مقابل دهانه (M) بدست می آید. جریان آب را با حرکت لیوان یا ظرف به سمت پایین و دور از دهانه (M) متوقف کنید. هر آبی که چکیده یا ریخته می شود در ظرف چکانش (Drip Bowl) در زیر آب سرد کن، جمع آوری می شود.

در هنگامی که آب کربونیزه بدست می آید، یک پس جریان جزئی هنگامی که لیوان برداشته می شود وجود دارد. ظرف چکانش می تواند در صورت لزوم جدا شده و تخلیه گردد.

روشنایی:

روشنایی آب سرد کن (N)، به طور خودکار هنگامی که آب بدست می آید روشن می شود.

به منظور روشنایی دائم:

1.اطمینان حاصل کنید که آب سرد کن قفل گشایی شده است.

2.سپس دکمه آب معمولی (J) را برای حدود 3 ثانیه، تا زمانی که روشن شود فشار دهید.

روشنایی سپس با حدود 50% از شدت کامل خود روشن می شود.

به منظور خاموش کردن روشنایی:

1.اطمینان حاصل کنید که آب سرد کن قفل گشایی شده است.

2.سپس دکمه برای آب معمولی (J) را برای حدود 3 ثانیه تا زمانی که روشنایی خاموش شود، فشار دهید.

لامپ نشانگر برای فیلتر آب:

آب سرد کن با یک لامپ نشانگر (K) تجهیز می شود که زمان تغییر فیلتر آب را نشان می دهد. هنگامی که لامپ نشانگر روشن باقی ماند، در حدود 80 % از طول عمر مورد انتظار فیلتر آب مصرف شده است. در این موقعیت، توصیه می شود که شما یک فیلتر جایگزین را خریداری کنید. هنگامی که لامپ نشانگر شروع به چشمک زدن می کند، 100 % از طول عمر فیلتر آب مصرف شده است. فیلتر را بدون معطلی تعویض کنید.

بعد از تعویض کارتریج فیلتر، بخش "سرویس در طی عملیات" را مشاهده کنید. لامپ نشانگر می تواند با فشاردادن دکمه آب معمولی J ، برای حدود 3 ثانیه خاموش شود.

عملگر فیلتر کربن

فیلتر توکار کربن ، این امکان را فراهم می کند که غذاهای با رایحه شدید را بتوان نزدیک دیگر مواد غذایی، بدون تاثیر بر مزه یا رایحه آنها قرار داد.

*************************************************************

داخل یخچال

قفسه ها و بخش های درون درب، برداشته شدنی هستند و می توانند به راحتی دوباره چیده شوند.

لبه عقبی بعضی قفسه های خاص باید بالا برده شود تا امکان برداشتن آنها فراهم شود.

بخش پایینی درب و قفسه شیشه ای بالای کشوی سبزیجات نباید حرکت داده شود. آنها تنظیم شده اند تا جریان هوا در داخل محفظه را تضمین کنند.

قفسه های با یک لبه برآمده، باید به گونه ای قرار داده شوند که لبه برآمده، مقابل دیوار عقبی محفظه باشد.

کشوی سبزیجات یک لبه تهویه به منظور افزایش جریان هوا و کاهش ریسک میعان دارا می باشد.

 قفسه سرد کردن سریع:

قفسه پایینی سرد کردن سریع، می تواند در یکی از شیارهای بالایی قرارداده شود. به منظور رسیدن به بهترین عملکرد، قفسه باید در شیار دوم از بالا قرار داده شود.

نگهدارنده بطری:

کناره نگهدارنده بطری، متحرک می باشد تا امکان قراردهی انعطاف پذیرتر بطری ها در جلوی شبکه را فراهم سازد. در طی سردکردن بطری ها، شیء باید بطور مرکزی در جلوی شبکه قرارداده شود تا بهترین اثر سرد کنندگی حاصل شود.

حفاظ بطری می تواند هنگام خنک کردن بطری های بزرگتر، بیرون کشیده شود.

به منظور تشریح شروع و توقف این عملگرها، عنوان " سردکردن سریع" را مشاهده کنید.

بازکردن نگهدارنده بطری.

به منظور شل کردن نگهدارنده از قفسه می باشد

*************************************************************

راهنمایی ها و نکات

صرفه جویی در انرژی

 • توجه ویژه ای را به محل قرار گیری یخچال مبذول دارید. بخش "نصب" را ببینید. اگر یخچال به طور صحیح نصب گردد، انرژی کمی را مصرف می کند.
 • از باز نگهداشتن درب برای زمان های طولانی، یا بازکردن های مکرر درب که موجب ورود هوای گرم به داخل محفظه می شود، و موجب می شود که کمپرسور اغلب بصورت غیر ضروری روشن شود اجتناب کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی در مقابل بسته شدن درب به طور مناسب وجود ندارد.
 • به منظور آب کردن یخ مواد غذایی منجمد آنها را در قسمت سرد کننده (fridge) قرار دهید. این امر آب شدن یخ غذاها به صورت ایمن و کاهش کار دستگاه خنک کننده را تضمین می کند.
 • توصیه می شود که به طور دوره ای سیستم خنک کننده در پشت دستگاه را با یک وسیله گردگیری یا جاروبرقی تمیز کنید.
 • همیشه اجازه دهید تا غذاهای گرم قبل از قراردادن در یخچال، تا دمای اتاق سرد شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که واشر درب سالم و همیشه تمیز است.

*************************************************************

ذخیره غذا

 • به منظور بدست آوردن بهترین بازده از دستگاه خودتان، نباید مایعات یا غذاهای گرم که امکان تبخیر آنها وجود دارد، در بخش خوراکی قرارداده شوند.
 • از خریدن غذای منجمد اگر شما نمی توانید بی درنگ آن را ذخیره کنید اجتناب کنید. استفاده از یک ظرف عایق دار توصیه می شود. وقتی شما به خانه رسیدید، بلافاصله غذاهای منجمد را در فریزر قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که غذای قرارداده شده در فریزر، دارای تاریخ و برچسب می باشد و در تاریخ سفارش شده، استفاده شود تا تضمین کند که آن غذا در بهترین حالت خود مصرف میشود. غذای مشکوک را از دستگاه خودتان خارج و دستگاه را تمیز کنید، به بخش "تمیز کردن و نگهداری" رجوع کنید.

*************************************************************

محافظت از محیط

 • بسته یخچال و یخچال ها و فریزر های دور انداختنی را به یک محل بازیافت تحویل دهید. با شهرداری محل خود یا اداره بهداشت محیط برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
 • مواد غذایی را در ظروفی که مجددا قابل استفاده هستند نگهداری کنید. استفاده از مواد یکبار مصرف را به بیشترین میزان ممکن کاهش دهید.
 • هنگام تمیز کردن یخچال، از یک پاک کننده ظرف شویی ملایم استفاده کنید.
 • مطابق با توصیه های بخش " ذخیره انرژی" عمل کنید.
 • واشر درب و ماده سرد کننده که در این یخچال استفاده شده است به لایه اوزون آسیب نخواهد رساند.
 • همه قسمت ها در بسته بندی می تواند بازیافت شود.
 • یخچال به گونه ای طراحی شده است که اوراق و بازیافت بعدی آن، آسان باشد.

نگهداری و تمیز کردن

برداشتن دریچه تهویه (Ventilation grille)

دریچه تهویه می تواند برداشته شود، برای مثال جهت شستشوی دریچه. هنگامی که دریچه تهویه را برمی دارید اطمینان حاصل کنید که درب باز است. لبه بالایی دریچه را با کشیدن به سمت بیرون/ پایین باز کنید. سپس دریچه را به سمت بیرون بکشید تا به طور کامل آن را خارج کنید.

*************************************************************

تمیزکردن

یخچال را در بازه های زمانی منظم تمیز کنید.

تمیز کردن داخل

دستگاه را از منبع انرژی قطع کنید.

داخل و متعلقات یخچال را با آب گرم و جوش شیرین (5 میلی لیتر به 0.5 لیتر آب)تمیز کنید، با آب شستشو دهید و آن را کاملا خشک کنید.

به طور منظم درز های درب را بررسی کنید و آنها را تمیز کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها پاک و عاری از اشغال می باشد.

تمیزکردن خارج

از ترکیب آب و صابون طبیعی برای تمیز کردن سطح فولاد ضد زنگ استفاده کنید. از مواد ساینده استفاده نکنید.

بدنه بیرونی یخچال را با آب صابون دار گرم شستشو دهید. دریچه تهویه را بردارید (بخش "برداشتن دریچه تهویه " را ببینید) و زیر یخچال را با جاروبرقی تمیز کنید.

در هر سال یک یا دو بار، کمپرسور را در عقب دستگاه، با یک بروس یا جاروبرقی گردگیری کنید، چرا که انباشته شدن گرد و خاک بر عملکرد دستگاه تاثیر خواهد گذاشت و منجر به مصرف بیش از حد الکتریسیته می شود.

هنگامی که یخچال را حرکت می دهید، به منظور اجتناب از خراشیده شدن کف، آن را با لبه جلویی بلند کنید.

*************************************************************

سرویس رسانی و تمیز کردن آب سردکن

به هیچ وجه از عوامل تمیز کننده با یک اثر خوردگی و سایندگی استفاده نکنید.

در صورت نیاز، سطوح سرد کن و محفظه آب را که از بیرون قابل دسترس است با استفاده از یک پارچه نرم و آب گرم شستشو دهید.

یک محلول ولرم مایع ظرف شویی می تواند برای تمیز کردن ظرف چکانش آب سرد کن استفاده شود.

اگر سیستم برای یک مدت طولانی استفاده نمی شود، انشعاب آب را به یخچال ببندید. فیلتری که در حال استفاده بوده است نباید در معرض دمای زیر صفر درجه سانتی گراد قرار گیرد چرا که ممکن است در بدنه فیلتر طی انبساط انجماد، ترک خوردگی حادث شود.

اگر فیلتر همچنان باید برای استفاده مجدد نگهداری شود، دمای مناسب انبار، +5 درجه سانتی گراد خواهد بود.

هنگامی که یخچال باید دوباره مورد استفاده قرار گیرد، سیستم را به طور کامل با تخلیه کردن حداقل 3 لیتر آب شستشو دهید.

در صورت لزوم، همه سیستم های حاوی آب باید توسط سفارش کیت بهداشتی مورد نیاز از طریق نمایندگی خدمات الکترولوکس (تلفن: +44 8705 929 929) یا از طریق وب سایت www.electrolux.co.uk ضد عفونی شوند.

*************************************************************

سرویس در حین عملیات

فیلتر آب به صورت زیر تعویض می شود:

یک قطعه از حوله آشپزخانه یا کهنه ظرف شویی را در فضای زیر فیلتر قرار دهید. فیلتر را با چرخاندن در جهت حرکت عقربه های ساعت بیرون آورید. یک مقدار کم آب بیرون خواهد چکید. آن را خشک کنید و فیلتر جدید را قرار دهید. بخش " هنگامی که سیستم آب را برای اولین بار راه اندازی می کنید" را نگاه کنید. لزومی ندارد که انشعاب آب را هنگام تعویض فیلتر قطع کنید.

فیلتر های جایگزین را می توانید از طریق نمایندگی خدمات الکترولوکس سفارش دهید.

بخش " سرویس و قسمت های تعویضی" را ببینید.

سیلندر گاز به صورت زیر تعویض می شود:

سیلندر گاز را بردارید و آداپتور را به سیلندر جدید انتقال دهید.

سیلندر گاز تعویضی را می توانید از طریق فروشنده محلی خودتان خریداری کنید.

*************************************************************

تعویض لامپ

چراغ به طور خودکار هنگامی که درب باز می شود روشن می شود. قبل از تعویض لامپ برق، دوشاخه برق را از پریز جدا کنید.

لامپ را با استفاده از یک آچار پیچ گوشتی جدا کنید. سپس آن را از جای خودش باز کنید. یک لامپ جدید را به درون یک موقعیت مرکزی هدایت کنید و با فشار دادن، آن را در محل خودش قرار دهید.

از یک لامپ هالوژن از نمونه مشابه، با ماکزیمم توان اسمی 20 وات استفاده کنید.

*************************************************************

تعویض فیلتر کربن

برای رسیدن به بهترین عملکرد، فیلتر کربن باید به طور معمول هر سال تعویض شود.

فیلتر های جدید کربن را می توانید از فروشندگان محلی خود، خریداری کنید.

فیلتر در عقب دریچه قرار داده می شود و میتوان با بازکردن سرپوش به آن رسید.

با چرخاندن سرپوش به سمت بیرون می توان آن را بازکرد. فیلتر کربن از شیار خود بیرون کشیده میشود.

فیلتر جدید کربن در شیار موجود قرار داده می شود- فیلتر باید به دقت نگه داشته شود بنابراین قطعه ها از سطح جدا نخواهند شد.

برفک زدایی از یخچال

یخچال به طور خودکار هر زمانی که کمپرسور متوقف می شود برفک زدایی می شود. بوجود آمدن برفک می تواند توسط موارد زیر ممانعت شود:

 • قرار ندادن مواد غذایی گرم در داخل یخچال
 • اجتناب از بازکردن متناوب درب یا باز گذاشتن آن برای مدت طولانی

*************************************************************

هنگامی که از دستگاه استفاده نمی کنید

دستگاه را از منبع الکتریکی جدا کنید.

همه غذاها را از یخچال بیرون آورید و دستگاه را تمیز کنید، درها را نیمه باز بگذارید تا از بوجود آمدن بوی نامطلوب ممانعت کنید.

اگر یخچال بایستی روشن نگه داشته شود، از کسی بخواهید گاهی آن را بررسی کند به این منظور که از فاسد شدن غذاهای درون یخچال در مواقعی که قطع برق حادث می شود ممانعت بعمل آید.

*************************************************************

عیب یابی

قبل از تماس با نمایندگی خدمات محل خودتان نکات زیر را چک کنید:

مشکل

دلیل احتمالی/ نحوه اصلاح

این علامت بر نمایشگر دما ظاهر شده است.

یک خطا در اندازه گیری دما اتفاق افتاده است. با نمایندگی خدمات خود تماس بگیرید. (سیستم کدگذاری، به سرد نگهداشتن محصولات غذایی ادامه می دهد، اما تنظیم دمایی ممکن نخواهد بود.

داخل یخچال بسیار سرد است.

یک دمای گرمتر را تنظیم کنید.

داخل یخچال بسیار گرم است.

یک دمای پایین تر را تنظیم کنید.

محصولات غذایی را در محل صحیح درون یخچال قرار دهید. فصل "دمای درون یخچال" را ببینید.

محصولات غذایی را پخش کنید تا امکان جریان یافتن هوای سرد اطراف آنها فراهم شود.

اطمینان حاصل کنید که درب کاملا بسته می شود و نوار عایق آن سالم و تمیز است.

مشکل

دلیل احتمالی/ نحوه اصلاح

آب خارج می شود و بر روی زمین میریزد.

لوله تخلیه را در عقب یخچال، بالای ظرف چکانش قرار دهید. فصل " قبل از استفاده از یخچال برای اولین بار" را ببینید.

کمپرسور به طور دائم کار می کند.

یک دمای گرمتر را تنظیم کنید.

اطمینان حاصل کنید که درب کاملا بسته می شود و نوار عایق سالم و تمیز است.

سطح صدا در یخچال بسیار بالا است.

سیستم سرد کننده، همیشه صداهایی را تولید خواهد کرد. هنگامی که ماده سرد کننده به داخل لوله های خنک کننده پمپ می شود، یک صدای تپش شنیده می شود.

هنگامی که کمپرسور روشن و خاموش می شود یک صدای تیک تاک از ترموستات شنیده می شود. سطح صدا بر حسب نحوه عمل یخچال تفاوت می کند.

اگر شما حس می کنید که سطح صدا غیر صحیح است:

اطمینان حاصل کنید که لوله ها در پشت یخچال به یکدیگر تماس ندارند. اگر تماسی بین آنها وجود دارد با دقت آنها را خم کنید.

اگر جداکننده های بالشتکی( بین جدار یخچال و لوله ها) شل شده اند، آنها را دوباره در محل محکم کنید.

به دقت از دستورالعمل های فصل " نصب یخچال" پیروی کنید.

یخچال به هیچ وجه کار نمی کند. سیستم سرد کننده یا چراغ داخلی عمل نمی کنند. هیچ لامپ نشانگری روشن نیست.

برق به یخچال نرسیده است (تلاش کنید تا دستگاه دیگری را به پریز برق متصل کنید).

یخچال روشن نیست.

فیوز برق ممکن است مشکل داشته باشد.

دوشاخه برق به درستی متصل نشده است.

دی اکسید کربن کافی در آب وجود ندارد.

فشار آب ورودی بسیار پایین است.

دی اکسید کربن تمام شده است. سیلندر گاز را جایگزین کنید.

دی اکسید کربن اضافی در آب وجود دارد.

با آب معمولی رقیق کنید. (فصل " عملگر های آب سرد کن " را ببینید)

مشکل

دلیل احتمالی/ نحوه اصلاح

دی اکسید کربنی وجود ندارد

سیلندر گاز خالی است. سیلندر گاز را تعویض کنید.

یک مقدار زیاد از آب کربونیزه (حدود یک لیتر) را تخلیه کنید.

فشار آب ورودی بسیار پایین است.

جریان آب بسیار پایین است

صافی در شیر اتصالی را برداشته و تمیز کنید.

رسوبات در آب وجود دارد. فیلتر را تعویض کنید یا از یک فیلتر کمکی قبل از این فیلتر استفاده کنید.

هنگامی که باز می کنیم تنها گاز خارج می شود

فشار آب ورودی بسیار بالا است. یک دستگاه محدود کننده فشار نصب کنید.

از ظرفیت به طور موقت تجاوز شده است. برای 10 دقیقه منتظر بمانید.

لامپ آب سردکن و لامپ نشانگر زرد چشمک می زند.

نشت در اتصال آب وجود دارد. نشت داخلی، لطفا با نمایندگی خدمات الکترولوکس در محل تماس بگیرید.

لامپ نشانگر برای فیلتر آب چشمک می زند.

فیلتر به طور کامل استفاده شده است. فیلتر را تعویض کنید.

لامپ نشانگر روشن باقی می ماند و رنگ زرد را نشان می دهد.

80% از ظرفیت فیلتر مصرف شده است. یک فیلتر جدید خریداری کنید.

تحویل بعد از یک زمان کوتاه، با فاصله انجام می گیرد.

حداکثر زمان 2 دقیقه بدست آمده است. تحویل را ادامه دهید.

اگر بعد از بررسی های بالا، همچنان یک مشکل وجود دارد، با مرکز خدمات محل خود تماس بگیرید.

مشتریان دارای ضمانت، باید اطمینان حاصل کنند که بررسی های بالا انجام شده است چرا که مهندس در صورتی که مشکل یک نقص مکانیکی یا الکتریکی نباشد هزینه ای را دریافت خواهد کرد.

لطفا توجه کنید که سند خرید جهت انجام خدمات ضمانت لازم می باشد.

*************************************************************

 

 

 

 

مشخصات فنی

مدل

ERES35800W/ERES35800X

ظرفیت خالص یخچال I

324

مصرف انرژی kWh/y

175

ابعاد mm

 

ارتفاع

1800

عرض

595

عمق

650

*************************************************************

فشار آب مجاز ( به منظور اطمینان از عملکرد درست)

جریان کلی در سیستم می تواند بر حسب شرایط آب در محل و یا فشار آب متفاوت باشد.

کمترین فشار آب مجاز. 2.5 بار

(250 کیلو پاسکال)

در صورتی که فشار آب کمتر از 2.5 بار می باشد با فرد نصب کننده مشورت کنید.

بیشترین فشار آب مجاز. 10 بار

(1 مگا پاسکال)

اگر فشار آب از 10 بار تجاوز می کند، باید با یک شیر کاهنده تجهیز شود (در فروشگاه تخصصی موجود می باشد).

دستگاه را در فضاهایی که دمای محیط می تواند تا زیر دمای انجماد کاهش یابد قرار ندهید.

دستگاه می تواند تنها به منابع آب آشامیدنی متصل شود.

دستگاه می تواند تنها به منابع آب سرد متصل شود.

*************************************************************

نصب

بازکردن بسته بندی

بسته بندی یخچال را بازکنید و بررسی کنید که آن در شرایط خوب و فاقد آسیب های ناشی از حمل و نقل می باشد. فروشنده را بلافاصله در مورد هر آسیبی آگاه کنید. بسته بندی را برای بازیافت تحویل دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با شهرداری یا فروشنده محل خودتان تماس بگیرید.

به کودکان اجازه ندهید که با بسته بندی بازی کنند. روکش پلاستیکی می تواند منجر به خفگی گردد.

برداشتن حائل های انتقال

نوار و حائل های انتقال را از کناره های درب، داخل لولاهای درب و قفسه ها بردارید.

با فشار دادن حائل به طرف جلو در امتداد لبه قفسه تا جایی که آن متوقف شود حائل انتقال بر روی قفسه شیشه ای را بردارید. لبه پشتی قفسه شیشه ای را نگه دارید و قفسه و حائل انتقال را به سمت جلو بکشید تا جایی که قفسه خم شود و حائل انتقال بتواند برداشته شود.

بعضی مدل ها با یک لایه بی صدا کننده در زیر یخچال تجهیز شده اند. این لایه را بر ندارید.

*************************************************************

تمیز کردن

داخل یخچال را با استفاده از آب نیمه گرم، یک پاک کننده ظرف شویی ملایم و یک پارچه نرم شستشو دهید.

*************************************************************

اتصال لوله آب

اتصال آب، به یک شیر آب با یک دندانه خارجی ¾ اینچی متصل می شود.

این کار باید توسط یک تکنسین ماهر لوله کشی انجام شود. همچنین یخچال باید به یک شیر قطع کن متصل شود. شیرها و اسمبلی های شیر مختلفی در بازار وجود دارد. لوله آب نباید ترک خورده، فشرده شده و یا دارای خمیدگی شدید باشد.

قبل از اینکه یخچال در مکان نهایی آن، مورد استفاده قرار گیرد اطمینان حاصل کنید که اتصال آب به طور صحیح انجام شده است، به گونه ای که هیچ نشتی در اتصالات شیر آب وجود ندارد، و آن 4 جداکننده، به طور صحیح در محل قرار گرفته اند. به شکل دقت کنید.

ما توصیه می کنیم که دستگاه در یک تشتک "زه آب" (“Run-off” Mat) قرار داده شود که برای یخچال ها و فریزر ها طراحی شده است، و شناسایی نشت احتمالی را آسانتر می سازد.

*************************************************************

کابل الکتریکی

کابل برق را با کشیدن سیم آن جدا نکنید، خصوصا هنگامی که محصول از محل خودش بیرون کشیده می شود.

 • آسیب به کابل می تواند منجر به اتصال کوتاه، آتش سوزی و یا شوک الکتریکی شود.
 • در حوادثی که به کابل اصلی دستگاه آسیب می رسد، تنها یک شرکت خدماتی مجاز که توسط تولید کننده یا شخص ذیصلاح دیگری توصیه شده است می تواند آن را تعمیر کند تا از شوک الکتریکی به کاربر اجتناب شود.

*************************************************************

نصب فیلتر کربن

در هنگام تحویل، فیلتر کربن در یک کیسه پلاستیکی برای حفظ کردن عمر فیلتر کربن قرار داده شده است.

فیلتر باید پشت دریچه قبل از اینکه یخچال روشن شود قرار داده شود.

درپوش را می توان با چرخاندن آن به سمت بیرون باز کرد. فیلتر کربن سپس در شیاری که در عقب می باشد سوار می شود، به شکل دقت کنید.

فیلتر باید به دقت جابجا شود به گونه ای که قطعه ها از سطح جدا نشوند.

نصب یخچال

هنگامی که دو دستگاه در کنار یکدیگر قرار داده می شوند، جداکننده های ضمیمه شده در لفاف پلاستیکی باید بین دستگاه ها چسبانده شوند. همانطور که در شکل نشان داده شده است.

اطمینان حاصل کنید که دوشاخه برق توسط عقب دستگاه، خمیده یا آسیب دیده نشده است چرا که یک دوشاخه برق آسیب دیده می تواند گرم شده و منجر به آتش سوزی شود.

مواد سنگین یا خود محصول را بر روی کابل برق قرار ندهید چرا که خطر اتصال کوتاه و آتش سوزی وجود دارد.

درصورتی که سوکت دوشاخه برق شل است، آن را در پریز قرار ندهید چراکه خطر شوک الکتریکی یا آتش سوزی وجود دارد.

*************************************************************

برای بدست آوردن بهترین عملکرد از یخچال، اطمینان حاصل کنید که:

 • یخچال در یک مکان خنک و خشک قرار داده شده است و در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندارد.
 • یخچال در نزدیکی یک منبع حرارتی، یعنی یک اجاق یا ماشین ظرف شویی قرار ندارد.
 • یخچال تراز باشد. یخچال نباید به هیچ دیواری تکیه داده شده باشد. در صورت لزوم، پایه ها را با استفاده از آچار تنظیم تراز کنید.
 • جریان هوای خوبی اطراف یخچال وجود داشته باشد و اینکه کانال های هوا در زیر و پشت یخچال بلوک نشده است. فضای تهویه بالای یخچال باید حداقل 4 سانتی متر باشد.

فضای تهویه می تواند در مکان های زیر باشد:

a)درست در بالای یخچال باشد

b)در پشت و بالای گنجه بالایی باشد:

در این حالت، فضای پشت گنجه بالایی باید حداقل 50 میلی متر عمق داشته باشد

یخچال باید در مکانی قرار داده شود که دمای محیط با رده بندی آب و هوایی*، که دستگاه برای آن طراحی شده است، مطابقت داشته باشد.

* به صفحه مشخصات در داخل دستگاه نگاه کنید.

جدول زیر نشان می دهد که کدام دمای محیطی برای هر رده بندی آب و هوایی مناسب می باشد.

رده بندی آب و هوایی

دماهای محیطی

SN

+10°C to +32°C

N

+16°C to +32°C

ST

+18°C to +32°C

T

+18°C to +43°C

بررسی کنید که لوله تخلیه در عقب یخچال، به داخلسینی چکانش (drip tray) تخلیه می شود.

اگر یخچال در یک گوشه قرار داده شده است و ضلع دارای لولاها در کنار دیوار قرار دارد، فاصله بین دیوار و یخچال باید حداقل 230 میلی متر باشد تا امکان باز شدن درب به اندازه کافی برای برداشتن قفسه ها فراهم شود.

دوشاخه برق باید بعد از نصب یخچال قابل دسترس باشد.

*************************************************************

هنگامی که سیستم آب برای اولین بار راه اندازی می شود.

بعد از اینکه که دستگاه به طور صحیح به منبع آب در ساختمان متصل شد موارد زیر باید انجام شود:

شیر آب را باز کنید و یخچال را راه اندازی کنید. شیر اصلی سیستم آب را باز کنید در این حالت سیستم شروع به پر شدن می کند. به مدت 5 دقیقه منتظر بمانید.

بسته بندی فیلتر تامین شده را باز کنید و آن را به صورت زیر متصل کنید:

-        سرپوش محافظ فیلتر را بر دارید و رابط فیلتر را در مکان فیلتر وارد کنید و همانطور که در شکل 2 نشان داده شده است بچرخانید تا جاییکه که فیلتر گیر کرده و برآمدگی روی کارتریج فیلتر در مقابل نشانه روی روکش پلاستیکی باشد. به تصویر و راهنمایی های درون دریچه خدمات نگاه کنید.

-        آب سردکن را قفل گشایی کنید. بخش " عملگر های آب سرد کن" را ببینید، آب کربونیزه را انتخاب کنید و حدود 1.5 لیتر از آب را تخلیه کنید. برای شروع ممکن است مقداری هوا وجود داشته باشد.

سیلندر گاز را به صورتی که در زیر آمده است متصل کنید:

-        سیلندر گاز را از کیسه پلاستیکی آن خارج کنید و به آداپتری (3) که برای این منظور در زیر یخچال قرار داده شده است بپیچانید، این کار را با دست بدون هیچ ابزاری انجام دهید.

-        سیلندر گاز را به همراه آداپتور درون شیر قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که قلاب های بست شیر در زیر شمارنده روی آداپتور قرار دارند (5). حالا اهرم بست را به سمت بالا در یک حرکت پیوسته بچرخانید (6). به تصویر و راهنمایی های داخل دریچه خدمات مراجعه کنید.

-        آب سرد کن را قفل گشایی کنید و 1.5 لیتر آب اضافی دیگر را تخلیه کنید، تا جایی که نشانه هایی که آب کربونیزه در آب سرد کن شروع به فعالیت نموده است وجود داشته باشد.

-        سیستم حالا آماده استفاده است. به منظور بدست آوردن بهترین عملکرد ممکن برای یخچال، منتظر بمانید تا دمای تنظیمی حاصل شود. دمای پایین، دی اکسید کربن بیشتر و دمای بالا دی اکسید کربن کمتری را عرضه می کند.

*************************************************************

تعویض محل لولای درب

این امکان وجود دارد تا محل لولای درب را عوض کرد. منبع آب از طریق لولا به آب سرد کن می رسد. با فروشنده خود برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

*************************************************************

اتصال برق

یخچال را به پریز برق متصل کنید.

ولتاژ :230 ولت

فیوز: 10 آمپر

به صفحه مشخصات داخل یخچال در سمت چپ رجوع کنید.

 


راهنما فارسی،راهنما فارسی یخچال،دانلود راهنما فارسی،دانلود راهنما فارسی یخچال،یخچال آاگ،یخچال الکترولوکس،نصب یخچال،یخچال توکار،نصب یخچال توکار،تعمیر یخچال