0

راهنمای فارسی لوازم خانگی

شماره تلفن های تعمیرگاه (دفتر مرکزی) :

 09191494523        ****        02188420162      ****       09122850445

02186028316

کلیه خدمات ارائه شده با ضمانت کتبی و قطعات اورجینال و تضمین برگشت وجه می باشد (مراجعه تکنسین در کمتر از یک ساعت برای تهران )

راهنمای فارسی لوازم خانگی

اجاق گاز

gas-1

اجاق گاز خانگی در دو نوع از نظر گاز مصرف وجود دارد .

گاز شهری یا مایع که تنها تفاوت ساختمان آن در جیگلور های آن است که با تعویض آنها نوع گاز مصرفی را هم می توان تغییر داد .

 اجزای تشکیل دهنده اجاق گاز خانگی :

1 - ترموکوپل :

این قطعه جنبه ایمنی در اجاق گاز را داشته و در صورت خاموش شدن گاز جریان گاز را قطع می کند .

قطعه ای که دما را به جریان الکتریسیته تبدیل می کند ولتاژی در حدود 4 دهم ولت .

به کمک ولتاژ تولید شده بوبین داخل شیر فعال شده و شیر گاز را باز نگه می دارد و در صورت خاموش شدن شعله ها جریان الکتریسیته قطع شده و بوبین حالت مغناطیسی خود را از دست می دهد در نتیچه ضامن شر گاز رها و گاز شعله مربوطه قطع می گردد .

2 - بوبین :

قطعه الکترومکانیکی که از سیم پیچ و فنر و پولکی مخصوص تشکیل شده است سیم پیچ در زمان بر قراری جریان الکتریسیته آهنربا شده و مسیر گردش گاز را آزاد نکه می دارد .

 

3 - شیر گاز :

با این قطعه میزان گاز و شعله را می توان تنظیم کرد و فقط بخشی در آن در نظر گرفته شده (برخی مدلها) که با فشار شیر به پایین گاز باز می شود و با رها کردن آن قطع مگر اینکه بوبین مغناطیسی شده باشد .

 

4 - چینی جرقه زن :

 این قطعه به رنگ سفید در کنار هرکدام از سر شعله ها قرار داشته و با فشار ولوم ها با پولکی جرقه ایجاد می کند و گاز روشن می شود .

 

5 - ترانس جرقه زن :

 برای ایجاد جرقه لازم به جهت روشن شدن گاز باید ولتاژ برق شهر را چند صد هزار برابر کرد که این عملیات توسط ترانس جرقه زن انجام می شود .

ترانس چرقه زن از یک ترانس افزاینده و مدار ساده ای تشکیل شده تا ولتاژ لازم را برای جرقه ایجاد نماید .

 

6 - کلید یا میکروسویچ :

 کلیدی ساده در زیر ولوم که با فشردن آن ترانس جرقه زن فعال و جرقه تولید می شود تا شعله مربوطه روشن شود .

 

سایر قطعات اجاق گاز : ولوم - شبکه چدنی -  پولکی - سرشعله - آلومینیومی - کاسه شعله - جیگلور

 

 

 

 

 

 


علت شکستن شیشه صفحه اجاق گاز در زمان استفاده

نکات ایمنی اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز رومیزی و رفع اشکال

 

 


اجاق گازسامسونگ,اجاق گاز سوپرا,اجاق گاز گلدستار,اجاق گاز دوو,اجاق گاز آاگ,اجاق گاز ال جی,اجاق گاز ایندزیت,اجاق گاز جنرال الکتریک,اجاق گاز کن وود,اجاق گاز فیلکو,اجاق گاز بوش,اجاق گاز زیمنس,اجاق گاز زانوسی,اجاق گاز ارج,اجاق گاز ویرپول,اجاق گاز فیلیپس,اجاق گاز هایت پوینت,اجاق گاز وست پوینت,اجاق گاز باگنش,اجاق گاز مونارک,اجاق گاز کندی,اجاق گاز سن جرجیو,اجاق گاز فوجیدسو,اجاق گاز الکترا,اجاق گاز ماژیک شف,اجاق گاز سانی,اجاق گاز نف,اجاق گاز آبسال Samsung,اجاق گاز هوور,اجاق گاز آزمایش,اجاق گاز سانیو,اجاق گاز فریجیدر,اجاق گاز گرونیه,اجاق گاز آگنس,اجاق گاز پارس,,اجاق گاز کرافت,اجاق گاز وینی,اجاق گاز اوشن,اجاق گاز هیتاچی,اجاق گاز وستینگهاوس,اجاق گاز کلویناتور,اجاق گاز الکترولوکس,تعمیر اجاق گاز,قطعه,نمایندگی,تهران,مرکزی,شیشه,ترموکوپل,ترانس,جرقه زن,روشن نشدن,خرابی,مجاز,نمایندگی مجاز